21 De Luizenmoeder Ersin in Wonderland Frits Barend 'De Luizenmoeder'. Heel knap om in dit genre, de comedy, nog zo onderschei dend en origineel te zijn. Zeldzaam knap gemaakte spiegel voor de zogenaamde yuppen, de bakfietsouders! Paul Witteman 'In het Spoor van IS' van Sinan Can. Topkwaliteiten relevant. Mare Dik 'De Luizenmoeder'. Bijzonder goed be dacht om zo'n vertrouwde omgeving als de lagere school te portretteren en zeer humoristisch uit te vergroten. Daar- Met zijn verhalende kracht is In het spoor van IS veel meer dan een verslag van een oorlog Ersin in Wonderland is conceptueel gezien heel origineel naast werden ook nog op een lollige ma nier thema's als Zwarte Piet, homo seksualiteit en social media aangestipt. Bert van Leeuwen Voor mij gaat de prijs naar 'De Luizen moeder'. Zo knap dat de makers én acteurs vrijwel vanuit het niets zowat heel Nederland binnen één aflevering aan zich wisten te boeien. Hoe je het ook wendt of keert, het was spraakmakend en vermakelijk! HVM Matthijs van Nieuwkerk Drie ijzersterke nominaties waaronder een klein wonderen wonderen zijn uiter aard zeldzaam dus winnen zij de prijs: 'De Luizenmoeder'. Juf Ank liet ons in een even meedogenloze als onweerstaan baar geestige lachspiegel kijken. Comedy for the millions. Kom er eens om. Herman Meijer Mijn voorkeur gaat natuurlijk uit naar 'In het Spoor van IS'. Sinan Can is als televisiemaker uniek, hij heeft een heel persoonlijke drive, laat zijn emoties zien en durft voor een reportagegebied te kie zen waar het in de wereld heel vaak om draait, maar waar veel te weinig dui ding aan gegeven wordt. De beste bui tenland-documentairemaker die Neder land momenteel heeft. Paul de Leeuw Ik zou het leuk vinden als 'De Luizen moeder' wint. Ik ben ervan overtuigd dat die ook hoge ogen gooit bij de Gou den Televizier-Ring. Het zou betekenen dat voor het eerst de Ring én de Nip- kowschijfin hetzelfde jaar worden ge wonnen door één programma. Ton Verlind 'In het Spoor van IS': indrukwekkende televisie. Door de verhalen klein te hou den, komen ze binnen als een mokerslag. Je wordt als kijker deel van het verhaal en dat gebeurt maar zelden bij haastig gemaakte televisie. Met 'De Luizenmoe der' is een knap genre geboren, maar het is de vraag hoe lang het leuk blijft. NIPKOWSCHIJF Kees van der Spek 'In het Spoor van IS' laat iets zien wat je als reiziger altijd weer merkt. Dat waar ter wereldje ook komt, gewone mensen overal eender zijn. Ze zijn soms slachtof fer van idioten, maar willen op eenvou dige wijze gelukkig zijn en verschillen niet wezenlijk van ons. donderdag 21 juni 2018 GO De Luizenmoeder is een satirische comedyserie van AVROTROS die zich af speelt in de absurdistische wereld van de basisschool. Het werd een hit van jewel ste met gemiddeld 3 miljoen kijkers per aflevering. Actrice Ilse Warringa als Juf Ank is nu al een iconisch tv-personage. Ersin in Wonderland (VPRO) volgt Ersin Kiris, die als journalist én als toerist naar populaire vakantieoorden zoals het Kruger Park en Aca- pulco reisde. Hierdoor zien we de twee gezich ten van bekende vakantieoorden. Oud-talkshowhost Barend Van Dorp Presentator Buitenhof en Podium Wit teman Creatief directeur productiehuis Sky- high TV 44 Fons de Poel 44 Janine Abbring EO-presentator van onder andere Het Familiediner Presentator De Wereld Draait Door Eindredacteur Pauw Oud-presentator BNNVARA, vertrekt nu naar RTL Voormalig KRO-baas De prestigieuze Zilveren Nip- kowschijf is de oudste televi sieprijs van Nederland, toege kend sinds 1961 door een jury bestaande uit de gezamenlijke Nederlandse mediajournalisten en -critici, zoals Angela de Jong van deze krant. Bekende eerdere winnaars zijn onder andere Koef- noen, Kopspijkers, Kijken in de Ziel en Zondag met Lubach. Dit jaar ontving het tv-programma De Neven van Eus een eervolle vermelding en André van Duin haalt vanavond een Ere Zilveren Nipkowschijf op voor zijn gehele oeuvre. De uitreiking vindt na een laatste juryberaad plaats in het Amsterdamse Ketelhuis. SBS 6-presentator van onder andere Oplichters in het buitenland FOTO'S ANP KIPPA, DANIËL KROLL, VPRO, BNNVARA,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21