Ui Non-fictie 3 Sterrenkok op Stenen Brug Goliath Knudde naar 'tWK Breng me terug Bureau Warmoesstraat F*! Serie Strip Thriller POP-UPRESTAURANT handgemaakte sieraden, accessoires, unieke interieur-items en fashion, daar mag je mij 's nachts voor wakker maken." Voor de organisator is het fes tival een 'thuiswedstrijd', daar is ze trots op en het verhoogt bovendien haar voor- en napret. „Voorgaande ja ren ben ik regelmatig aangesproken in de stad, 'wat was het gezellig'. Dat wa ren vaak reacties van mensen die ik helemaal niet kende. Wat ik nu ga zeggen klinkt misschien als een cli ché, maar zo voel ik het echt. Festival de Veste maakt van Goesenaren en mensen uit de omgeving één grote fa milie." Het succes van het festival valt of staat met de weersverwachtingen, stelt Scholten eerlijk. „Vorig jaar scheen de zon op vrijdag, maar viel de zaterdag van elf tot zeven uur in het water. Het heeft die periode continu geregend. Pas 's avonds kwamen de mensen massaal toegestroomd. Ik kijk nooit naar het weer, andere mensen doen dat voor mij. Als ik voortdurend bui enradar moet checken, geeft dat alleen maar stress. Ik wil juist een relaxte sfeer uitstralen, die past bij dit festi val." De Goese is zelf een fervent festival ganger. Ze houdt van gezelligheid en druktes. Vorig jaar dacht ze tijdens Festival De Veste even dat ze in Land graaf was uitgekomen. „Ik moest op zaterdagavond van de ene bar naar de andere bar lopen, een wandeling van een paar honderd meter. Ik bleef maar door hordes mensen manoeuvreren. Het leek wel of ik op Pinkpop liep. We hebben de naam 'een lief klein festival te zijn', maar we blijven groeien." Tijdens de eerste editie werd het aan tal bezoekers geschat op 9.000, in 2017 waren dat er ruim 11.000 en de aanko mende editie wordt wederom een stij ging verwacht. „Ik merk het aan de re acties op onze Facebookpagina. Men sen plaatsen berichtjes als 'Ja, we gaan weer!', om vervolgens tientallen vrienden te taggen. Daaraan merk je dat dit festival in korte tijd zijn naam heeft gevestigd." Volgens Scholten is er een aantal rede nen voor de toenemende populariteit. De diversiteit en de prachtige locatie springen er bovenuit. „En natuurlijk dat het gratis is, dat maakt het heel toegankelijk. Mensen kunnen eerst boodschappen doen in de stad en ver volgens door het park terug naar huis. En de plek is een droomplek, een mooi en historisch stukje van Goes. Er wor den de laatste tijd steeds meer evene menten georganiseerd in de buurt van de Stenen Brug. Niet gek, want wat is mooier dan zonnen aan de waterkant, met je blote voeten in het gras, natje en droogje bij de hand en op de ach tergrond livemuziek?" v donderdag 21 juni 2018 GO De bekroonde Amazon Prime Original-serie Goli ath is toe aan zijn tweede seizoen. Billy Bob Thorn- ton keert terug als zijn veelgeprezen personage Etlfl I 1 Billy McBride en moet het in de keiharde onderwereld van Los Angeles opnemen tegen een nieuwe grootmacht. Thornton won vorig jaar de Golden Globe voor beste acteur in een dramaserie met zijn vertolking van advocaat McBride. Nu te zien bij Amazon Prime. Oranje is er niet, maar dankzij Toon van Driel is FC Knudde wel bij het WK voetbal. Knudde naar 't WK volgt het meest klungelige elftal ooit tij dens zijn zegetocht naar Rusland. De makers beginnen hiermee aan een trilogie over de huidige staat van het voetbal. Het 96 pagina's tellende boek beschrijft hoe FC Knudde dankzij sociale media toch op het WK in Rusland belandt. Ligt nu in de winkel. Na de debuutdoorbraak Achter gesloten deuren en opvolger Gebroken is het tijd voor een derde werk van thrillerschrijfster B.A. Paris. In Breng me terug verliest de jonge Finn tijdens een trip door Frankrijk zijn vriendin uit het oog en vindt haar niet meer terug. Jaren later heeft hij haar verdwijning achter zich ge laten, als er ineens een teken van haar opduikt. Verschijnt 26 juni bij AmbojAnthos. De Amsterdamse misdaad journalist Cees Koring be schrijft in Bureau Warmoes straat, de levende legende liefkozend de roerige ge schiedenis van het be faamde politiebureau. De schrijver voerde gesprekken met oud-dienders, prostitu ees, ondernemers en penoze over toen en nu. Met een voorwoord door John van den Heuvel over zijn tijd als agent in de Warmoesstraat. Sinds deze week te koop. Tijdens Festival de Veste is er jaarlijks een pop-uprestau- rant op de Ste nen Brug. „Er is geen mooiere plek om te eten, dan daar aan het water", ver zekert organisa tor Tammy Groosman- Scholten. Voor deze editie heeft ze een primeur. „Op vrijdag zal tweesterrenres taurant De Kromme Water gang voor één dag het pop- uprestaurant bemannen. Dat chef-kok Edwin Vinke vanuit Slijkplaat naar ons festival af reist om zijn kookkunsten te vertonen, voelt als een enorme eer. Hij gaat fruits de mer serveren, een combinatie van Zeeuwse schelp- en schaaldieren. Ik verwacht een overgrote be langstelling, dus ik adviseer mensen vooraf in te schrijven om zeker te zijn van een plekje." Festival de Veste, Stadspark in Goes, vrijdag 22 (16.00-24.00 uur), zaterdag 23 (11.00-24.00 uur) en zondag 24 juni (12.00-20.00 uur) Festival de Veste ih Goes. Organisator Tammy Schol ten: „De gezélligheid zprgt voor verbroedering."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51