Een vervolg? Dan graag met meer humor Ontsnappen uit een keurslijf Misdaad, maar dan anders 7 geen vrouwelijke variant van een hanengevecht op? Builock reageert gevat: „Ik moet je teleurstellen. Tij dens de opnamen was er totaal geen sprake van divagedrag tussen ons. We deelden vaak onze trailers met zijn allen. Het enige waarmee enke len van ons moeite hadden, was het feit dat Cate de mooiste jurken in de film mocht dragen. Maar de rest van ons mocht ook niet klagen." Geliefde Het verschil met de mannenversies van Ocean's 8 is volgens Builock te verwaarlozen. „Ik denk dat de toon van beide films nagenoeg hetzelfde is. Het voornaamste verschil is dat onze fysieke kwaliteiten anders zijn. En o ja, we hebben allemaal een vagina." Voor Builock, een tijdlang de meest verdienende actrice in Holly wood, is een film als Ocean's 8 hope lijk weer het bewijs dat zij nog steeds een van de meest geliefde ac trices is. Haar carrière kent pieken en dalen. Zij won een Oscar voor haar vertolking in The Blind Side (2009), waarin zij een huisvrouw speelt die een zwart kind adopteert, iets wat Builock zelf ook heeft ge daan. Daar tegenover staat een Raz- zie, de anti-Oscar, voor haar vertol king in het afgekraakte drama The Proposal (2009). Maar toch maakte die film nog winst. Builock, die haar doorbraak had met de actiefilm Speed (1994) van re gisseur Jan de Bont, lijkt jong en oud met haar films aan te spreken. Haar spontaniteit spat van het doek. Maar ze blijft nuchter. Ligt een ver volg, Ocean's 9, in het verschiet? „Niet zo voorbarig", aldus Builock. „Eerst afwachten of deze film in de smaak valt. In Hollywood weet je het nooit." OCEAN'S 8 ★★★1 Beast The Third Murder Het lijkt op een enorm cliché uit een detectiveserie: een kleine ge meenschap wordt opgeschrikt door een seriemoordenaar die het op tienermeisjes heeft voorzien. Er is een voor de hand liggende verdachte, maar dat is bijzaak. Veel belangrijker is diens nieuwe vriendin, Moll, een 27-jarige die ernaar snakt om te ontsnappen uit het keurslijf van haar beklem mende familie op het eiland Jer sey. Wie het beest uit de titel is, valt niet vast te stellen. Slaat het op de loslopende meisjesmoorde naar? Op de bedilzieke moeder van Moll, ijzingwekkend goed ge speeld door Geraldine James? De vriend van Moll? Of misschien op Moll zelf, die gezien haar verleden over een onvoorspelbaar tempera ment blijkt te beschikken. Regisseur Michael Pearce weet met de karakterstudie van Moll lange tijd te intrigeren. Maar gaandeweg verslapt de interesse in deze vrouw, die overigens voortreffelijk wordt vertolkt door nieuwkomer Jessie Buckley. Als de focus steeds meer op het poli- tieonderzoek komt te liggen, wordt Beast weer een detective verhaaltje. Dat vloekt met het veel meer boeiende voorafgaande. -A.Z. Misdaadfilms lijken vaak op inge wikkelde puzzels waarvan de stukjes uiteindelijk wonderbaar lijk in elkaar passen. De kijker is bevredigd en gaat tevreden naar huis. Maar dat het ook anders kan bewijst de Japanse regisseur Hiro kazu Kore-Eda die vorige maand de Gouden Palm in Cannes won met Shoplifters. The Third Murder is nu eens geen familiedrama, maar een onderzoek naar een moord die al in de eerste scène wordt gepleegd. Het slachtoffer is bekend, een fabrieksdirecteur. De dader ook, een van zijn werkne mers. Maar de voorbereiding van de rechtszaak verloopt verre van soepel. De verdachte verandert om de haverklap zijn verhaal. Zijn advocaat raakt het spoor bijster, evenals de kijker. En waar slaat de titel The Third Murder eigenlijk op? Is die al gepleegd, of komt er nog een moord? Wat is de waar heid? Ligt die op het kerkhof? Met deze vraagtekens geeft de regis seur zijn film een filosofisch ka rakter, wat zelden voorkomt in dit filmgenre. -A.Z. donderdag 21 juni 2018 In Ocean's 8 wordt een ingenieuze diefstal gepleegd door een groep vrouwen, onder wie Sarah Paulson (I) en Rihanna (r), aangevoerd door Sandra Builock. fotowarner bros MISDAADKOMEDIE Regie: Gary Ross. Hoofdrollen: Sandra Builock, Cate Blan- chett, Rihanna en Anne Hathaway. Wat de mannen heb ben geflikt, kunnen wij ook. Zo denkt Debbie Ocean (gespeeld door Sandra Builock) erover als zij voor het graf zit van haar broer Danny Ocean (ooit gespeeld door George Clooney) die in het plegen van geniale misdaden haar grote voorbeeld was. In drie films - Ocean's Eleven tot en met Ocean's Thirteen - mochten Danny en zijn makkers casino's en banken beroven. Nu is het de beurt aan de vrouwen. Debbie, net op vrije voeten na het uitzitten van een ge vangenisstraf, heeft jaren zitten broeden op de diefstal van een collier uit de collectie van Cartier. Samen met een aantal vrou welijke experts - onder wie een geniale hacker (gespeeld door Ri hanna) - voert zij de in genieuze diefstal uit tij dens een vip-gala in een New Yorks mu seum. De glamoureuze omgeving stelt de vrouwen in staat om de mooiste modecrea ties te dragen, maar wat telt is de ingewik kelde diefstal die met militaire precisie moet worden uitgevoerd. De operatie verloopt ver bazingwekkend soe pel, wat de spanning van de film niet hele maal ten goede komt. Ocean's 8 wordt volle dig gedragen door Sandra Builock, die de dankbaarste rol heeft als de aanvoerder van het vrouwenteam. Haar evenknie, ge speeld door Cate Blanchett, heeft veel minder omhanden. Als Ocean's 8 een vervolg krijgt, dan graag meer humor. Die is nu aan de schaarse kant. -A.Z. THRILLER Regie: Michael Pearce. Hoofdrol len: Jessie Buckley, Johnny Flynn en Geraldine James. Beast weet lange tijd te intrigeren, fotocherrypickers DRAMA Regie: Hirokazu Kore-Eda. Hoofdrollen: Masaharu Fukuy- ama en Suzu Hirose.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55