Dethon stevent af op tekort 8,7 miljoen Dijk blijft voorlopig onverhard mISÉS 6 Wethouder duikt in warrige organisatie m De Zeeuws-Vlaamse gemeenten Terneuzen, Hulst en Sluis staan aan de lat bij financiële verliezen van Dethon. Tot nu toe hebben zij nog nauwelijks uit eigen zak aan de so ciale werkvoorziening hoeven bij te dragen, maar de reserves van De thon zijn niet oneindig. „Ze dreigen zonder ingrijpen in twee jaar op te raken", vreest Vervaet. Wat er bij de sociale werkvoor ziening moet gebeuren, weet de wethouder nog niet. Hij stelt bij voorbaat: „Welk besluit ook wordt genomen, de mensen bij Dethon mogen niet het slachtoffer wor den." Momenteel is Vervaet nog volop bezig te doorgronden hoe Dethon in elkaar zit. „Dat valt niet mee. De begroting blinkt niet uit door dui delijkheid. Dethon bestaat uit zo veel delen, met verschillende pro ductie-eenheden, uitzendbureaus en Belgische BV's. Het is net een bord spaghetti." Vervaet onderkent dat Dethon het niet gemakkelijk heeft. De rijks subsidie daalt al jaren. Met de in voering van nieuwe wetgeving per 1 januari 2015 is de druk nog ver- Dethon bestaat uit zoveel delen. Het is net een bord spaghetti hoogd. Arbeidsgehandicapten moeten in principe aan het werk in het 'gewone' bedrijfsleven en bij overheden. Dethon krijgt geen nieuwe mensen meer, waarbij is gerekend op een zekere uitstroom van bestaande krachten. Die ver loopt echter minder snel dan ver wacht, wat extra kosten met zich meebrengt. Elke sociale werkvoorziening in Nederland worstelt hiermee, maar bij Dethon speelt nog meer. In juni 2017 werd een toekomstplan gepre senteerd dat vooral gericht was op groei. Dethon zou ook extra ingezet worden als werkervaringsbedrijf voor uitkeringsgerechtigden. Voor een deel is dat teruggedraaid. Groei is nog wel het uitgangspunt. Ver vaet heeft daar zijn bedenkingen bij. „Werk wordt aangenomen, ter wijl Dethon er geen mensen voor heeft. Uitzendkrachten worden ingehuurd, wat sloten met geld kost." Zakelijk De wethouder komt uit het be drijfsleven. Hij had een garage in Axel. Vanuit die achtergrond zegt hij te kiezen voor een zakelijke be nadering mét oog voor de mede werkers van Dethon. „Ik wil zicht op de financiële resultaten en waarom dingen georganiseerd zijn zoals ze zijn. Neem Dethon Groen. De gemeente heeft eigen groenme- dewerkers én huurt Dethon Groen in. Is dat wel zo doelmatig?" Vervaet wil 12 juli zijn visie op Dethon intern afhebben. „De on zekerheid duurt al te lang, maar het is ook niet simpel." Omwonenden van de Nieuwehovendijk bij Nieuwvliet halen opgelucht adem, de beschermde dijk wordt voorlopig niet geasfalteerd. Roompot mag van de rechter nog niet met de werkzaamheden beginnen. De bewonersgroep Bondge nootschap Zeekraal wil voorkomen dat de Nieuwe hovendijk wordt geasfalteerd en als bouwroute wordt gebruikt voor de aanleg van het Noordzee Beach Village van Roompot. Het bondgenootschap heeft daarom een voorlopige voorziening aange vraagd bij de rechtbank. Dat is een tijdelijke maatregel in afwachting van een uitspraak. Tot de zitting mag de weg niet worden geasfal teerd. De gemeente Sluis ziet erop toe dat er niet begonnen wordt met de werken. De datum van de zitting is nog niet bekend, laat de Rechtbank Zeeland-West-Brabant weten. Vier tot vijfjaar zou er bouwver- keer over de Nieuwehovendijk heen gaan rijden. Dat is een be schermde dijk die vanaf het Ge maal langs verschillende vakantie woningen en campings loopt. Omwonenden vrezen dat de ver keerssituatie onveilig wordt en willen dat bouwverkeer van Roompot over eigen terrein rijdt. Financieel directeur Coen van der Wel liet onlangs al weten dat dat geen optie is en dat de aanvoer- route voor bouwverkeer jaren ge leden in het bestemmingsplan werd geregeld. Bewonersgroep Zeekraal laat weten ook een voorlopige voorzie ning aangevraagd te hebben voor de bouw van het nieuwe hoofdge bouw, dat ze te hoog en groot vin den. De bewoners dienden ook be zwaar in bij de gemeente Sluis, te gen de vergunning voor het asfal teren van de dijk. De termijn om bezwaar te ma ken, is inmiddels afgelopen. Er zijn in totaal 28 bezwaarschriften inge diend. IN DE REGIO Orgelconcert Volleybal op het strand Bingomiddag in De Halle MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG dinsdag 19 juni 2018 Sociale werkvoorziening Dethon moet anders georganiseerd worden. Anders dreigt de ko mende vier jaar een totaaltekort van 8,7 miljoen euro. Jurgen Ver- vaet, kersverse wethouder in Terneuzen en bestuursvoorzit ter van Dethon, wil dat minstens halveren. Harmen van der Werf Terneuzen - Jurgen Vervaet, wethouder Sophie Stockman Nieuwvliet 1 «rv-,v> -v TSh,' Pascale Pielaat van bewonersgroep Bondgenootschap Zeekraal laat haar honden uit op de Nieuwehovendijk. archieffoto boaztimmermans HULST In de basiliek ver zorgt Laurens de Man vrijdag een or gelconcert. De man de Man geldt als één van de grootste beloften in de piano- en orgelwe reld. Afgelopen jaar trad hij als pianist diverse malen op in het programma Po dium Witteman. Ook speelde hij Bach bij De Wereld Draait Door. Het concert begint om 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Entree bedraagt 10 euro. Meer informatie op orgelconcerten hulst.nl. SAS VAN GENT De SAVOK Beach- commissie houdt van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juni het SAVOK Be- achvolleybaltoer- nooi. Het toernooi, met 300 deelne mers, wordt voor de 24ste keer gehou den. Vrijdag om 19.00 uur begint het toernooi voor de jeugd. Zaterdag om 9.30 begint het recrea- tietoernooi met aansluitend een beachparty met dj, gevold door de prijsuitreiking. Zondag zullen teams uit de 3e di visie of 1ste Provin ciaal klasse het tegen elkaar opne men. Het toernooi is gra tis bij te wonen, er is een tribune voor de toeschouwers. AXEL Seniorenvereniging Kanaalzone houdt vrijdag een bingo middag. Er worden zeven rondes gespeeld. Belangstellenden zijn van 13.30 tot 16.00 uur welkom in De Halle. Een bingoplankje kost 1,50 euro. KLOOSTERZANDE Vijftien waterliefhebbers doken gister ochtend om 11.00 uur zwembad De Honte in Kloosterzande in voor de start van de zwemvierdaagse. Die wordt voor de 44ste keer gehouden. Regina de Poorter (tweede van links) was er alle keren bij. De zwemvierdaagse duurt ironisch ge noeg vijf dagen, tot en met vrijdag. Kinderen tot en met tien jaar zwemmen tien baantjes, de rest twee keer zo veel. In schrijven kost 3 euro, (een deel van) de opbrengst gaat naar het goede doel Duchenne Heroes. foto peter nicolai Kaaiplein, 8.00-12.00 uur: Weekmarkt; AXEL 't Kasteeltje, 19.00 uur: Bingo; Gregori- uscentrum, 13.30 uur: Biljarten, vrij kaarten; 't Trefpunt, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; BRESKENS Strandpaviljoen Loods Tien, 10.00 uur: Excursie in Wa- terdunen; HEIKANT Brasserie Du Com- merce, 13.30 uur: Kaarten; Het Heike, 15.00 uur: Sport- buurtwerk kids, jon geren; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; Bibliotheek, 13.30 uur: Taaicafé; 't Kruispunt, 13.30 uur: Repaircafé; Gymzaal Moer- schans, 15.30 uur: Sportbuurtwerk; KLOOSTERZANDE Zwembad De Honte, 11.00-18.00 uur: Zwemvierdaagse; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 8.30-15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL 't Meulengat, 10.00 uur: Wandelen ac tieve senioren; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobby club; Stadhuis, 17.00-18.00 uur: In loopavond plan ver nieuwing Nieuw- straat-Zuid; 19.30- 21.00 uur: Inloop avond fase 4 pro ject Veerhaven; Zwembad de Vlie gende Vaart, 18.30 uur: Zwemvier daagse; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorps centrum, 12.30- 15.30 uur: Week markt; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE De Kirke, 14.00 uur: Wandeling gids; ZUIDDORPE 't Kaaike, 14.00 uur: Koffiemiddag. ZWEMVIERDAAGSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51