M Basisschool breidt uit en verbouwt Hontenisse mag hopen op een kunstgrasveld 7 INGHELOSENBERGHE VERHUISD Verhuizen van een echte bouwval naar een splinternieuw gebouw. De leerlingen van basisschool Inghelosenberghein Sint Jansteen zijn uitgelaten. De basisschool wordt donderdag officieel geopend, maar de kinderen zitten er al even. De nieuwe school aan de Badhuisweg 11 is licht, fris en open. Het heeft een mooi speelplein, met veel groen en nieuwe toestellen. Wat een con trast met het vieze, muffe gebouw aan de Wilhelminastraat, waar al jarenlang geen spatje meer was veranderd. „Het is hier super", vertelt lerares Dominique van der Veeken, die al 28 jaar lesgeeft op de school. „Echt geweldig, we genie ten. Het is bijzonder hoe snel ik hier gewend was." Ook haar col lega Fleur Smits ziet alleen maar voordelen. „De verhuisweek was bijzonder en spannend, maar als ik hier nu 's ochtends aan kom rij den, voelt het vertrouwd. We voe len ons thuis." Automatisch En dat al na een kleine maand. De leerlingen van de Inghelosen- berghe zijn net zo enthousiast. „Het oude gebouw stond op in storten", zegt Niels Remorie uit groep zeven. „Dit is veel mooier, moderner en schoner", vult klas genoot Vince de Nekker aan. „Er is meer licht en we hebben een soort airco." Niet zomaar een airco, maar een luchtventilatiesysteem, weet zijn klasgenoot Diablo de Grave te vertellen. „De lichten gaan auto matisch aan en uit en er hangen overal beveiligingscamera's. Maar er zijn ook wat minpuntjes: het schoolplein is kleiner en we heb ben een lokaal minder", vertelt de jongen, alsof hij de school zelf ge bouwd heeft. „Maar daar staat dan weer tegenover dat er meer speel toestellen zijn én dat er meer gras is om op te voetballen", vult Vince aan. Ruimer Ook de gymzaal is een stuk rui mer. „Er kunnen hier gemakkelijk twee klassen tegelijk sporten", vertelt gymleraar Edy de Witte. „Als je in de vorige zaal 55 kinde ren tegelijk had, werd je knetter- Dit is veel mooier, moderner en schoner. Er is meer licht en we hebben een soort airco gek." Dat de zaal nu intern is en de leerkrachten dus niet meer met hun klas naar een andere locatie moeten lopen, is ook een groot voordeel, volgens De Witte. „Nu krijgen de kinderen echt drie kwartier gymles, terwijl hiervoor de looptijd er nog vanaf ging. We hebben ook meer en moderner materiaal. De eerste les heb ik alles uitgezet, zodat de leerlingen zich eens lekker konden uitleven. Nu weten ze ook meteen wat alles is en hoe alles werkt." Afstandsbediening Zo zijn er klimrekken die je kunt bedienen met een afstandsbedie ning: moderner kan het niet. Al moet de oudste leraar van de Ing helosenberghe, die binnenkort met pensioen gaat, daar toch even aan wennen. „Als de stroom uit valt, kun je niets meer. Dat is ook zo met die digiborden." Toch is De Witte blij dat hij de nieuwe school nog even heeft kunnen meemaken. Net als de leerlingen van groep acht, die bin nenkort afscheid nemen. „En het grote voordeel van voor de zomer verhuizen, is dat we nu nu alvast kunnen zien hoe alles hier loopt en eventueel nog wat dingen kun nen aanpassen", vertelt leraar Menno Mortier. „Zo kunnen we na de zomer met een goede start aan het nieuwe schooljaar be ginnen." KLOOSTERZANDE Als de ge meenteraad akkoord gaat, krijgt voetbalvereniging Hontenisse een kunstgrasveld van vier ton. Daar mee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling voor de club uit Kloosterzande. Het Hulster college van B en W vindt het niet meer dan logisch. HVV'24 heeft al een kunstgras veld, W Steen een hybride veld. Ook de kern Kloosterzande mag er op hopen. Het zou een uit komst zijn voor de velden die er nu geregeld slecht bij liggen. Trai ningen en wedstrijden worden daardoor meer dan eens afgebla zen. Ook andere verenigingen, Kindcentrum Kloosterzande en Sportdorp Kloosterzande kunnen het veld gebruiken. De gemeente Hulst overlegt met Invictus of zij de exploitatie en de aanleg op zich wil nemen. Dat heeft de stichting ook voor het kunstgrasveld van HW'24 ge daan. Invictus deed dat op eigen kracht, maar kan nu alsnog 135.000 euro van de gemeente ver wachten. Wel zo eerlijk, vindt het college, omdat Hulst ook aan Sint Jansteen en Kloosterzande een bijdrage levert. Het kunstgrasveld van Honte nisse moet nog dit jaar worden aangelegd. Nu is het nog een klassiek school gebouw met een lange gang en lo kalen aan weerszijden. Volgend jaar moet Het Tij in Cadzand er hele maal anders uitzien vanwege De Kustschool. Dat is een initiatief van scholenkoepel Escalda en bestaat uit een samenvoeging van de scho len in Retranchement, Nieuwvliet, Cadzand en Zuidzande. De overge bleven scholen in Zuidzande en Cadzand fuseren per 1 augustus of ficieel tot De Kustschool. De leer lingen nemen naar verwachting volgend jaar hun intrek in het ge bouw van Het Tij. Er wordt daar een nieuw onder- Gebouw wordt geschikt gemaakt voor Kustschool en startgroepen peuters wijsconcept gebruikt dat om open ruimtes vraagt. Leerlingen kunnen zelfstandig aan de slag. Er komt één grote centrale ruimte waar de loka len aan grenzen.Om dat te bewerk stelligen moeten de toiletgroepen verplaatst en vernieuwd worden. Ook wordt de vloer- wand- en plafondafwerking ver nieuwd. De kinderopvang, die in het ge bouw huist, wordt verplaatst. Stichting Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen heeft vijftig vierkante meter extra nodig om startgroepen te beginnen. Kinderen vanaf twee jaar kunnen daar vijf in plaats van twee ochtenden per week naar de peuterspeelzaal. De verbouwings- kosten van de school worden ge raamd op 430.000 euro. Het college stelt dinsdag aan de raad voor om 300.000 euro uit te trekken voor de verbouwing, het schoolbestuur be taalt het resterende bedrag. dinsdag 19 juni 2018 'Het oude gebouw stond op instorten' Gertie De Boey Sint Jansteen Op het schoolplein van het nieuwe gebouw van Inghelosenberghe is een trapveldje, foto peter nicolai - Vince de Nekker, groep 7 Basisschool Het Tij in Cadzand staat een flinke verbouwing en uitbreiding te wachten. Er ligt een uitgewerkt plan om het ge bouw geschikt te maken voor De Kustschool en startgroepen voor peuters. Sophie Stockman Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52