■SST I m Radiozenders doen aan stoelendansen 20 M ANGELA KIJKT TV v> Wat dachten ze nou bij Denk woensdag middag, toen de uitnodiging van Jinek binnenkwam om te praten over de nep- advertenties die de partij wilde inzetten om de angst voor de PW aan te wakkeren? Oh, dat doen we wel even? Dat zwangere, blonde vrouwtje stu ren we met gemak het bos in door de schuld zoals gewoonlijk op journalisten te schuiven, in dit geval het radioprogramma De Nieuws BV? Daar trapt ze wel in? kan, waarbij hij zijn gebrek aan argumenten pro beerde te verhullen door steeds harder te gaan schreeuwen, getuigde in elk geval van weinig res pect voor de intellectuele capaciteiten van de in terviewer. En die van de kijker. Wie het gemist heeft, kijk het vooral terug. Het is Eva Jinek op haar best en Denk op zijn lelijkst. Tafelgast Michiel Vos zorgde onbedoeld voor een komische noot met zijn gezichtsuitdrukkingen, die heen en weer schoten tussen onverholen irritatie en ongeloof. Om er nog iets positiefs uit te halen: dit inter view zou een verplicht onderdeel moeten worden van de mediatraining van toekomstige politici. Er valt van alles te leren. Les 1: probeer niet recht te praten wat krom is. Ge woon niet doen. Geef toe dat je een fout hebt ge maakt. Het bewuste gesprek was heel anders gelo pen als Azarkan had gezegd: „Mevrouw Jinek, voor u een vraag stelt, wil ik graag even zeggen dat wat wij van plan waren, echt niet kan. Welke camera kan ik pakken? Het is bedacht door een paar en thousiaste jonge honden en ik was als eindverant woordelijke even niet scherp omdat ik (vul maar in) hoofdpijn had/ruzie met mijn vrouw/moe was van het campagnevoeren/de hond achterna zat die mijn huiswerk had opgegeten. Die nep-PW-ad- vertenties hadden nooit online mogen komen, sterker, we hadden ze niet mogen bedenken. Nooit. Never. Het past niet bij onze beweging en bij wie we willen zijn. Vergeef ons." Klaar. Lastige boodschap, maar het werkt. Dan had de sympathie van de kijker bij Azarkan gelegen tijdens het ge sprek. Les 2: blijf onder alle omstandigheden kalm. Ga niet schreeuwen. Jinek won het gesprek alleen al op punten omdat ze zo ijzig - kijk naar die ogen - kalm bleef. Les 3: hak niet in op de ander. Roep niet: „Bij de PW doen ze dit ook en dan mogen ze hier een uur lang over poezenfilmpjes komen praten." Dan maak je jezelf alleen maar belachelijk. Les 4: onderschat nooit blonde talkshowpresenta trices, zwanger of niet. Of de kijker. Quote van de dag Ik wil wel een selfie want anders gelooft mijn vrouw nooit dat je een collega bent Engelkes brengt film naar theater Prijs voor Luizen moeder Radio-dj Rob Stenders staat nu nog onder contract bij BNNVARA, waarvoor hij op NPO Radio 2 het populaire Platenbo- nanza maakt. Talpa Radio, het be drijfvan John de Mol, bevestigt de gesprekken met Stenders, maar spreekt nog niet van een akkoord. „Het klopt dat we met Rob in ge sprek zijn en dat we in de afron dende fase zitten. Maar het is nog niet afgerond", aldus een woord voerster van de zendergroep, waartoe ook Radio 538 en Radio 10 behoren. Carte blanche Stenders zou bij Veronica naar verluidt 435 ton per jaar kunnen verdienen en krijgt als zender baas carte blanche. Momenteel moet Stenders de zendtijd in de middag op NPO Radio 2 delen met Annemieke Schollaardt (Avrotros). Die laatste omroep diende eerder bezwaar in tegen dit polderbesluit van de NPO en zou voornemens zijn juridische stappen te nemen om Schollaardt meer tijd toe te kennen. Met het vertrek van Stenders komt voor haar de weg vrij. John de Mol roert zich hevig op de transfer markt, zowel in radio- als televi sieland. Zo lijfde hij het trio van Voetbal Inside - Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derk- sen - in en haalde hij neefje Johnny de Mol en ook radio-dj Gerard Ekdom (voor Radio ro) binnen. Toch zelf een show Radioland is volop in beweging. Qrnusic maakte gisteren bekend dat Marieke Elsinga komend na jaar aanschuift naast Mattie Valk. Elsinga blijft ook werkzaam voor RTL. Valks huidige partner in crime, Igmar Felicia, krijgt straks een programma in de avond. De twee zijn sinds oktober een duo. „Igmar heeft aangegeven toch een eigen show te ambiëren die hij met zijn video en online-ambi- ties kan combineren", antwoordt zendermanager Dave Minneboo op de vraag waarom de ochtend show zo snel weer wordt omge gooid. Nadat Marieke een keer in viel in de ochtend, werd beves tigd wat ze zelf al wisten: dat Mat tie en Marieke een heel natuur lijke klik hebben. „We zijn blij dat het zo op zijn plek valt." Fien Vermeulen, ook een vaste stem in de ochtend van Qmusic, verhuist naar de middag, waar ze het nieuws zal verzorgen in de show van Domien Verschuuren. Wanneer dit nieuwe middagpro gramma start gaat, is nog niet be kend. INTERVIEW LOES HAVERKORT Loes Haverkort be aamt het meteen. „Frea is zonder meer de stoerste rol die ik tot nu toe heb gespeeld." Ze somt de wapenfeiten van het fictieve personage maar even op: „Ik steek mannen met mijn zwaard in hun buik, terwijl ik in mijn an dere hand met een hakbijl tekeerga. Ik vecht soms te gen vier tegenstanders te gelijk. Geen enkele man kan tegen mij op. Ik haal ze allemaal neer. Nee, ik heb niet bijgehouden hoeveel mannen ik om zeep help." In het historische epos Redbad kon Loes Haverkort zich helemaal uitleven als Frea, een Deense prinses die met zwaard en hakbijl tekeergaat. „Ik heb niet bijgehouden hoeveel mannen ik om zeep help." vrijdag 22 juni 2018 Denk Het optreden van fractievoorzitter Farid Azar- —Collega's tegen Arnoud Bos, acteur uit De Luizenmoeder die als rechercheur bij de politie werkt MUSICAL Producent Rick Engelkes gaat een musicalver sie van de suc cesvolle film Verliefd op Ibiza maken. Engel kes laat weten dat deze groot schalige musi cal vanaf sei zoen 2019- 2020 op tour nee gaat. TELEVISIE De Luizenmoe der is de win naar van de Zil veren Nipkow- schijf 2018, de prijs voor het beste tv-pro- gramma van het jaar. De Zilveren Reissmicrofoon voor beste ra dioprogramma ging naar Vroege Vogels. ■o 4) Rob Stenders heeft 'ja' gezegd tegen Veronica. „De cham pagne is al gedronken", aldus insiders. Zo verliest Radio 2 nóg een iuistercijferkanon. Gudo Tienhooven en Dennis Jansen Rob Stenders is in gesprek met Talpa voor een baan als zenderbaas. fotoanp Loes Haverkort leerde paardrijden voor Redbad. Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20