weernaar Tour Voetballers in actie voor Suriname ZEELAND 11 bij de finale van zaterdag. „Maar ja, het is ook niet makkelijk om snel te wennen aan het spel dat wij spe len. Daar heb je tijd voor nodig, maar ze gaf zichzelf die tijd niet." De Ridder raakte zwaar teleur gesteld. „Ik denk dat ik het nog niet zo slecht deed in mijn onder steunende rol, in een spel dat he lemaal nieuw voor me was", zei ze eind februari. „Maar ik heb in de afgelopen tijd mijn eigen kwali teiten niet kunnen benutten. Eigenlijk herken ik mezelf mo menteel niet meer. En dat is niet leuk. Ik investeer namelijk heel veel in mijn sport." Dat interview deed in Papen- drecht veel stof opwaaien, omdat de Zeeuwse daarin ook zinspeelde op een vertrek. Als ze niet in het eerste team stond, kon ze zich minder motiveren, zei ze. Daarmee eiste ze impliciet een basisplaats. „Ik denk dat toen de breuk is ont staan", zei De Jager. „Anita kreeg een tegenslag te verwerken door dat er door de trainer gekozen werd voor Zita. Daarna heeft er een hoop miscommunicatie plaatsge vonden tussen PKC en Anita. PKC gingJuli focus voor het slot van het zaalseizoen, terwijl Anita juist be hoefte had aan uitleg en aandacht. Die kreeg ze echter niet." „Door het verhaal in de krant is een verwijdering ontstaan tussen Anita en zowel de staf als de rest van de ploeg", vervolgde De Jager. „Maar ze kwam weer terug in de basis en de trainer stelde zich daar mee heel professioneel op; hij koos voor wie hij het beste achtte. Toch heeft die speeltijd op het veld Anita niet op andere gedachten kunnen brengen, de onvrede bleef. Ook gesprekken met mij en de nieuwe trainer, Daniël Huize bosch, hebben niets aan de situatie kunnen veranderen. Het is jammer dat ze zichzelf zo'n enorme druk oplegt. Dat ze van zichzelf eist dat ze altijd in het eerste staat." Speciaal Volgens Elewaut heeft De Ridder zonder meer „de kwaliteiten om in de Korfbal League te spelen". Maar de Belg stelde dat je in je eerste sei zoen op het hoogste niveau niet meteen te veel moet verwachten. „Je aanpassen gaat niet van van daag op morgen. Dat is ook logisch, want anders zou de Korfbal League niet zo speciaal zijn." De coach noemde De Ridder een vechter en een winnaar. „Ze heeft bovendien overzicht in het veld en maakt goede keuzes in zowel aan vallend als verdedigend opzicht." Volgens hem verdiende ze weer een basisplaats op het veld en moet ze trots zijn op haar aandeel in de finale van zaterdag. „Het is niet ie dereen gegeven om een Neder landse titel te pakken." Wat De Ridder volgend seizoen gaat doen, wil ze niet zeggen. Ze maakt er een soort mysterie van, zaterdag wenste ze niet op haar toekomst in te gaan. Ze vertelde wel dat ze niet vier keer in de week ver wil rijden om in een tweede team te spelen. Ze wil nu eerst rust, moe als ze is van het fysiek en mentaal zware seizoen. „In de zo mer zal ik wel een moment kiezen om te zeggen wat ik ga doen." Zeer waarschijnlijk keert ze te rug bij TOP. Die mare is hardnek kig en gaat al enige weken rond in Arnemuiden en het Zeeuwse korf balwereldje. Officieel - on the re cord - wordt er echter compleet over gezwegen. Dat gebeurde hoofdzakelijk na de valpartij van Minnaard in de Ronde van Romandië van eind april. Daar aan hield hij onder meer een gebro ken pink en pijnlijke schouder aan over. „Of ik na die valpartij heb ge vreesd voor deelname aan de Tour? Nee, mensen om mij heen wel, maar ik heb me geen zorgen ge maakt. Voor het Critérium du Dau- phiné was het nog wel even span nend hoe mijn conditie zou zijn, maar dat is zeker niet tegengeval len." De Bevelander finishte op plek 59 in de Franse rittenkoers, die vo rige week zondag eindigde. De nummer veertig van de Tour van vorig jaar ziet zelfs een (klein) voordeel in zijn valpartij in Roman dië. „Ik heb daarna verplichte rust genomen, rust die eigenlijk niet ge pland was. Dat heeft me denk ik goed gedaan in aanloop naar Tour. Ik merkte namelijk dat ik goed uit de Dauphiné ben gekomen, terwijl het ook andersom had kunnen zijn: een goede Dauphiné met daarna een terugval. Ik hoop nu verder te verbeteren." Vorige week werd al bekend dat ook Antwan Tolhoek zich mag op maken voor de Tour. De renner uit Yerseke is actief voor LottoNL- Voor de Dauphiné was het nog wel even spannend hoe mijn conditie zou zijn Jumbo. Met de deelname van Tol hoek en Minnaard staan er op 7 juli in navolging van Patrick Tolhoek en Maarten Ducrot voor het eerst sinds 1990 weer twee Zeeuwen aan de start van de Ronde van Frankrijk. De stichting 'Kinderen van Nieuw Aurora' wil optimale voorwaarden scheppen zodat kinderen zich maximaal kunnen ontwikkelen. Daarnaast probeert de stichting het kwaliteitsniveau van het onderwijs voor de kinde ren van de basisscholen mee te helpen verbeteren. De benefietwedstrijd is een ini tiatief van de broers Wouter en Robin Duim en hun vriend Jar- reau Manuhuwa. Vorig jaar haal den ze zo'n 2.000 euro op, dat naar de stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) ging. Deze keer is voor de 'Kinderen van Nieuw Aurora' ge kozen, een Zeeuwse stichting die Spelers van de Zeeuwse topclubs zetten zich in voor goed doel al veel voor de kinderen in Suri name voor elkaar heeft gekregen. Op zaterdag 30 juni trapt het G- elftal van Zeelandia Middelburg om 13.00 uur af. Om 14.30 uur is het de beurt aan de twee selecties, Team Wouter en Team Robin/Jar- reau. De entree is gratis, maar een vrijwillige bijdrage als entree wordt zeer gewaardeerd, laten de organisatoren weten. Er wordt ook een loterij georganiseerd. Spe lers van onder meer Goes, Hoek, VC Vlissingen, Zeelandia Middel burg en Kloetinge hebben hun medewerking toegezegd. Gérard de Nooijer (van team Wouter), Rogier Veenstra en Alexander van Keulen (van team Robin/Jarreau) zijnde coaches. dinsdag 19 juni 2018 Z V de tijd moeten geven' - Marco Minnaard Marco Minnaard in actie in de Tour van 2017, tijdens de rit van Bri- ancon naar de Col d'lzoard. fotocorvos Op zaterdag 30 juni wordt voor het tweede jaar op rij een be nefietwedstrijd georganiseerd. Tientallen Zeeuwse trainers en spelers komen in actie om geld in te zamelen voor kinderen in Suriname. Barry van der Hooft Middelburg Team Wouter. Spelers: Brian Meulmeester, Klaas van Hecke, Jan Paul van Hecke, Sherief Tawfik, Mart de Kroo, Ruben Hol lemans, Daniël Wissel, Ray Kroon (allen Goes), Matthew Lentink (Kloetinge), Giovanni Siereveld (Vlissingen), Lunven Vermeer (GPC), Sander Ouwerkerk, Niels Luteijn (beiden Zeelandia Middel burg), Kyle Doesburg (Hoek), Bart Deprez (Smitshoek). Team Robin/Jarreau. Spelers: Jarreau Manuhuwa, Remon de Vlieger (beiden Goes), Alfaro Pentury, Yannick van de Woes- tijne (beiden De Meeuwen), Etienne Mallie, Josimar Pattinama (beiden VC Vlissingen), Ingmar Quist, Michel Maaskant (beiden Bruse Boys), Jaap Esser, Timo Jansen (beiden Kloetinge), Joan van Belzen (Arnemuiden), Maar ten van Rosevelt (Walcheren), Mi- chael Cabenda, Samet Dogan (beiden Zeelandia Middelburg) en Tom de Bonte (Halsteren).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43