Jobse heeft nog de skills en de conditie O O) 0) O 12 ZE Goes kiest niet voor zaterdagvoetbal De Nooijer mogelijk tegen Vitesse Savok Beach is weer goed bezet Willeboordse op dreef in Vlissingen Zeeuwse basketballer lanceert Pro League De 33-jarige Vlissinger is nog fit en scherp. Hij hoopt dat hij dat over twee jaar nog is, als 3x3 basketball voor het eerst olympisch is. Ondertussen werkt hij aan zijn opvolging. In de wandelgangen werd er de voorbije we ken vaak over gesproken: speelt Goes aanko mend seizoen op zaterdag of zondag. Het be stuur van de kersverse derdedivisionist hakte de knoop door. De Goesenaren komen vol gend seizoen 'gewoon' uit in derde divisie van het zondagvoetbal. „Het is te kort dag om te switchen", stelt bestuurslid Frank de Bie. Onlangs ontving Goes van de KNVB een mail of de vereniging het zag zitten om zijn plek in de zondag-derde divisie in te ruilen voor het zelfde niveau op zaterdag. Het bestuur had er wel oren naar, maar kon een overstap naar het zaterdagvoetbal niet op tijd rond krijgen. Lees meer op pzc.nl/sport Bradley de Nooijer weet waar hij aan toe is in de Europa League. Zijn club FC Viitorul Con- stanta werd tijdens de loting voor de eerste voorronde aan Racing Union Luxemburg ge koppeld. Mochten de Zeeuw en zijn Roe meense werkgever die eerste voorronde over leven, treffen zij Vitesse. Racing Union werd afgelopen seizoen ze vende in de hoogste divisie van Luxemburg. Op 12 juli gaat De Nooijer bij die club op be zoek voor het eerste duel, precies een week la ter wordt de return in Roemenië gespeeld. Als de Zeeuw en Viitorul het tweeluik overleven, treffen zij Vitesse. Voor de 24ste keer in successie tekent volley balvereniging Savok dit weekeinde voor de or ganisatie van Savok Beach. Het beachvolley- baltoernooi, dat in de kern van Sas van Gent op het Keizer Karelplein wordt gehouden, telt meer dan driehonderd deelnemers. Morgen avond wordt met een toernooi voor mini's (tot en met twaalf jaar) en een adspiranten/maxi- toernooi om 19.00 uur het spits afgebeten. Za terdag nemen vanaf 9.30 uur 28 recreanten teams het met ploegen van zes spelers tegen elkaar op. Zondag wordt het evenement afge sloten met een toernooi voor competitiespe lers (drietallen). De finales beginnen zondag omstreeks 15.00 uur. Op de 800 meter tijdens de baanwedstrijd in Vlissingen liep atleet Floris Willeboordse woensdagavond in een ontspannen race naar een knappe 1.59.41 minuten, net boven zijn persoonlijk record. Frans Bos scoorde zijn ze ventiende Zeeuwse record H70, door met een tijd van 2.46.09 de snelste tijd van Rinus Joosse uit de boeken te lopen. Ronnie Over- gaauw was de snelste op de 3000 meter. zv Skyrunning Derny's Het zou vreemd zijn als Jesper Jobse de Spelen van Tokio zou missen. De Vlissinger is immers dé Neder landse pionier in het 3x3 basketball, dat in 2020 voor het eerst olympisch is. Maar hij is nu al 33. Misschien komt de doorbraak van de flitsende tak van sport nét de laat voor hem. „Dat kan, ja", zegt hij eerlijk. „Ik kijk nu alleen nog niet twee jaar vooruit. Ik bekijk het van seizoen tot sei zoen." Jobse mag dan een oudje zijn in het jonge 3x3 basketball, hij is nog wel van de buitencategorie. Vorige week eindigde de voormalige speler van BC Vlissingen met Oranje als tweede op het WK in Manilla. In de finale tegen Servië, die met 16-13 verloren ging, was de 2.04 meter lange captain met zes punten de be langrijkste man bij Nederland. „Op mijn 32ste speelde ik een goed WK", zei Jobse gisteren in Amsterdam, waar de plannen voor een nationale Pro League werden gepresenteerd. „En op mijn 33ste weer. Beide keren pakten we zilver. Qua skills en conditie kan ik nog met iedereen meekomen. Ik hoop dat dat nog voorlopig zo blijft." Opvolgers Tokio is dan wel pas over twee jaar, in Nederland beginnen ze nu al aan de aanloop. Oranje is van wereldklasse, maar de sport is hier - net als in heel veel landen - nog niet al te groot. Het reguliere bas ketbal, vijf tegen vijf, voert nog overal de boventoon. „Daarom be ginnen wij nu in juli met een Pro League, een competitie voor twaalf teams. We laten op drie zaterdagen zien hoe mooi deze sport is. We ho pen dat we meer basketballers en basketbalsters kunnen overhalen om voor het 3x3 te kiezen. Het is leuk dat ik pionier ben, maar er moeten uiteindelijk ook opvolgers komen." Op mijn 32ste speelde ik een goed WK en op mijn 33ste weer Bij deze Pro League wordt met een het onderste uit de kan gehaald. Er wordt in de RAI gespeeld op een hypermoderne glazen vloer, waarop tijdens de duels de lijnen te zien zijn en fraaie beelden vertoond kunnen worden. Het ziet er heel flitsend uit, wat de organisatie na tuurlijk ook wil. Gisteren werd deze voor het eerst aan publiek ge toond; het was de 'wereldprimeur'. Jobse, die zelfbij de opzet van het toernooi betrokken is: „We zetten gelijk hoog in. De Pro League moet gelijk een enorme uitstraling heb ben." Bovendien is er een prijzen- pot van 20.000 euro. Jobse komt vanzelfsprekend ook uit het vijf tegen vijf. Als één van de eersten in ons land maakte hij de overstap. „Ik was altijd al een speler die het verschil wilde maken", legde hij uit. „In het reguliere bas ketbal wilde ik dus een allround-rol hebben. Maar als je een team van zo'n tien spelers hebt en er een coach met een bepaalde visie boven je staat, krijg je toch een meer ge specialiseerde rol. Daar was ik niet gelukkig in. Nu, in het 3x3, kan ik al les doen. Sterker nog, ik moet alles doen: aanvallen, passen, verdedi gen. Je kunt je niet verstoppen. En we hebben geen coach langs de kant; we geven in het veld zelf stu ring aan elkaar." In 2014 debuteerde Jobse op het WK. Hij verloor toen met Neder land alle wedstrijden. Drie jaar later stond de Vlissinger al met Oranje in de finale en afgelopen week ge beurde dat voor de tweede keer. Jobse: „Na het WK van 2017 zeiden nog veel mensen: dat zilver was toeval. Nu hebben we laten zien dat we aan de top kunnen komen én er kunnen blijven. We hebben een ei gen spel ontwikkeld en zijn alle maal hartstikke scherp." Daarmee is volgens Jobse nog niet gezegd dat Nederland over twee jaar ook wel aan de Spelen zal meedoen. Er gaan namelijk maar acht landenteams naar Tokio en het niveau ligt nu nog relatief dicht bij elkaar. „Het wordt in wedstrijden op details beslist", aldus Jobse. „Aan die details zullen we moeten blij ven werken." Pas in 2019 begint het olympisch kwalificatietraject. Jobse kijkt, zoals eerder gezegd, nog niet zover. Eerst 2018, ook een bomvol jaar. Komend weekeinde zit de Vlissinger voor een EK-kwalificatietoernooi in An dorra en daarna volgen sowieso de World Tour-evenementen in Japan, Tsjechië en Mexico. „Hopelijk spe len we ook nog het EK in Boekarest, waarvoor we in Andorra bij de be ste drie moeten eindigen, en de World Tour-finale in Peking." donderdag 21 juni 2018 VOETBAL VOETBAL Bradley de Nooijer (rechts), foto fc viitorul SAS VAN GENT ATLETIEK Lees een uitgebreider verslag van de baan wedstrijd op pzc.nl/sport l De atleten Huub van Noorden uit 's- Heer Abtskerke en Tim Pleijte uit Vlissingen mogen naar het WK skyrun ning, dat in september in Schotland is. Beiden zijn aangewezen na het recente NK. De wielerronde van Ovezande staat zaterdag op het pro gramma en die dag wordt op bijzondere wijze afgeslo ten. Vanaf 16.00 uur zullen er namelijk derny-wedstrij- den zijn, waar bij de wielren ners achter een brommer aanrijden. Om 16.30 is de fi nale. Daarvoor komen de wiel renners in di verse andere klasses in actie. Die wed strijden vangen om 12.40 aan in de Hoofdstraat in Ovezande. Roeland van Vliet Amsterdam -Jesper Jobse a V Vrxart UJiïwn T18SOT plot 15262 -'.V- fr&rnrt UJlbsn TISSOTt 4S1 Smart UJlbon T1SSOT NLrx Éwwt P fl $crr:x - V Smart UMson TIS50T fc Apurr EE2E SCT' Sttxip" UULiiOTt UJi£xxn Jesper Jobse (links) won zilver met Oranje op het WK in Manilla, fotofiba

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40