Zonder dragende pijlers wordt Dauwendaele geen geliefde wijk Rommel opruimen als afscheid 6 Analyse Hfrt Dauwendaele was de eerste wijk aan de andere kant van het Kanaal door Wal cheren en is uitgegroeid tot één van de grootste wijken van Mid delburg. Door de ruime opzet, de verschillende soorten huizen, de scholen, de winkels en sportvel den heeft zij altijd een goede aan trekkingskracht gehad Gaandeweg ontstonden echter barsten in het imago: sociaal en maatschappelijk zwakker, crimi naliteit, verrommeling van huizen en tuinen, gemiddeld ongezon dere bewoners, teloorgang van het winkelcentrum. Het aanvalsplan kwam in 20t3 op tijd. Woongoed pakte huizen en tuinen aan, de gemeente maakte geld voor vrij voor ver nieuwing van belangrijke voorzie ningen. Na de opknapbeurten voor Zuid en Stromenwijk en de nieuwbouw in de Veerse Poort kreeg Dauwendaele eindelijk de zo nodige aandacht. In het belang van Dauwendaele moet de nieuw bouwwijk Mortiere het zelfs zon der scholen en winkels stellen. Vijfjaar later zijn de verbeterin gen zichtbaar, zowel fysiek als maatschappelijk. De wijk ziet er opgeruimder uit en mede door de Stichting Wijk Dauwendaele wordt hard gewerkt aan meer saamhorigheid. Bovendien is de Vitale Revolutie in gang gezet, waarbij de aandacht extra wordt gericht op de gezondheid en het welzijn van de inwoners. De transitie van probleemwijk naar geliefde wijk is nog niet klaar, maar inmiddels mag de vraag ge steld worden of die nog wel kan slagen. De eerste pijler onder de wijkvisie werd in 2024 al onderuit gehaald. Een brede school, waarin de bestaande drie scholen en kin deropvang onderdak zouden krij gen, moest een belangrijk ont moetingspunt worden om de so ciale samenhang te vergroten. Maar juist de scholen zelf voelden er niks voor. En nu dreigt ook de tweede pij ler definitief om te vallen: het nieuwe winkelcentrum. Ook hier bij spelen de betrokkenen zelf een cruciale rol. Het waren juist de ei genaren van de winkelpanden die zo lang steggelden over de plan nen dat vorig jaar de maat vol was voor de gemeente. Geen nieuw bouw maar een beetje slopen en een beetje vervangen - meer zat er niet meer in. Nu blijkt dat ook de parkeerproblemen niet opgelost kunnen worden omdat de kerk niet meer te koop is. Winkeliers houden een handte keningenactie om de druk op de gemeente op te voeren. Wethou der Johan Aalberts (wijkwethou der en portefeuillehouder econo mische zaken en financiën) be raadt zich op een oplossing. Hoe wel hij dat onwenselijk zou vin den, sluit hij niet uit dat het win kelcentrum nog een tijd verder moet in de huidige vervallen staat. Voor de toekomst van de wijk is het te hopen dat er alsnog een nieuw winkelcentrum en een brede school komen. Dauwen daele verwacht vooral veel inzet van de gemeente, omdat die in het verleden ook andere wijken heeft geholpen. Maar wijkbewoners, winkeliers en scholen moeten zelf ook nadrukkelijker hun liefde voor Dauwendaele tonen - en om zetten in daden. Josephine Elliott is tot vanavond nog wethouder. Een van haar laatste klussen was gisteren het opruimen van zwerfvuil met kinderen van basisschool Het Kompas uit Souburg. Josephine Elliott vindt het zelf wel een mooi symbolisch afscheid als wethouder: haar laatste officiële ac tiviteit buiten het gemeentehuis van Vlissingen is rommel oprui men met basisscholieren. Nadat de leerlingen van groep 6A van Het Kompas uitleg hadden gekregen van 'contactpersoon openbare ruimte' Michel van Driel hielp Elli ott de jeugd met het opruimen van troep dat rondom schoolgebouw was te vinden. Het Kroonjuweel is een vrij nieuw schoolgebouw waar Het Kompas en 't Mozaïek onderdak hebben. De Souburgse scholen Tweemaster/Kameleon en Burcht- Rietheim wachten nog op nieuw bouw. Onder het bewind van Elliott, die oktober 2015 als wethouder aantrad als opvolger van Dick Verboom, zijn wel locaties vastgesteld voor nieuwe scholen, maar de bouw is voorlopig weer uitgesteld. „Het Rijk hanteert nieuwe regels en er is iliuK'l I meer geld nodig door stijgende bouwprijzen. Maar die scholen ko men er", zegt Elliott. Scepsis De verkiezingsuitslag - D66 verloor twee zetels - verhinderde dat Elliott terugkeert op het pluche. Maar ze is blij dat ze 'iets voor Vlissingen kon betekenen'. Ze is ook tevreden dat de aanvan kelijke scepsis over 'een vrouw uit de raad als wethouder' snel we gebde. „Enkele politieke tegenstanders blijven natuurlijk sceptisch. Maar van collega's in het college, mijn achterban in D66 en burgers uit de wijken heb ik veel waardering ge kregen. Ik blijf dan ook raadslid: niet voor mezelf, maar voor het be lang van Vlissingen." IN DE REGIO Nacht van de nachtvlinder Vlissingen Vintage FIFA-toernooi MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE SPREEKRECHT donderdag 21 juni 2018 WA Vijf jaar geleden lanceerde Middelburg een plan om Dau wendaele van een probleem wijk een geliefde wijk te maken. Twee belangrijke bouwstenen dreigen weg te vallen: een brede school en een nieuw winkelcentrum. Maurits Sep Middelburg René Hoonhorst Oost-Souburg Samen met basisscholieren ruimt vertrekkend wethouder Jose phine Elliot zwerfvuil op. foto lex de meester GRIJPSKERKE Vlinder- en libellen- werkgroep Zeeland en imkerij Poppen- damme organiseren vrijdag de veer tiende editie van de nachtvlindernacht in Grijpskerke. Deelnemers kunnen vlinders vangen, ze determineren en vervolgens vrij laten. Belangstel lenden zijn op 22 juni vanaf 21.30 uur welkom in de tuin van imkerij Poppen- damme, Poppen- damseweg 3 in Grijpskerke. De toegang is gra tis. VLISSINGEN Rik Lingier en Jo- landa Dielemans or ganiseren ook dit jaar weer het eve nement 'Vlissingen Vintage' van vrijdag 22 tot en met zon dag 24 juni. Drie dagen lang is er muziek, en zijn er oldtimers, kraam pjes en danswed strijden. Vrijdag om 20.00 uur begint de barcrawl, diverse bands treden op. Dit is de enige acti viteit waar een kaartje a 10 euro voor gekocht moet worden. Zaterdag begint het pro gramma om 12.00 uur, en zondag om 13.00 uur. Deze ac tiviteiten zijn gratis bij te wonen. WESTKAPELLE Kasteel van Batavia in Westkapelle houdt vrijdag 22 juni in samenwer king met WePlay Esports een echt FIFA 18 Toernooi. Het toernooi begint om 19.00 uur. Deel name kost 3 euro. Inschrijven is mo gelijk voor alle leef tijden. Aanmelden kan via www.we- playesports.com/ka steelvanbatavia. VEERE„lk wil u even vertellen hoe dit op de burgers van Veere overkomt." Tiny Polderman maakte gisteravond tijdens de raadsvergadering gebruik van haar spreekrecht om 'stoom af te blazen'. Nog voor Arie Schot (SGP/CU) en Marcel Steketee (DTV) als wethouder benoemd waren kregen ze van haar de volle laag. 'Onchristelijk''kinderachtig' en 'achterbaks'. „Ik heb de artikelen in de krant gelezen, ik heb de beschamende vergaderingen meegemaakt. U denk toch niet niet dat de be volking u serieus gaat nemen?" fotoziggymarlissa Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur: Bewegen voor 55+ BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend DISHOEK Toeristenkerk, 12.00-18.00 uur: Ex positie keramiek KOUDEKERKE De Couburg, 19.30 uur: Zomeravond- bridge MIDDELBURG Marktplein, 09.00- 16.30 uur: Week markt; Piein 1940, 09.00-16.00 uur: Brocante Markt; 't Zwin 1,10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Het Getij, Oosterschel- destraat 18b, over dag: Goedkope rij bewijskeuring; Kruitmolen, 14.00- 16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Koorkerk, Onder den Toren 5,15.00 uur: Miniconcert Maria Huisman en Maarten Janse; De Spot, Beddewijk- straat 15, 20.30 uur: Songs from the Heart, Sidemen Se renade OOSTKAPELLE Voetbalkantine Oostkapelle, 18.00 uur: Avondvier daagse OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat'; Mu seum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaart ocht over het Veerse Meer VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijk centrum De Burge rij, 10.30-11.30 uur: Sport- en spelacti viteit voor 70+; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur: Kleuter- gym; Lasloods, Tweede Binnenha- venweg 8, 17.00-22.00 uur: Vlissingse haringparty WESTKAPELLE Polderhuis, 10.30 uur: Rondleiding door museum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34