Goede adviezen over staatswiet g-3 Schuld blijft Vlissingen nog lang achtervolgen Sollicitatiegesprek IJZEÜ Islamitische school strandt in zicht haven 2 MIDDELBARE SCHOOL WENNEN T Een enorm gebouw met ontelbare lokalen en allerlei onbekende gezichten: de overstap van groep 8 naar de middelbare school is voor veel leerlingen groot. Op het Goese Lyceum maakten toekomstige brugklassers gisteren kennis met hun nieuwe school. Commentaar De adviescommissie voor de staatswiet heeft een ei ge legd. Gisteren schetste de groep deskundigen hoe de regering moet experimenteren met gereguleerde wiet- teelt door geselecteerde telers. Geen beperking van het aan bod, ook niet op basis het gehalte aan de werkzame stof THC. Wel een controleerbare levering aan de coffeeshops. En liefst een proef in een flink aantal gemeenten. Of dit advies snel tot een voorstel aan de Kamer leidt, moet worden afgewacht. Want het gaat veel verder dan de meeste coalitiepartijen willen. De aanbevelingen zijn goed. Het kabinet moet niet proberen de wietmarkt te beperken. Dat werkt illegaliteit in de hand. Ook is het verstandig de proef bij succes meteen om te zetten in een definitieve regeling. Dan worden de gemeenten die mee doen tenminste niet teruggeworpen in de illegaliteit. Minder overtuigend is dat de commissie de proef al geslaagd vindt als er 'geen verslechtering' optreedt. Dat is te gemakkelijk. De proef is pas een succes als het aantal gebruikers en verslaaf den afneemt, als de overlast rond de verkoop verdwijnt en als de banden tussen de coffeeshops en de illegaliteit definitief worden verbroken. Dit experiment helpt Nederland hopelijk eindelijk eens te kiezen tussen de legalisering van het recreatieve gebruik van wiet - naar het voorbeeld van Canada - of een volledig en hard verbod. Alles ertussenin is onwenselijk. Het gedogen duurt al veel te lang. Dit experiment helpt Nederland hopelijk eindelijk te kiezen tussen legalisering softdrugs of verbod Vlissingen ligt nog steeds op zo'n 210 miljoen euro. De komende elf jaar moet de ge meente nog zo'n 125 miljoen euro schuld wegpoetsen om in 2030 met een gezonde begroting en een 'nor male' schuld verder te kunnen, re- Wethouder John de Jonge, schatbe waarder van Vlissingen, liet woens dag direct weten dat het vooral om 'boekhoudkundige winst' gaat: en kele financiële voorzieningen val len verplicht vrij na een bepaalde periode. Maar de gemeente moet dat geld in de toekomst wel be schikbaar hebben voor die voorzie ningen. De algehele schuld van De schuldenlast neemt af, maar we moeten nog tien jaar blijven bezuinigen kende De Jonge voor. B en W van Vlissingen moeten de artikel 12-in- specteur overigens nog overtuigen dat ze op de goede weg zijn. Het col lege wil iets meer financiële ruimte om Vlissingen leefbaar te houden. ALMANAK Die Middelburger is een man van principes. Altijd al geweest. Op tijd is bij hem op tijd en niet tien minuten later. Dus toen de chef personeelszaken vijf minu ten te laat was bij het sollicita tiegesprek van de Middelburger, stapte hij meteen op. De secre taresse verbouwereerd achterla tend. Bij een bedrijf dat zich niet houdt aan afspraken, wil ik niet werken, zei hij. De chef personeelszaken had vervolgens al zijn overredingskracht nodig voor een nieuwe uitnodiging. Bij dat gesprek was hij wel op tijd. De Middelburger kreeg de baan. Natuuroevers bij watergang 'Aandacht voor ouderen nodig' VLISSINGEN Acht huizen voor Lammerenburg Voor al uw inlijstwerk lijstenmakerij^ De één schuift op zijn stoel, de an der praat druk met een vriendinne tje, de volgende staart voor zich uit. Hoe dan ook: alle 335 bijna-brug- piepers in de aula van het Goese Ly ceum zaten gistermiddag vol zenu wen. Ze maken kennis met hun nieuwe klasgenoten en hun nieuwe mentor op de 'grote' school. Onder hun stoelen liggen de splinter nieuwe rugzakken. Vaders en moe ders brengen hun kroost de school in. Sommigen moeten door leer lingcoördinator Christel Onderdijk naar buiten gestuurd worden. Ze snapt her wel. „Voor ouders is het net zo spannend als voor de leerlin gen." 'Jaaaa', klinkt het voorzichtig als Onderdijk de kinderen vraagt of ze er zin in hebben. Even later slaat de paniek al toe, want hoe vind je in dar grote gebouw je mentor en het juiste lokaal? Gelukkig wijzen de tutoren, leerlingen uit de derde klassen, ze de weg. „Ik vind het ook spannend", ver- De stichting heeft drie scholen on der haar hoede, in Bergen op Zoom, Breda en Tilburg. Het bestuur maakte begin maart bekend er ook één te willen beginnen in Vlissin gen, maar trok die aanvraag recent weer in. Volgens een prognose van het ministerie van Onderwijs kan de nieuwe school bij de start van het nieuwe schooljaar op 235 leer lingen uitkomen. En dat is net te weinig, want de stichtingsnorm in Vlissingen ligt op 242. De stichting geeft de moed nog niet op. Komend voorjaar wil het be stuur bezien of een nieuwe aan vraag om in augustus 2019 te begin nen, kans maakt. De stichting reageerde met de aan vraag op wensen uit de Vlissingse islamitische gemeenschap, zegt Talbi. „Ouders hebben behoefte aan islamitisch basisonderwijs. Zij heb ben de stichting benaderd." Een aanvraag voor een nieuwe school moet elk jaar voor 1 februari zijn in gediend. donderdag 21 juni 2018 De argeloze beschouwer van de 'jaarstukken 2017' zou kunnen denken dat de gemeente Vlis singen in razend tempo uit het financiële dal klimt. Volgens de jaarstukken, die nog wel goed keuring van de accountant be hoeven, boekte Vlissingen vorig jaar een positief resultaat van ruim vijftien miljoen euro. René Hoonhorst Vlissingen -John de Jonge, wethouder Tip? redactie@pzc.nl RITTHEM De watergangen Schee- sprink en Welzingse Sprenk bij Ritthem krij gen natuurvriendelijke oevers. De watergang wordt verbreed en de walkanten worden vlak ker. Vanaf maandag 2 juli begint aannemer Kuipers Infra met het werk aan de kant van de N254 Sloeweg. Het Water schap Scheldestromen wil de sprenk verbreden tot bij de Scheeweg, maar moet nog een strook grond kopen. actieplan VLISSINGEN Samen met ouderenbon den en Omroep Max heeft de Christenunie het manifest 'Waardig ouder worden' opgesteld. Aanbevelingen van dat manifest ziet raadslid Coen van Dalen van de CU-fractie graag in het Vlissingse coalitieak koord terug. Hij beveelt maatregelen om het leven van ouderen zo aangenaam mogelijk te maken aan bij de forma teurs Albert Vader (PSR) en John de Jonge (LPV). Op de laatste kavel van de wijk Lammerenburg komen binnen afzien bare tijd maximaal acht huizen. Zeeland Vast goed Ontwikkeling en het Vlissingse college tekenen een koop- en ontwikkelingsovereen komst voor bebouwing van een braakliggend perceel aan de Lamme- renburgweg. De te bou wen woningen moeten passen bij bestaande huizen in straat en wijk. De inspraakprocedures starten binnenkort. E SPECIALIST IN LIJSTE Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl Brugklas Cornelleke Blok Goes A Tja, zo'n aula is wel heel groot. Gelukkig zitten ouderejaars (op de rug gezien) al te wachten om de kinderen wegwijs te maken in de school, foto's marcelledavidse De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs in Breda kwam zeven aanmeldingen tekort om ko mend schooljaar een islamiti sche basisschool te openen in Vlissingen. Dat zegt directeur Mohamed Talbi van de stichting. Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30