II Bert van Marwijk: Eriksen? Die ken ik wel, ja 22 Marokko had snode plannen dit WK. Maar de ploeg ligt er als eerste van alle landen uit. Toch regende het gistermiddag complimenten in Moskou voor de Marokkanen. Ronaldo knikkert 'geweldig' Marokko met vierde goal uit het toernooi, nu rest WK VOETBAL RUSLAND 2018 Vijf op een rij voor Ronaldo Er was een klaterend applaus vanaf de tribunes vol met al die Marok kaanse supporters. Er vloeiden hier en daar tranen van verdriet bij de spelers. Er waren volop compli menten van de internationale ken ners. De voormalige Engelse verde diger Terry Butcher noemde Ma rokko zelfs 'geweldig' en de ro buuste stopper van weleer vond dat de Leeuwen van de Atlas 'het toer nooi kleur hebben gegeven'. En eerlijk is eerlijk, los van het re sultaat was er puur met de prestatie tegen Portugal ook niet zo veel mis. Als Younès Belhanda, Medhi Bena- tia en Hakim Ziyech beter waren omgesprongen met de kansen, had er minimaal een verdiend punt in gezeten tegen Portugal, de kampi oen van Europa. Maar de compli menten op het hoogste podium zijn vaak voor de verliezers. En dat was, hoe je het ook wendt of keert, toch Marokko bij dit WK. Toen de ontgoochelde spelers gisteravond laat weer in het afgele gen basiskamp in Voronezj arri- Al die Marokkanen die voor ons naar Rusland zijn gekomen verdienen nog een mooi resultaat veerden en nog eens goed naar de stand in groep B keken, was die wel veelzeggend: Marokko: nul punten, nul goals en als eerste land uitge schakeld voor de knock-outfase. „Op dit niveau draait het meer dan ooit om punten en doelpun ten", zegt Karim El Ahmadi. Ook de Feyenoord-middenvelder scoorde tegen Portugal een ruime vol doende, waar Nordin Amrabat de beste Marokkaan was. De oud-spe ler van VVV en PSV bezorgde Ra- phaël Guerreiro van Borussia Dort- mund voortdurend problemen. De 'Petr Cech-achtige' helm die Amra bat droeg omdat hij tegen Iran een hersenschudding had opgelopen, gooide hij al snel naar de zijkant. Uitgangspositie „We zijn naar het WK gekomen om de groepsfase te overleven en dat is niet gelukt", analyseerde El Ah madi nuchter en reëel. „Maar we hebben er alles aan gedaan. Van wege de nederlaag tegen Iran was de uitgangspositie al erg lastig. En de snelle achterstand tegen Portu gal hielp natuurlijk ook niet." Niemand minder dan Cristiano Ronaldo velde met een duikkopbal in de vierde minuut het vonnis. Met het laatste groepsduel met Iran nog voor de boeg staat de Portugese wereldster al op vier doelpunten, waar topscorer James Rodriguez uit Colombia vier jaar geleden in Bra zilië finishte op zes doelpunten. Portugal past wederom een speelwijze toe die het best kan wor den omschreven als zuinig en mi nimalistisch. Maar goed, het is de huisstijl die de ploeg onder leiding van succescoach Fernando Santos twee jaar geleden ook hanteerde en dat leverde de Europese titel op. Te- Knorrig, kortaf en uitsluitend sprekend in algemeenheden. Voor zo ver de Australiërs het nog niet ontdekt hadden; ver wacht van Bert van Marwijk vooral geen meeslepende of charmante persconferenties. De Nederlander praat door gaans graag over voetbal, maar niet in de setting van dit soort officiële FIF A-momenten, ver plicht pratend in het Engels, antwoordend op vaak voor spelbare vragen. Dan rollen er uitsluitend korte, norse zinne tjes uit zijn mond. Over het gevaar van Chris- tian Eriksen bij Denemarken: „Ik ken hem." Op een vraag over de rol van Tim Cahill in het team: „Iedere speler heeft een kans om te spelen." Over de winstkansen van Australië tegen de Denen: „Je weet waar ze staan op de wereldranglijst, dus reken dat zelf maar uit." Van Marwijk is duidelijk niet naar Rusland gekomen om de populariteitsprijs te winnen, maar om te presteren met Australië. En laat dat nou net de opdracht zijn voor het tweede groepsduel: punten halen. Speelplan The Socceroos kregen volop complimenten voor hun goed georganiseerde spel tegen Frankrijk, het had wat pech met de inzet van technische hulpmiddelen, maar de 2-1 ne derlaag dwingt Australië nu domweg tot resultaat. Van Marwijk, Atlético Madrid als zijn ideaalbeeld schetsend, was tevreden over de verdedi gende organisatie, maar tegen de Denen zal Australië ook aan de bal wat moeten laten zien. Van Marwijk: „De Peruvia nen kregen óók voldoende kansen tegen Denemarken", aldus de bondscoach. „Het is aan ons om goed om te gaan met de mogelijkheden die we krijgen. We hebben onze eer ste wedstrijd uitvoerig geana lyseerd, en die van Denemar ken uiteraard ook. Ons speel plan is duidelijk." donderdag 21 juni 2018 Portugal Marokko Mikos Gouka Moskou Portugal - Marokko 4. Ronaldo 1-0 Opstellingen Patricio Mohand Cédric Dirar Pepe Benatia Fonte Da Costa Guerreiro Hakimi B. Silva N. Amrabat 59. Martins El Ahmadi Moutinho 86. Fajr 89. A. Silva Belhanda Carvalho 75. Carcela J. Mario Boussoufa 70. Fernandes Ziyech Guedes Boutaïb Ronaldo 69. El Kaabi Scheidsrechter: Geiger (VS) Toeschouwers: 78.011 - Karim El Ahmadi (33) Punten, daar draait Cristiano Ronaldo heeft de laatste vijf WK-doelpun- ten van Portugal gemaakt. Alleen Oleg Salenko voor Rusland (1994), Paolo Rossi voor Italië (1982) en Eu- sébio voor Portugal (1966) hebben ooit zes WK-tref- fers op een rij gemaakt voor hun land. Nadat het tegen Frankrijk (1-2) de complimenten kreeg, tellen vandaag (14.00 uur) tegen Denemar ken uitsluitend de punten voor het Australië van Bert van Marwijk (66). Sjoerd Mossou Rotterdam/Samara A Bert van Marwijk (r) wil een aanvallender Australië zien tegen Denemarken, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22