r VAR doodt de oceaanvreuade houdt hoop levend 23 is dicht bij uitschakeling op het WK Colombiaan bedreigd 'Vroeg niet om shirt Pepe' Lionel ding voor rust nooit meer op het Messi, ver- veld mogen staan, maar juist hij nederd door scoorde dus. Verder waren de top- Kroatië. spelers vooral onzichtbaar. Volledig fotoepa ingekapseld door de vijand. Messi bij Argentinië, Luka Modric bij Kro atië. Na de achterstand werd coach Sampaoli nog onrustiger dan hij al was. Kilometers ijsbeerde hij voor zijn dug-out, compleet in paniek. Wetende welk oordeel over hem geveld gaat worden. En Maradona? Die ging in de rust nog vrolijk op de foto met fans, maar sloeg in de tweede helft steeds vaker de han den voor het gezicht. Zeker omdat hij zag dat Sampaoli de ene spits (Aguero) voor de an dere (Higuain) verving. Alsof hij simpelweg niet wilde winnen. Twintig minuten voor tijd bracht hij dan alsnog Dybala in. Tijdens het volkslied van Argentinië stond Messi al met één hand moeilijk over het voorhoofd te wrijven. Alsof het deze enorme sof voelde aankomen. Zijn laatste WK en dan zo'n roem loos optreden van hem en zijn landgenoten. Terwijl die andere ster Cristiano Ronaldo juist schit tert bij Portugal. De 0-2 en 0-3 van Modric en Rakatic maakte de af gang compleet. Kroatië is door naar de achtste fi nale. Argentinië is formeel nog niet uitgeschakeld. Het moet sowieso zelf de laatste groepswedstrijd van Nigeria winnen en dan heel hard hopen dat de andere uitslagen in hun voordeel uitvallen. Maar dit elftal, dat in de slotminuten de frustratie de vrije loop liep, dwingt helemaal niets af. Column MAARTEN WIJFFELS Gisteren nog eens Nederland - Brazilië van het WK 1994 teruggekeken. Omdat ik van die pot nog precies weet hoe die me als pu ber 'pakte' voor de tv. Oranje 2-0 achter, heroïsch terug tot 2-2, alsnog 3-2 verliezen. De wedstrijd van Bebeto met zijn vermeende buitenspelgoal en het baby-wiegen bij het juichen. En van Branco, met zijn vrije trap van 40 meter langs Ed de Goey. Maar vooral de 1-2 van Dennis Bergkamp wilde ik nu terugzien. Want toen hij scoorde, liep ik net als die schoolklas vorige week in Uruguay een minuut lang juichend door de tuin. Hé, maakt Dennis daar niet een fractie van een seconde hands? Had, in het heden, de VAR die treffer van de hoop afgekeurd, hoewel er in het veld geen haan naar kraaide? zei de jonge Marco van Basten ooit in een inter view. En zo diep gaat het ook vaak bij supporters. Maar de dood van onbekommerd juichen is aan staande als de VAR - die juist door Van Basten nu wordt gepromoot - altijd en overal het klinische laatste woord krijgt. Ik snap het doel erachter ze ker, maar een opinie in het Duitse voetbalblad Kicker zette me ook aan het denken. In de Bundesliga hebben ze er nu een heel seizoen met de VAR op zit ten en een verslaggever be schreef hoe dat de beleving van voetbal verandert. Het zal ook bij dit WK gebeuren, voorspelde Kicker: er valt een doelpunt, mensen zijn euforisch. Maar dan, midden in de gelukzalige golf van extase, is er plots dat stemmetje in je hoofd dat zegt: oh wacht, eerst moet de VAR de goal nog checken. Van blij word je bang, ner veus, en zelfs als dan na een minuut, of na twee minuten, het sein komt 'geldig doelpunt', is de magie weg. De VAR moet elk doelpunt goedkeuren. Dat is wel een dingetje in de beleving het elftal niet langs de lat van de fa vorieten leggen, maar Van Marwijk verdient de credits voor het feit dat hij uit dit 'kansloze elftal' (citaat Australische pers voor het WK) het bijna optimale weet te persen. Denemarken kwam al na zeven minuten op voorsprong dankzij een majestues duet van twee goede bekenden. Nicolai Jorgensen gaf een knappe assist op Christian Eriksen. Vlak voor rust kreeg Aus tralië hulp van de videoscheids- rechter na een handsbal van Poul- sen. Net als tegen de Fransen had Mile Jedinak ook dit keer geen moeite vanaf elf meter: 1-1. Daarom heb ik een tweet eruit gegooid: vanwege de VAR kijken jongetjes van 10 jaar heel anders naar WK-goals dan wij toen we 10 waren. Elke goal die valt telt in principe niet, tenzij de VAR 'm goedkeurt. Dat is, los nog van de illusie van totale objectiviteit, toch wel een dingetje in de beleving. Nou, de reacties stróómden binnen. Pro en con tra. De mooiste was die van Feye- noord-fan Joost. 'Juist jongetjes van 10 zullen snappen dat een goal niet mag tellen als er iets mee is. Daar kunnen oudere jongetjes een voorbeeld aan ne men'. Na mijn tegenreactie dat ik hem wel eens wil zien als hij tien keer ver geefs heeft staan juichen na een goal van Feyenoord, zei Joost: 'Na twee keer sloop ik ei genhandig die hele VAR'. Hij zette er wel een smiley met een knipoog bij. vrijdag 22 juni 2018 GO De Colombiaan Carlos Sanchez is op sociale media door landgenoten met de dood bedreigd na zijn handsbal en rode kaart in het verloren duel met Japan (1-2). Het doet denken aan 1994, toen Andrés Esco- bar werd vermoord na een eigen goal op het WK. Alleen Suker (9) en Mandzukic (5) heb ben meer Kroatische WK-goals gemaakt dan Modric (4). het niet waar Argentinië - Kroatië 0-3 0-1 53. Rebic 0-2 80. Modric 0-3 90+1.Rakitic Opstellingen Caballero Subasic Mercado Vrsaljko Otamendi Lovren Tagliafico Vida Salvio Strinic 56. Pavón Modric Pérez Brozovic 68. Dybala Rakitic Mascherano Rebic Acurïa 57. Kramaric Messi Mandzukic Agüero 90+3. Corluka 54. Higuain Perisic Meza 82. Kovacic Scheidsrechter: Irmatov (Oez) Toeschouwers: 43.319 De Amerikaanse scheidsrechter Mark Geiger ontkent dat hij tijdens Portugal-Marokko (1-0) de Portugezen heeft gevraagd hem een shirtje te geven. Nordin Amrabat vertelde bij de NOS dat Geiger al voor rust om het tricot van Pepe vroeg. Oceaanvreugde, die voelde hij na een doelpunt, Frankrijk - Peru 1-0 34. Mbappé Lloris Pavard Umtiti Hernandez Mbappé 75. Dembélé Kanté Griezmann 80. Fekir Pogba 89. N'Zonzi Matuidi Opstellingen Gallese Advincula Rodri'guez 46. Farfan Trauco Carillo Aquino Cueva 82. Ruidiaz Yotün 46. Santamana Flores Scheidsrechter: Hassan (VAE) Toeschouwers: 32.789 Bert van Marwijk schreeuwend langs de lijn tijdens het duel met Denemarken, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23