f 9 EU-minitop over asielpolitiek I schattig. Loïs houdt ze al zeker drie dagen niet meer vast. Jeroen bekijkt met een zor gelijke blik de met stront besmeurde achter kant van de haan. Het lijkt alsof de kip zijn ontlasting niet kwijt kan en Jeroen vraagt zich af of hij de boer moet bellen. De kippen zijn nu zes weken. Over 2,5 week gaat het mes erin. „We doen het niet thuis. De rotzooi. Al dat bloed. We zijn geen slachthuis", zegt Jeroen. „Ik vind dat ook een rotidee", zegt Marjolein. Jeroen: „Net alsof de tuin dan besmet is." Gezellig De kippen leven nog twee weken bij de fa milie Beks. Ze scharrelen in de hele achter tuin. Jeroen en Marjolein overwegen om zelf kippen te nemen, als dit hele project achter de rug is. Kippen zijn gezellige die ren, vindt hij. Nieuwsgierig ook. Nooit ge weten dat ze zo leuk zijn. Nog een week tot de slacht. De methode met de knuppel is nu ook van de baan. Je roen heeft in overleg met de professionele slachter gekozen voor de stroomstoot. Dat vindt hij humaner, omdat de kip en de haan dan meteen bewusteloos zijn. En als de kip bewusteloos is, is het makkelijker om het dier te slachten, verwacht hij. Dan spartelt het niet meer en is het een stuk vlees. Het naderen van de slacht geeft spanning en volledig zeker van zijn zaak is hij niet. Mis schien dat hij nog wel een terugtrekkende beweging maakt. Het is slachtdag. Tijmen blijft thuis, maar Loïs wil alles zien. Ze pakt voor de laatste keer haar kip, die onrustig tokt en fladdert. Ze vindt het zieligDe kip kent die slachter niet. De instructie van de begeleidende kip- penslachter is kort. Hij verdooft de vogel met een stroomstoot en hangt de kip op de kop in de trechter. De grote gele poten be wegen. De kop, die onder de trechter uit komt, draait in het rond. De gele ogen wij dopen. Jeroens handen trillen. Het mes in zijn handen is klein en vlijmscherp. Hij stopt het in de bek van de kip en steekt de slagader in een snelle beweging door. Het bloed gulpt onmiddellijk in de emmer on der de kip. Een klein applaus klinkt in de steriele, witbetegelde ruimte. „Je hebt het gedaan, papa." „Ja, goed he." „Mag ik nu hel pen plukken?" Vader Jeroen heeft zijn moed bij elkaar ge raapt en slacht de kip onder toeziend oog van dochter Loïs. De Europese landen die veel met migranten te maken heb ben, houden komende zon dag een informele asieltop. De Duitse bondskanselier Angela Merkel wil dat Bulgarije, Duitsland, Frankrijk, Grie kenland, Italië, Oostenrijk en Spanje aanschuiven om deze problematiek vóór de Euro pese top van 28 en 29 juni door te nemen. Premier Mark Rutte gaat er ook heen. Voor zitter van de Europese Com missie Jean-Claude Juncker liet weten dat hij de bijeen komst organiseert 'om in de aanloop naar de komende Eu ropese Raad samen met een groep staatshoofden of rege ringsleiders van belangstel lende lidstaten op zoek te gaan naar Europese oplossin gen'. Merkel staat in de Duitse politiek onder grote druk om voor het einde van de maand met een Europees migratiebe leid voor de dag te komen. Als Europa niet snel met een ge zamenlijke aanpak komt, zou Duitsland in juli moeten be ginnen zelf migranten aan de grens weg te sturen. Merkel wil dat koste wat kost voorko men en ijvert voor een Euro pese aanpak. Een van de meest exquise dinerervaringen in de wereld Terrorist Abdeslam in ziekenhuis Salah Abdeslam, de enige overlevende terrorist van de aanslagen van Parijs in 2015, is onder strenge bewaking van zijn cel naar een ziekenhuis gebracht in een buitenwijk van Parijs. De 28-jarige Abde slam heeft een blindedarm ontsteking waar hij aan moet worden geholpen, meldden Belgische media.Bij de aansla gen in Parijs op 13 november 2015 vielen 130 doden. Abde slam zit in een Franse cel in afwachting van zijn proces. Plan voor internetfilter Veel meer opvarenden PvdA: samen op kieslijst donderdag 21 juni 2018 GO Kijk op de site bij /video Een interview met vader Jeroen Beks over de kippen I FOTOEVELINE VAN ELK BRUSSEL De jury van Reed Business Media legt uit waarom 'Osteria Francescana' in Modena zich het beste restaurant van 2018 mag noemen. PARIJS Voor voetgangers die niet zonder hun smartphone kunnen, heeft de Chinese stad Xi'an een speciale strook aangelegd. Zo kunnen ze zich veilig voortbewegen, als tenminste alle weggebruikers zich eraan houden, foto getty images BRUSSEL Internetplatforms als YouTube en Fa- cebook moeten mogelijk alle vi deo's en muziek die gebruikers uploaden, scannen om te voorkomen dat auteursrechte lijk materiaal zon der toestemming online komt. Dit zou ook gelden voor nieuwsbe richten. Het Euro pees Parlement stemt volgende maand over dit voorstel. JAKARTA Op de veerboot die kapseisde op het Tobameer in Noord-Sumatra zaten veel meer passagiers dan toegestaan. Er zijn 180 vermisten, drie keer zoveel als de capaciteit van het schip. AMSTERDAM Het bestuur van de Partij van de Ar beid stelt Groen- Links en SP voor om met een geza menlijke kieslijst te komen bij de Eer ste Kamerverkie zingen van 2019. De leden van de PvdA hebben om zo'n 'links blok' ge vraagd, tegen de zin van het partij bestuur in. Groen- Links-leider Klaver heeft al laten weten er weinig voor te voelen. SMARTPHONESTROOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9