Messi worstelt en dat doet pijn 23 alleen nog duel met Spanje om sportieve eer 'Veel geluk gehad' Kuipers fluit Brazilië Column WILLEM VAN HANEGEM Doelpunten Hij wil er genhouden en Cristiano Ronaldo niet in, zien het verschil laten maken. Dat deed de suppor- hij, al hielp scheidsrechter Geiger tersbijde ookeen handj e mee volgens Amra- fanzone in bat. Hij zou onder de indruk zijn Moskou. geweest van Ronaldo co. „Ik hoorde van Pepe dat hij in de eerste ■4 El Ahmadi helft om Pepes shirt vroeg. Kom op (I) en Ziyech hé, het is een WK. Het is geen circus verwerken hier", foeterde Amrabat bij de NOS. het verlies. De Portugezen zijn nog niet ge- foto's photo kwalifïceerd, met Iran en Spanj e als news, reuters overgebleven concurrenten. Voor Marokko leek het gisteren al een af scheid van het WK, maar daar is ui teraard nog geen sprake van. De ploeg speelt op 25 juni in Kalinin- grad nog tegen Spanje, al valt alleen de sportieve eer nog te redden. Voor El Ahmadi, maar ook voor de even eens 33-jarige Amsterdammer Mbark Boussoufa en Nordin Amra bat (31) is het een afscheid van het hoogste podium. Voor Hakim Ziyech (25) en de gistermiddag niet ingevallen Sofyan Amrabat (21) zou het een start kunnen zijn van meer mooie wedstrijden op latere WK's. „We waren er voor het eerst in twintig jaar weer bij op een wereld kampioenschap", vertelde bonds coach Hervé Renard. „En we heb ben laten zien dat wij kunnen voet ballen. In het stadion voelde het alsof we in Casablanca speelden." En dat laatste is volgens El Ah madi exact de reden dat Marokko in Kaliningrad nog eenmaal vol gas gaat geven. Al staat er met Spanje opnieuw een loodzware tegenstan ders tegenover de Marokkanen. „Al die mensen die naar Rusland zijn gekomen om ons te steunen", zegt El Ahmadi. „Schitterend, die men sen verdienen nog een mooi resul taat. Daar gaan we dan ook voor." Natuurlijk vind ik het jammer dat het WK voor Marokko over is. Ik had het die gasten wel gegund om de volgende ronde te berei ken. Tegen Portugal hebben ze goed gespeeld, strijd geleverd. Wat dat betreft mogen ze best een beetje trots zijn, maar meer ook niet. Want daar heb je niets aan. Als men dat vroeger tegen mij zei, dacht ik: ga toch weg, wat moet ik daarmee? Karim El Ahmadi en Nordin Amrabat vond ik echt goed spelen. Amrabat gooide die hoofdbe schermer heel snel af. Logisch ook, daarmee kun je niet voetballen. Hij ging daarna voorop in de strijd. Dat was mooi om te zien, maar het is niet genoeg geweest. Die aanvoerder Benatia kreeg een paar goede kansen, maar hij was precies de verkeerde die de kansen kreeg. De verwachtingen rond het Marokkaanse team zijn ook wel enorm opgeklopt. Dat zal ook zijn weerslag hebben gehad op de ploeg. Ik bedoel: in een poule met Spanje en Portugal is overleven ge woon enorm moeilijk, je moet realistisch zijn. Daar is Marokko nog niet goed genoeg voor. En toen kwam ook direct die tegen valler tegen Iran. Ik hoorde vooraf zelfs mensen zeggen dat ze wereldkampioen konden worden. Kom op zeg. Maar ik vind het wel vervelend dat het al klaar is voor hen. Ik vrees eerlijk gezegd ook een beetje voor Lionel Messi, die vanavond met Argentinië tegen Kroatië speelt. Die Kroaten hebben echt een degelijke ploeg met een paar geweldige spelers. Maar Messi dus. Het doet bijna pijn om hem te zien worstelen. Overal hoor ik kritiek op hem. Hij wandelt, hij laat niets zien, zeggen ze. Ik hoorde zelfs dat Marokko de wereldtitel kon pakken, kom op zeg FLITSEN Maar kijk eens naar de rest. Daar zit het grote probleem. Als Messi bij zijn club FC Barcelona de bal krijgt, komt de rest in beweging. Dan begint het voetbal. Bij Argentinië? Dan krijg Messi de bal en blijft iedereen stilstaan. Kijken wat Messi gaat doen. De rest van het elftal is verschrikkelijk om naar te kijken. Dat is allemaal zo beperkt. Dat Aja- cied Tagliafico een basisplaats heeft, zegt eigenlijk genoeg. Dat is een doodnormale voetballer. Die coach Jorge Sampaoli, een soort Einstein, heeft ieder een de opdracht gegeven om al les bij Messi in te leveren. Maar zou hij niet doorhebben dat het spel daar helemaal niet beter van wordt? En die andere spelers ontneem je elk initiatief. Naast Marokko heb ik ook een zwak voor België met zo veel mooie, goede spelers. Maar die bondscoach Marti- nez moet wel heel snel een basisplaats geven aan Moussa Dembélé. Ik zou hem altijd opstellen. donderdag 21 juni 2018 GO het hier om' Ronaldo is de tweede speler die na zijn 33ste ten minste 4 WK-goals maakt (na Roger Milla, 5 voor Kameroen). M De Portugese bondscoach Fernando Santos vond dat Marokko meer had verdiend. „Zij waren agressiever en hebben de beste kansen gecreëerd. We hebben veel geluk gehad." Björn Kuipers fluit morgen het duel tussen Brazilië en Costa Rica in Sint-Petersburg (14.00 uur). Het wordt de tweede wedstrijd voor de Nederlander. Eerder had hij de lei ding over Egypte-Uruguay (0-1). Iran-Spanje 0-1 Opstellingen 54. Costa Beiranvand De Gea Rezaeian Carvajal Pouraliganji Piqué Hosseini Ramos Hajsafi Alba 69. Mohammadi David Silva Taremi Busquets Ebrahimi Iniesta Ezatolahi 71. Koke Amiri Vazquez 86. Ghoddos 80. Asensio Ansarifard Costa 74. Jahanbakhsh 89. Rodrigo Azmoun Isco Scheidsrechter: Cunha (Uru) Toeschouwers: 42.718 Frankrijk kan in de WK-wedstrijd tegen Peru, vandaag om 17.00 uur, rekenen op aanvaller Antoine Griezmann (27). De spits van Atlético Ma drid, tegen Australië (2-1) trefzeker met een strafschop, is hersteld van een lichte enkelblessure. De FIFA is tevreden over de video- scheidsrechters, die hun debuut maken op het WK. „Bijzonder tevreden over het ni- Uruguay - Saoedi-Arabië veau van de arbiters en de succesvolle in voering van het sys teem. We erkennen ook dat er discussies en uiteenlopende me ningen over speci fieke beslissingen zullen blijven." Engeland kan zon dag tegen Panama mogelijk niet beschik ken over Dele Alli (22). De middenvel der van Tottenham hield een dijbeen blessure over aan de 2-1 zege op Tunesië. Suarez Cavani 23. Suarez 1-0 Opstellingen Muslera Al-Owais Varela Al-Breik Giménez Hawsawi Godin Al-Boleahi Caceres Al-Shahrani Sanchez Al-Jassim 82. Nandez 44. Al-Mogahwi Betancur Otayf Vecino Bahebri 59. Torreira 75. Kanno Rodriguez Al-Faraj 59. Laxalt Al-Dossari Al-Muwallad 78. Al-Sahlawi Scheidsrechter: Turpin (Fra) Toeschouwers: 42.678 Ik geniet wel van dit WK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23