Dansstrijd primeur op rockabillyfestival ié WA 5 Muziekfestival Middelburg Recital pianist Martin Oei Fietstour met muziek Vlissingen Vintage Iedereen kent de danswedstrijd uit de populaire filmmusical Grease wel. Tijdens Vlissingen Vintage kunnen dansfanaten za terdagmiddag hun rock-'n-roll kunsten laten zien én kans maken op tickets voor het rockabilly weekend Viva Las Vegas tijdens de danswedstrijd. „Het is de eerste keer dat we deze wedstrijd hou den", vertelt Rik. „Iedereen kan eraan meedoen. Er zullen lang zaam mensen afgetikt worden tij- Iedere artiest op het hoofdpodium aan de Kleine Markt is fantastisch dens het dansen en degenen die overblijven tot het einde mogen naar Las Vegas." „Ik heb zelf het programma sa mengesteld, dus ik vind iedere ar tiest die optreedt op ons hoofdpo dium op de Kleine Markt natuur lijk fantastisch", zegt de organisa tor. „Maar de Duitse groep Cherry Casino and the Gamblers is echt wel de top in de rock-'n-rollwe- reld." Toch zijn ook Earl Jackson uit Groot-Britannië, Wise Guyz uit Oekraïne, de Amerikaanse Wildwood Dreamers en The Hill- billies uit Frankrijk zeker de moeite om te checken volgens Rik. „Laatstgenoemde is jong en ver nieuwend. We hebben een gevari eerd programma, er is voor ieder wat wils." Ook voor het vijfjarig jubileum heeft de organisator al wilde plannen als het om de line- up gaat. „Maar grote artiesten zijn prijzig, dus eerst maar eens zien of we het gesponsord krijgen." Op de Oude Markt wordt zoals elk jaar een vintagemarkt gehouden: op zaterdag van t2.oo tot 18.00 uur en op zondag van 13.00 tot 18.00 uur. „Er zijn allerlei kraampjes, waar onder meer jaren-50-kleding verkocht wordt." En nee, die kle ding is niet bedoeld voor verkleed partijtjes. „Ik draai al veertig jaar mee in de rock-'n-rollwereld en voor mij en andere liefhebbers is dit echt een lifestyle. Ik loop festi vals als deze in heel Europa af. Zo was ik vorige week nog op een rock -'n-rollfestival in Spanje." Om in de jaren-50-sfeer te blijven: er is op zaterdag ook een vinyl markt in de Spuistraat en er zijn oldtimers te bezichtigen in het Bellamypark. „Het park is er dit jaar als extra plein bijgekomen. We worden elk jaar groter. Mijn doel is om uit te groeien tot een groot fes tival, hopelijk tot het grootste van Europa." De organisator hoopt dat er dit keer meer oldtimers komen dan vorig jaar. „De vorige editie hadden we pech met het weer. Er kwamen uiteindelijk maar twintig auto's en die waren ook snel weer weg, omdat ze bang waren voor roestplekken. Dat begrijp ik, want ik heb zelf ook een oldtimer. Dit jaar verwacht ik toch weer rond de honderd auto's. Oldtimers zijn ge liefd, er komen altijd veel mensen op af en die blijven dan vaak nog hangen voor de muziek." Vlissingen Vintage is een gratis festival, enkel voor de barcrawl op vrijdagavond moet een ticket van tien euro gekocht worden. Daar mee krijgen bezoekers toegang tot elk café dat meedoet. „De kroegen tocht in en rond het Bellamypark is altijd heel gezellig. Er treden ver schillende artiesten op in onder meer De Piek en De Concurrent. Iedereen vindt dit tof. Rock-'n- rollmuziek is gewoon leuk en lek ker vrolijk." PROGRAMMA die pijn voel je in zijn stuk. De Russische violist Leonid Kogan is voor mij een groot voorbeeld. Hij was de leraar van Grubert, daar kwam ik pas later achter. Ik ben fan van hem sinds mijn tiende, de muziek die hij speelt lijkt speciaal voor hem gemaakt. Heel bijzonder." „Mijn droom is solist te wor den. Ja, ik weet dat dat een een zaam leven met zich meebrengt. Twee weken thuis, de rest van het jaar ben je op reis. Plus dat je steeds de druk van het moeten presteren voelt. Ik heb al veel er varing opgedaan en denk dat ik me best kan vermaken als ik in mijn eentje in de straten van To kio loop. De documentaire met violiste Janine Jansen heb ik ge zien. Haar gedrevenheid, haar burn-out. Mijn leraar Grubert was ook op jonge leeftijd solist. We praten veel over het omgaan met druk. Je moet goed voor je zelf zorgen. Vorig jaar heb ik een mini-blessure aan mijn linker hand gehad. Het blijft moeilijk om in te schatten hoever je kunt gaan." Klassiek Blazers donderdag 21 juni 2018 Rockabillyfestival Vlissingen Vintage groeide van een dag met driehonderd bezoekers uit tot een weekend met achtduizend man. Morgen, zaterdag en zon dag juni wordt het festival voor de vierde keer gehouden. Orga nisator Rik Lingier vertelt wat bezoekers zeker niet mogen missen. Gertie De Boey Danswedstrijd Rik Lingier, organisator Cherry Casino and the Gamblers Vintagemarkt Vinylmarkt en oldtimers Rockabilly Barcrawl Vlissingen Vintage, van morgen t/m zondag op diverse locaties in centrum Vlissingen. Voor volle dige programma en aanvangstij den: vlissingenvintage.com Earl Jackson Tim de Vries (viool), Mi- scha van Tijn (piano) en Emma van Schadewijk (cello) vormen Trio Diotima. FOTO PETER VAN MULKEN Zaterdag 23 juni, Plein 1940, 15.00 uur Openluchtconcert door fest- valmusici Zondag 24 juni, Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur Life Pictures: muziek van Leon Gurvitch, Don Jaffé, Franz Schubert Dinsdag 26 juni, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Virtuoso Per L'anima: muziek van Leonardo Leo, Paganini, Roland Dyens, Dvorak Woensdag 27 juni, Zeeuwse Concertzaal, 15.00 uur Finalisten Prinses Christina Concours: Trio Diotima Donderdag 28 juni, Zeeuwse Concertzaal, 20.0 uur Images from Russia: muziek van Prokofjev, Kapustin, Schnittke Vrijdag 29 juni, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Het nieuwe Mozarteffect: voorstelling waarin weten schap en muziek verbonden worden Zaterdag 30 juni, Zeeuwse Concertzaal, 11.00 uur Finalisten Prinses Christina Concours: Jooske van Andel en Michelle Sweegers Zaterdag 30 juni, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Joy, sweet tears and happi- ness: muziek van Boccherini, Danzi, Shostakovitch, Glinka, Enescu Trio Diotima, woensdag 27 juni om 15.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg, met werk van Haydn, Chopin, De Sa- rasate en Mendelssohn. Het op treden is onderdeel van het Mu ziekfestival Middelburg, van 23 t/m juni. Meer info: kamer-mu- ziek.nl. Na Schouwen-Duiveland is Zuid-Be veland nu decor van de Muziektent- Fietstour. De start is bij de muziektent Manhuispoort aan de Zusterstraat in Goes. Ook nu wordt een fietstocht ge combineerd met muziekoptredens. Op vijf locaties langs de route speelt het New Trombone Collective een afwisse lend repertoire: van oude meesters als Purcell en Gabrieli tot moderne compi- nisten als Pad- ding en eigen tijdse jazz. Zaterdag 23 juni, 10.30-17.00 uur. Meer info: muziekpodium- zeeland.nl In de reeks Kelder mansconcerten verzorgt de jonge pianist Martin Oei (foto) het solorecital De Russische ziel in het oude stadhuis in Tholen. Op het programma Preludes van Liadov, delen uit De vier jaargetijden van Tsjaikovski, Elegie van Rachmaninov en tot slot de technisch moeilijke en heerlijk dansante delen uit Petroushka van Stravinsky. Oei be speelt de Feurich- vleugel uit 1908 Zaterdag 23 juni, oude stadhuis Tho len, 15.30 uur. Na af loop is er nog een beiaardbespeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53