Goede adviezen over staatswiet g-3 Hansweert denkt mee over verhoging dijken I Islamitische school strandt in zicht haven Sollicitatiegesprek IJZEL 2 MIDDELBARE SCHOOL WENNEN Een enorm gebouw met ontelbare lokalen en allerlei onbekende gezichten: de overstap van groep 8 naar de middelbare school is voor veel leerlingen groot. Op het Goese Lyceum maakten toekomstige brugklassers gisteren kennis met hun nieuwe school. Commentaar De adviescommissie voor de staatswiet heeft een ei ge legd. Gisteren schetste de groep deskundigen hoe de regering moet experimenteren met gereguleerde wiet- teelt door geselecteerde telers. Geen beperking van het aan bod, ook niet op basis het gehalte aan de werkzame stof THC. Wel een controleerbare levering aan de coffeeshops. En liefst een proef in een flink aantal gemeenten. Of dit advies snel tot een voorstel aan de Kamer leidt, moet worden afgewacht. Want het gaat veel verder dan de meeste coalitiepartijen willen. De aanbevelingen zijn goed. Het kabinet moet niet proberen de wietmarkt te beperken. Dat werkt illegaliteit in de hand. Ook is het verstandig de proef bij succes meteen om te zetten in een definitieve regeling. Dan worden de gemeenten die mee doen tenminste niet teruggeworpen in de illegaliteit. Minder overtuigend is dat de commissie de proef al geslaagd vindt als er 'geen verslechtering' optreedt. Dat is te gemakkelijk. De proef is pas een succes als het aantal gebruikers en verslaaf den afneemt, als de overlast rond de verkoop verdwijnt en als de banden tussen de coffeeshops en de illegaliteit definitief worden verbroken. Dit experiment helpt Nederland hopelijk eindelijk eens te kiezen tussen de legalisering van het recreatieve gebruik van wiet - naar het voorbeeld van Canada - of een volledig en hard verbod. Alles ertussenin is onwenselijk. Het gedogen duurt al veel te lang. Dit experiment helpt Nederland hopelijk eindelijk te kiezen tussen legalisering softdrugs of verbod Omwonenden en mensen die tij dens één van de informatieavonden in februari hun interesse toonden, kregen een persoonlijke uitnodi ging voor het zogeheten dijkatelier. Waterschap Scheldestromen en Rijkswaterstaat hebben alvast 'op lossingsrichtingen' bedacht, die tij dens bijeenkomsten in dorpshuis Kaj Munk aan de mensen worden voorgelegd. „Maar mensen mogen ook actief met ideeën komen. Mits ze realistisch zijn, nemen we die ook mee in het proces", zegt woord voerder Arjan Goossen. De overheden gebruiken de re sultaten van de dijkateliers voor het opstellen van een aantal 'kansrijke varianten'. Uiteindelijk moeten die leiden tot één voorkeursalternatief voor de dijkversterking. De dijk moet 85 centimeter tot 3,5 meter hoger worden en dus ook breder De versteviging is ingrijpend. De dijk moet in 2023 over een lengte van 5,2 kilometer (tussen de sluizen en de Willem-Annapolder bij Bie- zelinge) fors zijn verhoogd: mini maal tachtig centimeter tot maxi maal 3,5 meter moet er bovenop. Daarvoor moet de dijk ook breder worden. ALMANAK Die Middelburger is een man van principes. Altijd al geweest. Op tijd is bij hem op tijd en niet tien minuten later. Dus toen de chef personeelszaken vijf minu ten te laat was bij het sollicita tiegesprek van de Middelburger, stapte hij meteen op. De secre taresse verbouwereerd achterla tend. Bij een bedrijf dat zich niet houdt aan afspraken, wil ik niet werken, zei hij. De chef personeelszaken had vervolgens al zijn overredingskracht nodig voor een nieuwe uitnodiging. Bij dat gesprek was hij wel op tijd. De Middelburger kreeg de baan. Rommelroute met vijftig adressen Zonnen op strand mag nu echt weer KAPELLE Gemeente stapt in hartnetwerk Voor al uw inlijstwerk un.i..Hiuii De één schuift op zijn stoel, de an der praat druk met een vriendinne tje, de volgende staart voor zich uit. Hoe dan ook: alle 335 bijna-brug- piepers in de aula van het Goese Ly ceum zaten gistermiddag vol zenu wen. Ze maken kennis met hun nieuwe klasgenoten en hun nieuwe mentor op de 'grote' school. Onder hun stoelen liggen de splinter nieuwe rugzakken. Vaders en moe ders brengen hun kroost de school in. Sommigen moeten door leer lingcoördinator Christel Onderdijk naar buiten gestuurd worden. Ze snapt het wel. „Voor ouders is het net zo spannend als voor de leerlin gen." 'Jaaaa', klinkt het voorzichtig als Onderdijk de kinderen vraagt of ze er zin in hebben. Even later slaat de paniek al toe, want hoe vind je in dat grote gebouw je mentor en het juiste lokaal? Gelukkig wijzen de tutoren, leerlingen uit de derde klassen, ze de weg. „Ik vind het ook spannend", ver- De stichting heeft drie scholen on der haar hoede, in Bergen op Zoom, Breda en Tilburg. Het bestuur maakte begin maart bekend er ook één te willen beginnen in Vlissin gen, maar trok die aanvraag recent weer in. Volgens een prognose van het ministerie van Onderwijs kan de nieuwe school bij de start van het nieuwe schooljaar op 235 leer lingen uitkomen. En dat is net te weinig, want de stichtingsnorm in Vlissingen ligt op 242. De stichting geeft de moed nog niet op. Komend voorjaar wil het be stuur bezien of een nieuwe aan vraag om in augustus 2019 te begin nen, kans maakt. De stichting reageerde met de aan vraag op wensen uit de Vlissingse islamitische gemeenschap, zegt Talbi. „Ouders hebben behoefte aan islamitisch basisonderwijs. Zij heb ben de stichting benaderd." Een aanvraag voor een nieuwe school moet elk jaar voor 1 februari zijn in gediend. donderdag 21 juni 2018 Zo'n dertig inwoners van Hans- weert denken dinsdag en woensdag mee over de dijkver sterking die het dorp de ko mende jaren voor zijn kiezen krijgt. Joeri Wisse Hansweert Tip? redactie@pzc.nl KRABBENDIJKE De eerste rommelroute van Krabbendijke lijkt een schot in de roos te zijn. Verspreid over het dorp worden zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur op zo'n vijftig adressen tweedehands spulletjes te koop aangeboden. De Krabbendijkse rommel route is een vervolg op een buurtevenement in de wijk Rozeboom. Een andere aanleiding is dat er geen rommelmarkt meer plaatsvindt tijdens de jaarlijkse braderie. HANSWEERT Het strandje van Hans weert mag weer gebruikt worden. De gemeente heeft gisteren de borden weggehaald waarop werd gewaarschuwd voor levensgevaarlijk drijfzand. De komende dagen wordt nog wat schoongemaakt op en bij het strand. Later zal nog een boeienlijn, een bankje en een prullenbak geplaatst worden. Overi gens lagen er de afgelo pen dagen, ondanks de waarschuwingen, al be hoorlijk wat mensen te zonnen. De gemeente Kapelle doet mee aan het lande lijke Stan-netwerk. Dat is een netwerk van vrij willigers die ingescha keld worden bij een hartstilstand. Wanneer bij 112 een melding bin nenkomt van een hart stilstand, alarmeert de centrale direct tien vrij willigers in de omge ving. Die verlenen acute hulp totdat het ambu lancepersoneel dit over neemt. Vrijwilligers kun nen zich aanmelden via www.hartslagnu.nl. DE SPECIALIST IN LIJSTEN Brugklas Cornelleke Blok Goes Tja, zo'n aula is wel heel groot. Gelukkig zitten ouderejaars (op de rug gezien) al te wachten om de kinderen wegwijs te maken in de school, foto's marcelledavidse Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs in Breda kwam zeven aanmeldingen tekort om ko mend schooljaar een islamiti sche basisschool te openen in Vlissingen. Dat zegt directeur Mohamed Talbi van de stichting. Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66