Goede adviezen over staatswiet S9 'Vrachtverkeer in Sas zorgt niet voor overlast' Sollicitatiegesprek G IJZEL B A 2 MIDDELBARE SCHOOL WENNEN Een enorm gebouw met ontelbare lokalen en allerlei onbekende gezichten: de overstap van groep 8 naar de middelbare school is voor veel leerlingen groot. Op het Goese Lyceum maakten toekomstige brugklassers gisteren kennis met hun nieuwe school. 1 Cappendijk Toyota C52- Commentaar De adviescommissie voor de staatswiet heeft een ei ge legd. Gisteren schetste de groep deskundigen hoe de regering moet experimenteren met gereguleerde wiet- teelt door geselecteerde telers. Geen beperking van het aan bod, ook niet op basis het gehalte aan de werkzame stof THC. Wel een controleerbare levering aan de coffeeshops. En liefst een proef in een flink aantal gemeenten. Of dit advies snel tot een voorstel aan de Kamer leidt, moet worden afgewacht. Want het gaat veel verder dan de meeste coalitiepartijen willen. De aanbevelingen zijn goed. Het kabinet moet niet proberen de wietmarkt te beperken. Dat werkt illegaliteit in de hand. Ook is het verstandig de proef bij succes meteen om te zetten in een definitieve regeling. Dan worden de gemeenten die mee doen tenminste niet teruggeworpen in de illegaliteit. Minder overtuigend is dat de commissie de proef al geslaagd vindt als er 'geen verslechtering' optreedt. Dat is te gemakkelijk. De proef is pas een succes als het aantal gebruikers en verslaaf den afneemt, als de overlast rond de verkoop verdwijnt en als de banden tussen de coffeeshops en de illegaliteit definitief worden verbroken. Dit experiment helpt Nederland hopelijk eindelijk eens te kiezen tussen de legalisering van het recreatieve gebruik van wiet - naar het voorbeeld van Canada - of een volledig en hard verbod. Alles ertussenin is onwenselijk. Het gedogen duurt al veel te lang. Dit experiment helpt Nederland hopelijk eindelijk te kiezen tussen legalisering softdrugs of verbod B en W van Terneuzen hebben dit geantwoord op schriftelijke vragen van PVV-raadslid India Zandman. Zij riep op tot handhaving van het inrijverbod voor doorgaand vracht verkeer, omdat de verkeerssituatie volgens haar wel degelijk gevaarlijk is. Ook zouden vrachtauto's over last veroorzaken in de vorm van trillingen en vervuiling. Handhaving van het inrijverbod is door een verloren rechtszaak niet mogelijk, laten B en W weten. Het aantal vrachtwagens dat via de Westkade rijdt, is aldus het college sinds de opening van de Sluiskil tunnel (mei 2015) bovendien afge nomen tot minder dan tien procent van alle passerende auto's. B en W noemen dat 'meer dan acceptabel Met een bredere Tractaatweg daalt het aantal trucks in Sas nog verder voor een gebiedsontsluitingsweg in een industriegebied als de Kanaal zone'. Verwacht wordt dat het vrachtverkeer nog verder zal dalen, als de Tractaatweg (Terneuzen-Zel- zate) eind dit jaar, begin 2019 is ver breed. ALMANAK Die Middelburger is een man van principes. Altijd al geweest. Op tijd is bij hem op tijd en niet tien minuten later. Dus toen de chef personeelszaken vijf minu ten te laat was bij het sollicita tiegesprek van de Middelburger, stapte hij meteen op. De secre taresse verbouwereerd achterla tend. Bij een bedrijf dat zich niet houdt aan afspraken, wil ik niet werken, zei hij. De chef personeelszaken had vervolgens al zijn overredingskracht nodig voor een nieuwe uitnodiging. Bij dat gesprek was hij wel op tijd. De Middelburger kreeg de baan. Bijeenkomst rond met hulp blijven wonen in je stulp Enquête over leefbaarheid in binnenstad AXEL Bushalte Vurssche komt niet terug De één schuift op zijn stoel, de an der praat druk met een vriendinne tje, de volgende staart voor zich uit. Hoe dan ook: alle 335 bijna-brug- piepers in de aula van het Goese Ly ceum zaten gistermiddag vol zenu wen. Ze maken kennis met hun nieuwe klasgenoten en hun nieuwe mentor op de 'grote' school. Onder hun stoelen liggen de splinter nieuwe rugzakken. Vaders en moe ders brengen hun kroost de school in. Sommigen moeten door leer lingcoördinator Christel Onderdijk naar buiten gestuurd worden. Ze snapt het wel. „Voor ouders is het net zo spannend als voor de leerlin gen." Voor al uw inlijstwerk lijstenmakeri 'Jaaaa', klinkt het voorzichtig als Onderdijk de kinderen vraagt of ze er zin in hebben. Even later slaat de paniek al toe, want hoe vind je in dat grote gebouw je mentor en het juiste lokaal? Gelukkig wijzen de tutoren, leerlingen uit de derde klassen, ze de weg. „Ik vind het ook spannend", ver- donderdag 21 juni 2018 Het aantal vrachtwagens dat over de Westkade in Sas van Gent rijdt, vanaf de rotonde bij de vroegere Rabobank richting Zelzate en terug, is 'meer dan acceptabel'. Harmen van der Werf Sas van Gent -B&W Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN In buurtcentrum De Ou- delandse Hoeve wordt vandaag (donderdag) een themabijeenkomst 'Blijven wonen in je eigen stulp, hoe krijg ik daarbij de juiste hulp?' gehou den. Tijdens deze bijeenkomst krijgen belangstellenden van wijkverpleegkundi gen uitleg over welke hulp er beschikbaar is. De gratis bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. TERNEUZEN Bewoners van de Ter- neuzense binnenstad en de naastgelegen wijk Java mogen hun mening geven over de leefbaar heid en hoe die kan wor den verbeterd. ZB Planbureau in Middel burg voert de enquête uit voor de wijkraad Binnen stad. Vragenlijsten zijn thuis bezorgd en digitaal in te vullen. In wijkcen trum De Triangel liggen blanco vragenlijsten. De uitslag volgt later in de wijkraad. Aan de wens van TOP/GB-raadslid Ma rijke Hemelsoet om de bushalte bij zorgcen trum De Vurssche in Axel terug te krijgen, willen B en W van Ter neuzen geen gehoor geven. De geschrapte halte werd door slechts één in- en één uitstap- per per werkdag ge bruikt. Andere haltes in Axel zijn veel drukker. Brugklas Cornelleke Blok Goes |de special 1ST IN LIJSTEI Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl A Tja, zo'n aula is wel heel groot. Gelukkig zitten ouderejaars (op de rug gezien) al te wachten om de kinderen wegwijs te maken in de school, fotos marcelledavidse Tprnpii7pn Mr F I HaprmsniAipn SR 01 1 S-F177S1 TOVOTA Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 www.toyota-terneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45