'Ons volk is trots en bloedfanatiek' RUSSIA2018 4 School is duizend euro per dag kwijt aan locatieleider In het najaar van 2016 legde de toenmalige voorzitter van het col lege van bestuur, Anton du Pont, zijn functie neer. Dat gebeurde op een moment dat er volop werd ge werkt aan een noodplan voor het voortgezet onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen. De Rede was een van de scholen die op termijn dreigden te moeten sluiten vanwege teruglo pende aantallen leerlingen. Piet de Witte, bestuurder van het Reynaertcollege in Hulst, werkt sinds november 2016 deels ook voor De Rede. Tegelijkertijd is Mees Hakkenberg aangesteld als interim- locatiedirecteur. De Rede tast voor hem diep in de buidel: 133 euro per uur. Dat komt neer op duizend euro per gewerkte dag. Hakkenberg, drie dagen per week op De Rede, blijft tot eind dit schooljaar. Inmiddels is duidelijk dat de vier middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen op 1 augustus bestuurlijk fuseren en dat De Rede en het Zeldenrust-Steelantcollege één school worden. De raad van toezicht is verantwoordelijk voor de aanstelling van Hakkenberg. Voor zitter Gerard Langeraert beaamt dat het een kostbare aangelegenheid is. „Maar gezien de situatie was het echt even nodig." Naast de deeltijdbenoeming van De Witte was een tweede man noodzakelijk, zegt Langeraert. „Er moest een stevig persoon onder ko men te staan. Hij kreeg dan wel de titel locatieleider, maar het moest wel iemand zijn die de hele tent kon leiden en ook mee kon bewe gen in alle ontwikkelingen rondom de fusie. Dat heb je iemand nodig van een bepaald niveau en die kost gewoon wat meer." Je hebt iemand nodig van een bepaald niveau en die kost gewoon wat meer De beloning is ook weer niet uit zonderlijk, aldus Langeraert. „Inte- rimkosten variëren van 90 tot 180 euro per uur. Dan is 130 euro niet extreem hoog. Al is het wel veel geld hoor, laat dat duidelijk zijn." Het honorarium valt binnen de Wet Normering Topinkomens, die een maximaal uurtarief van 176 euro toestaat. Moeilijke beslissing De raad van toezicht vindt dat Hak kenberg het geld zeker waard is. „Het was indertijd een heel moei lijke beslissing. Nu we aan de voor avond staan van het tekenen van het fusiedocument, zeggen wij: geluk kig dat we dat toen zo hebben aan gepakt. Als dit proces niet goed was verlopen, dan was een faillissement op termijn onontkoombaar ge weest." De raad van toezicht is altijd zeer bescheiden geweest in zijn eigen honorarium, zegt Langeraert. „Laat helder zijn dat we er zelf niet beter van zijn geworden. Ik zit al jaren op 250 euro per kwartaal." Ik voel enige connectie met IJsland nog goed herinneren. Er is trouwens een logische en trieste verklaring dat het in de jaren erna minder is gewor den. Bij een vliegramp in 1987 is de hele selectie van topclub Alianza Lima omgekomen. Door deze ramp viel het hart weg uit onze nationale ploeg." „De eerste wedstrijd heb ik gekeken in de kantine van VV Biervliet, waar ik vrijwilliger ben. De andere wedstrij den kijk ik waarschijnlijk thuis met mijn twee zoons en de buren. Als Peru verder in het toernooi komt, wil ik meer mensen uitnodigen. Ik heb ver schillende vriendinnen uit Peru en andere Zuid-Amerikaanse landen, die in de buurt wonen." „Dan kom ik al snel uit bij Jefferson Farfan en Paulo Guerrero. Dat zijn jongens die al jarenlang op topniveau spelen in Europa." „Er springt niet direct een land uit, dat het van mij niet mag worden. In de eerste plaats hoop ik dat Peru of an ders Spanje het toernooi wint. Als dat niet lukt, hoop ik dat er een land wint, dat nog nooit gewonnen heeft. IJsland staat voor mij op nummer 1 wat dat betreft. Dat heeft een bijzondere re den. Ver voordat Peru werd bezet door de Spanjaarden, is ons land door de IJslandse ontdekkingsreiziger Leif Eriksson bezocht. In Peru zijn er nog bepaalde elementen die tot die tijd te ruggaan. Zo is er een folkloristische dans in Peru, die veel weg heeft van de IJslandse haka. Ik voel dan ook ergens enige connectie met IJsland." Bego Perez Aguilar woont al langer in Nederland dan ze in haar geboorteland heeft gewoond. Toch is de geboren Peruviaanse maar wat trots op haar land. Bij haar huis in Biervliet wappert deze weken dan ook de vlag van Peru. Net als die van Spanje trouwens, waar een ander deel van haar roots ligt. Vandaag speelt Peru voor zijn laatste kans op dit WK tegen Frankrijk. „Het volk is ontzettend trots en bloed fanatiek. Er zijn rond de 65.000 sup porters in Rusland. Een vriend van me is ook in Rusland. Hij stuurde een foto van een fanshop, waar shirts van alle landen verkocht worden. Van één land zijn alle shirts uitverkocht. Niet Rus land of Brazilië, maar van Peru. Ik ben zelf ook ontzettend blij dat ze weer meedoen. Het WK in 1982 kan ik me Man vast na vondst van chemicaliën Traumaheli rukt uit voor baby Hennepkwekerij achter schilderij Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: donderdag 21 juni 2018 'Dure interim-directeur bij De Rede was nodig' Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen huurt al ruim an derhalf jaar een interim-locatie directeur in. De kosten: duizend euro per dag. Rolf Bosboom Terneuzen - Gerard Langeraert, voorzitter raad van toezicht w Bego Perez Aguilar bij haar versierde woning in Biervliet, foto peter nicolai - Bego Perez Aguilar 2. Met wie ga je kijken en waar? 3. Op welke speler heb jij je hoop gevestigd? En waarom? 4. Van mij mag iedereen wereld kampioen worden, behalve... FIFA WORLD CUP Bas Dingenouts 1. Peru deed in 1982 voor het laatst mee aan het WK. Hoe trots zijn de Peruvianen op de kwalificatie? PC MIDDELBURG Bij een controle op bedrij venterrein Arnestein in Mid delburg zijn dinsdag drie mensen aangehouden. In een loods aan de Anode- weg troffen de handhavers tientallen liters chemicaliën aan. Deze stoffen zijn ver moedelijk gebruikt voor het bewerken van cocaïne. Een 42-jarige man uit Middel burg zit vast. In een bedrijfs pand aan de Kuipersweg werd een wasinstallatie voor vermoedelijk cocaïne aan getroffen. Daar werden twee mannen aangehouden. WESTKAPELLE De hulpdiensten zijn gister avond massaal uitgerukt voor een baby bij een hotel in Westkapelle. Twee ambu lances, de Rotterdamse traumahelikopter en de poli tie werden met spoed naar het hotel gestuurd. Omdat de helikopter een lange aanvliegtijd had, werd be sloten om de baby met spoed naar de Schietbaan in Middelburg te brengen waar ook de helikopter naartoe vloog. Daarmee werd het kindje naar het zie kenhuis gevlogen. IJZENDIJKE In een horecagelegenheid aan de Mollekotweg is gis terochtend een hennepkwe kerij gevonden in een ver borgen ruimte. De bewoner is aangehouden. De hen nepkwekerij was verstopt achter een schilderij waar een luik achter bleek te zit ten. Er stonden veertig hen nepplanten. Ook werden er 700 henneptoppen gevon den en vijf buitenhennep planten aangetroffen. In het pand lagen verder vijf xtc-pillen, een hoeveelheid contant geld en twee valse kentekenplaten. De kwekerij is in beslag genomen en ge ruimd. De verdachte zit vast voor verder onderzoek. Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113 - 21 66 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32