25 Trainer begint aan zijn eerste volledige seizoen met Ajax Nog driejaar GP België KOOPZONDAG 24 juni VANAF VRIJDAG 22 JUNI EL-loting voor AZ en Vitesse Bacuna naar Premier League FLITSEN UITSLAGEN Ajax is weer begonnen met trainen. Over ruim een maand (25 juli) wacht het Oostenrijkse Sturm Graz al in de tweede voorronden van de Champions League. Voor heel Ajax cruciaal, maar zeker ook voor trai ner Erik ten Hag. Het negatieve sentiment rond de club echoot nog altijd na. Net als de spreekkoren van de fans richting de trainer die nog maar een paar maandjes in dienst is. De last op de schouders van Ten Hag is alleen maar toegenomen. Al voelt de trainer dat zelf niet zo. Na de eerste veldtraining van het sei zoen, zit hij er ontspannen en mon ter bij. „Voor mij is de druk niet gro ter. Ik ben een professional en moet daar mee dealen", vindt Ten Hag. „Ik ben aangesteld om het maxi male uit het team te halen en daar richt ik mij op. Dat pad blijf ik vol gen. Blijkbaar ben ik ook onderdeel van het negatieve sentiment. Ik probeer elke dag alles te geven." Geen spijt Was het, terugkijkend, wel verstan ding om halverwege het afgelopen seizoen de ontslagen Marcel Keizer op te volgen? Juist omdat Ten Hag bekendstaat als een trainer die moet bouwen, slijpen, verfijnen. „Als je tussentijds instapt, is het veel complexer, dat is een feit. Maar die afweging heb ik zelf gemaakt. Een tegenvaller? Ik weet dat er risi co's aanzaten omdat we begonnen met vijf punten achterstand op PSV. Het team had zich al gevormd. Ik had tijd nodig om te veranderen, maar de wedstrijden volgden elkaar in rap tempo op. PSV bleef alles winnen, dat had ik niet verwacht. Maar terugkijkend, had ik het op nieuw gedaan." Er sijpelde ook kritiek door. Spe lers moesten wennen aan de cul- Matthijs de Ligt en FrenkiedeJong hebben aangegeven graag nog bij Ajax te willen blijven tuuromslag. Lange dagen op de club, lange besprekingen ook. „Ie dere coach kijkt naar zijn groep en hoe daarmee om te gaan. Het gaat erom dat de boodschap die je wilt overbrengen, aankomt. Dan kun je soms ook je eigen benadering ver anderen, maar de grote lijn zal het zelfde blijven. Het idee van voetbal len ook: offensief." Transfers De komende weken wordt het trai nen, trainen en nog eens trainen. Volgende week belegt Ajax net over de grens in Duitsland een trai ningskamp. In juli volgt nóg een oefenstage in het Engelse Birming ham. Alles om optimaal te kunnen pieken in de voorronden van de Champions League. Zónder een paar vertrouwde gezichten. Ten Hag zegt te hebben 'gevoch ten' om Justin Kluivert (19) voor Ajax te behouden, maar hij vertrok toch naar AS Roma. Ook Hakim Ziyech (25) gaat Ajax verlaten. Maar daar blijft het bij, roepen ze bij Ajax in koor. Terwijl Matthijs de Ligt (18) en Frenkie de Jong (21) worden ge- linkt aan de grote clubs van Europa. Ten Hag sprak met hen over de toekomst. „Daarin hebben zij aan gegeven nog graag bij Ajax te blij ven", zegt Ten Hag. „Het specule ren is in volle gang en je kunt de gekte op de transfermarkt nooit voorspellen. Maar voor mij is het realistisch dat los van Kluivert en Ziyech niemand meer vertrekt. Het streven is om de rest van de selectie bij elkaar te houden en in elke linie nog een nieuwe speler aan te trek ken. Eén of twee spelers kun je ver vangen. Dan kunnen de automatis men in stand blijven." SPA-FRANCORCHAMPS De fans van de Nederlandse For mule 1-coureur Max Verstap pen zijn minimaal de komende drie jaar verzekerd van een Fi- race dichtbij huis. Het contract met het Circuit Spa-Francor- champs voor de GP van België is verlengd tot en met 2021. „Het is een mooie deal", aldus Pierre- Yves Jeholet, minister van Eco nomische Zaken in Wallonië. „We behouden een evenement dat goed is voor onze regionale economie en wereldwijde uit straling oplevert." Vooral de Ne derlandse fans van Verstappen hebben de kaartverkoop de afge lopen jaren omhoog gekrikt. i/an 13.00-17.00 uur. donderdag 21 juni 2018 VOETBAL AZ, de nummer drie van de eredivisie, speelt in de tweede voor ronde van de Europa League tegen de winnaar van het duel Kairat Almaty - UE Engordany of SS Fol- gore/Faciano. De winnaar van de play-offs om Euro pees voetbal, Vitesse, treft de winnaar van Racing FC- FC Vitorul. De wedstrijden worden gespeeld op 26 juli en 2 augustus. VOETBAL Juninho Bacuna (20, foto) verruilt FC Gro ningen voor Premier Leagueclub Huddersfield Town, waar hij een meerja rig contract ondertekent. De middenvelder debu teerde op zijn zeventiende voor FC Groningen, waar voor hij 94 duels speelde. In 2013 vertrok zijn broer Leandro Bacuna van FC Groningen naar Aston Villa. Promovendus Fortuna Sittard huurt Andrija Nova- kovic (21) van Reading. De spits speelde afgelopen seizoen voor eerstedivisie- clubTelstar, waar hij 19 competitiegoals maakte. De Nederlandse volley- balsters treffen in de pou lefase van de finaleronde van de Nations League gastland China (27 juni) en Brazilië (28 juni). Niki Terpstra (34) won gisteren met Quick-Step de eerste etappe in de Adriatica lonica, een ploe gentijdrit. Voor de ploeg de 39ste zege dit seizoen. TENNIS Halle (Dui). Gerry Weber Open. Mannen, eerste ronde: Basilashvili (Geo) - Molleker (Dui) 6-4 7-6(5). Tweede ronde: Bautista (Spa/4) - Haase (Ned) 6-4 7-5, Khachanov (Rus) - Nishikori (Jap/7) 6-2 6-2. Santa Posa (Spa). Vrouwen, eerste ronde: Riske (VSt) - Kerber (Dui/2) 5-7 6-2 6-1. Tweede ronde: Kenin (VSt) - Van Uytvanck (Bel) 2-6 6-4 6-4. Londen (Eng). Fever-Tree Champlonships. Man nen, tweede ronde: Tiafoe (VSt) - Mayer (Arg) 6-4 2-6 6-4. Birmingham (Eng). Nature Valley Classic. Vrouwen, tweede ronde: Rybarikova (Slw) - Mladenovic (Fra) 3-6 6-2 6-1, Jakupovic (Slo) - N. Osaka (Jap) 6-3 0-0 Opg. Ten Hag: Voor mij iï de druk niet groter Erik ten Hag (48) begint aan zijn eerste volledige seizoen als trai ner van Ajax. Hij draagt de last van het mislukte afgelopen half jaar en een negatief sentiment met zich mee. „Ik ben professio nal en moet daar mee dealen." Daniël Dwarswaard Amsterdam Erik ten Hag leidde gisteren Ajax' eerste veldtraining. fotoanp -Erikten Hag (48) Molenstraat 5, 4701 JK Roosendaal t 0165-537889 www.bogersherenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25