44 Stunts om schor van te worden 9 i CHECK DIT! MIJN ZEELAND Saxofonist Yoran Aarssen (25) groeide op in Hulst, maar woont al jaren in Rotterdam. Als oud-lid van The Young Ones treedt hij op als gastsolist tijdens het Hu2 Jazz ConneXion Jong geleerd „Ik ben opgegroeid met The Young Ones, was twaalf toen ik voor het eerst meespeelde. Mijn broer, die pi ano en klarinet speelt, trad al met het orkest op. Dat wilde ik ook. Het was pittig, want ik was nog jong. Maar ik studeerde hard en dat zorgde ervoor dat ik het instrument snel onder de knie had. Ik was tien toen ik lessen ging volgen aan de Zeeuwse Muziek school en oefende iedere dag min stens een uur. Het voordeel is dat je als je jong bent en veel speelt, snel vorderingen maakt. Ik zie dat nu ook bij mijn leerlingen. Uiteindelijk leerde ik ook improvisatie aan de muziekschool en mocht ik solo's spe len tijdens concerten van The Young Ones. Ik heb daar altijd erg van geno ten. Het was een hechte groep en het was altijd heel gezellig." Conservatorium „Op mijn zeventiende, in 2009, ging ik naar het conservatorium in Utrecht. Ik speelde op de middelbare school al in allerlei bandjes en wist al snel dat ik professioneel saxofonist wilde worden. Er was geen plan B. Ik heb bij drie conservatoria auditie ge daan en werd op alle drie aangeno men. Eigenlijk had Den Haag mijn voorkeur, maar tijdens een proefles op een open dag in Utrecht klikte het zo onwijs goed met de docent, dat ik helemaal om was. Na drie jaar ben ik naar Rotterdam gegaan, waar ik uit eindelijk ook nog drie jaar heb geze ten. Ik heb op beide plekken veel ge leerd. The Young Ones heb ik helaas moeten opgeven toen ik ging stude ren. Ik had geen auto en met het openbaar vervoer was ik te lang on derweg." Saxofoon „Waarom saxofoon? Tja, waarom kiest een kind van tien jaar voor een bepaald instrument... Misschien had ik het eens op tv gezien? Ik vind de saxofoon zo leuk, omdat je er alle kanten mee op kunt. Je kan er veel Ik wist al snel dat ik professioneel saxofonist wilde worden verschillende geluiden mee creëren. Ik speel drie verschillende saxofoons en daarnaast nog klarinet. Of ik nog iets anders zou willen leren? Alsje blieft niet zeg. Ik heb op het conser vatorium ook dwarsfluit en piano ge speeld, maar een instrument leren is een hele uitdaging. Je moet hard zwoegen en het duurt lang voor je eindelijk iets goed onder de knie hebt." Bezige bij „Op dit moment speel ik in De Raad van Toezicht. We zijn allemaal jonge gasten en spelen jazz en popmuziek met soms een vleugje latin of funk. Als we samen spelen, ontstaat er al- tijd een superleuke sfeer op het po dium. We treden zo'n veertig keer per jaar op en gaan volgende maand de studio in om een nieuw plaatje op te nemen. Daarnaast zit ik ook in Coal Harbour, waarmee ik net een cd heb opgenomen en nu aan het toeren ben. Ik sta ook veel in het theater, volgend jaar bijvoorbeeld met It's a Man's World! En dan geef ik ook nog twee dagen in de week les, in Am sterdam en Delft. Muzikant zijn is geen doordeweekse baan. Je wil zo veel mogelijk spelen, want hoe meer je speelt, hoe meer ervaring je op doet. Je gaat alleen maar vooruit." Thuis in Hulst „Omdat ik zo'n onregelmatige werk weken heb, ben ik niet veel meer in Zeeland. Af en toe, als ik tijd heb. Mijn favoriete plek in Hulst? Bij mijn ouders op de bank. Lekker met een theetje erbij en de kat op schoot. Heerlijk vind ik dat. Ik heb nog één goede vriend in Hulst wonen, de rest woont verspreid over Nederland. Als de hele vriendengroep weer in Zee land is, bijvoorbeeld met kerst, is het een groot feest. Ik voel me nog steeds thuis in Hulst én ik voel me een echte Zeeuw. In de Randstad hangt toch een andere sfeer. Als muzikant moet ik echter centraal wonen, dus het is geen optie om terug te keren naar Zeeuws-Vlaanderen. En ik moet ook eerlijk toegeven dat ik inmiddels wel een stadsjongen geworden ben." donderdag 21 juni 2018 GO Muzikant zijn is geen doordeweekse baan Gertie De Boey —Yoran Aarssen Yoran Aarssen: „Mijn favoriete plek? Bij mijn ouders op de bank." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Hu2 Jazz ConneXion met het Spaanse Proyecto Jazz for Kids en The Young Ones, zondag 24 juni in de stadstuin achter het Streekmu seum in Hulst. Aanvang: 12.00 uur. Naam voorstelling: Sinjor Circo: Bom- bardo en Kermiz Wie: Circusdrome en Cirque du Platzak Genre: circus/ straattheater Leeftijd: vanaf 9 jaar Waar: Speelpark Tampicoplein, Ant werpen Wanneer: zondag 24 juni om 13.00 uur Gaat hij echt de lucht in of niet? Dat is wat je je telkens afvraagt tijdens de voorstelling Bom- bardo van het Gro ningse theaterbedrijf Circusdrome. In een piepklein rond tentje staat namelijk een enorm kanon. De heren van Bombardo denken dat het zelfs nog ge bruikt is tijdens de Slag om Waterloo in 1815. Ze zijn erachter gekomen dat het kanon groot ge noeg is om een mens mee af te vuren. Hele maal aangekleed zoals het hoort kruipt een van hen in de loop van het kanon om te fungeren als menselijke kanons kogel. Maar wat is nou eigenlijk de beste posi tie? Als het hoofd nog uit het kanon steekt of juist andersom, met de voeten aan het uit einde? Bombardo is een van de twee acts die zondag te zien zijn in het kader van Sinjor Circo. Daarbij is elke zondagmiddag in juni en september op een ander Antwerps Een levende ka nonskogel tijdens Bombardo. FOTO HARRY DAMWICHERS pleintje straattheater te zien. Steeds zijn er an dere artiesten en voor stellingen. Naast Circus drome komt zondag Cir que du Platzak naar het Tampicoplein in Antwer pen. Dat 13-koppige Amsterdamse theater gezelschap - bestaande uit musici en een bonte mix aan circusartiesten - brengt Kermiz, een wervelende voorstelling waarbij je ogen tekort- komt en waarschijnlijk schor wordt van het gil len vanwege de levens gevaarlijke stunts. Zo balanceert de buik danszigeunerin op haar handen, op stokken en op flessen. De lompe, maar lieve clown is ver liefd op haar en doet er alles aan om haar aan dacht te trekken. Alleen heeft hij concurrentie van de 'macho', waar voor de diva, net als alle andere vrouwen, in kat zwijm valt. - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57