Van coun try tot klassiek 4 Kamermuziek Het Muziekfestival Middelburg biedt ruimte aan jongeren, die zich onderdompelen in klassieke muziek. Violist Tim de Vries treedt op met het Trio Diotima, dat dit jaar het Prinses Christina Concours won. Zang en dans op vijfde editie Countryfestival in Wemeldinge Liefde rode draad op toneelavond Italië. Ter hoogte van Venetië hoorde ik het Stabat Mater van Vivaldi. Daar zit een heel mooie vioolpartij in. Het was voor het eerst dat ik bewust de klank van een viool hoorde. Mijn moeder legde uit wat voor instru ment het was. Terug thuis werd ik ingeschreven op Fluxus in Zaandam, wat later één van de beste muziek scholen van Nederland bleek te zijn. Op de wachtlijst was ik de enige jon gen. Dat maakte uit, ik werd eruit ge pikt." „Viool staat bekend als één van de allermoeilijkste instrumenten. De meeste kinderen hebben moeite met de toon, het is al gauw gekras. Ik bleek talent te hebben. Mijn lerares Sandra Wallner nam me serieus. Tes ten wezen uit dat ik een absoluut ge hoor heb: als je een noot hoort, dat je die zo kunt benoemen of zingen. Vanaf mijn achtste studeerde ik drie uur per dag. Dat ging vanuit mezelf, ik vond het leuk. En computeren deed ik nooit. Toen kwam al het idee op, dat ik violist wilde worden." „Je moet heel veel studeren om de top te bereiken. Het voorbereiden van een concert, helemaal alleen in een kamertje, daarvan kan ik echt genieten. Mijn leraar Ilya Grubert op de vooropleiding van het conservato rium bracht me op een hoger niveau. Na de zomer begin ik in Amsterdam op het conservatorium in een speci aal excellence programma, voor de beste studenten van de school. Als ik nu favoriete muziek moet noemen, dan kom ik uit bij de vioolconcerten van Brahms en Shostakovich. Brahms is heel romantisch, vol drama. Shostakovich leefde onder Stalin in moeilijke omstandigheden, goede kweekvijver. Het Muziekfesti val Middelburg heeft dit jaar twee concerten met finalisten van dat con cours geagendeerd: woensdag 27 en zaterdag 30 juni. Het Trio Diotima is woensdag als eerste aan de beurt. April dit jaar won het een eerste prijs op de lande lijke finale van het Prinses Christina Concours. Emma van Schadewijk (2003) speelt cello, Mischa van Tijn (2000) is pianist. De uit Haarlem afkomstige Tim de Vries is de violist in het gezelschap. Hij vertelt over het trio en zijn liefde voor viool en muziek. „Het begon met een appje van Mi scha, september vorig jaar, of het niet leuk zou zijn om een trio te starten. We kenden elkaar. Mischa en ik za ten samen in de jong talentenklas van het conservatorium van Amster dam. Emma ontmoette ik in 2013 tij dens het Koninklijk Concertgebouw Concours. Sinds januari maken we serieus werk van het trio. We willen alle drie solist worden op ons instru ment. Wat de naam betreft: Diotima was een filosofe en priesteres, ze was leermeester van de filosoof Socrates en gaf les in de 'hogere liefde'. Daar valt muziek ook onder. Daarom leek de naam ons gepast." „Mijn ouders zijn liefhebbers van klassieke muziek. Ze spelen niet zelf. Ik was zes jaar, het was vakantie, we zaten in een warme auto op weg naar Tim de Vries, 17 jaar, vi olist. De eerste prijs van het Prinses Chris tina Concours is wat hem betreft niet de laatste. Hij werkt hard aan een carrière als solo-violist. Woensdagmiddag 27 juni speelt hij met het Trio Diotima in het kader van het Muziekfestival Middelburg in de Salon van de Zeeuwse Concertzaal. Het Muziekfestival Middelburg brengt van 23 tot 30 juni voor de twintigste keer een serie klassieke concerten voor kleine bezettingen. Het is kamermuziek, muziek die als het ware in een grote huiskamer kan worden gespeeld. De Stichting Ka mermuziek Zeeland werd in 1999 op gericht. Sinds 2011 is de uit Letland afkomstige cellist Ramón Jaffé artis tiek leider. Voor de concerten van dit jaar is een hele reeks gevestigde namen ge strikt. Zoals Monica Gutman, Ksenia Gouzmenko, Lisa Jacobs, Dana en Mikhail Zemtsov, Ksenia Du- brovskaya, Larissa Groenveld en Enno Voorhorst. In de programme ring wordt ruimte geboden aan jong talent. Het jaarlijkse Prinses Chris tina Concours, waar jongeren van 12 tot 19 jaar voor worden geselecteerd, is voor dat programmaonderdeel een Het voorbereiden van een concert, helemaal alleen in een kamertje, daarvan kan ik echt genieten 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Country P Theater donderdag 21 juni 2018 is so ist te worde Jan van Damme 44 Tim de Vries Liefhebbers van country zijn za terdag van harte welkom in We- meldinge. Wie liever een toneel voorstelling bezoekt kan van avond terecht in Zierikzee. Klas siek pianist Martin Oei speelt za terdag in Tholen en op Zuid-Be veland kan zaterdag worden deelgenomen aan de Muziektent- Fietstour. De dansgroep East River Line Dancers, actief in Wemel dinge en Kortgene, houdt voor de vijfde keer haar Countryfes tival in Wemeldinge. Een dag die volledig in het teken staat van countrymuziek. Er komen vier artiesten optreden, name lijk de Brabantse zangeres Conny Lee, country- en all roundzanger Patje Stew, coun- tryzanger Regy en de Vlaamse Silver, die in 2013 de prijs voor beste countrylinedance-zanger ontving en nummers brengt van onder anderen Lily Allen, Billy Swan en Mark Knopfler. DJ T-West en J&C Sound krij gen de eer om het festival in Wemeldinge op een waardige manier af te sluiten. Voor de bezoekers die volledig in stijl willen feesten, is er ook een countrykraam aanwezig van Tony en Paula Lockx. Zij verko pen onder meer laarzen en kle ding. En uiteraard is er ook een dansvloer. Het festivalterrein is geopend vanaf 11.00 uur. De East River Line Dancers dansen elke dinsdag- en don derdagavond in dorpscentrum De Wemel in Wemeldinge. Zaterdag 23 juni, Wemel- dingse Zandweg 21, Wemel dinge, 12.00 tot 00.00 uur Filmtheater fiZi brengt vanavond een toneelavond vol liefde. Twee stukken worden op de planken ge bracht: de monoloog Vouwen en het toneelstuk Ten Liefde (foto). In Vou wen kruipt Diane Nijweide uit Zierik zee in de huid van de 70-jarige Thera. 'Liefdes- rollercoasterTen Liefde wordt ge speeld door thea tergroep Grid uit Den Haag. Vanavond, fiZi Zierikzee, 20.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52