Marco Minnaard gaat O O) 0) O 10 ZE Twee nieuwelingen bij Groene Ster Thomas Adriaanse wint in 'klassieker' Van Gemert scoort record, geen plak Thriller als finale in toernooi Kloetinge De Arnemuidse korfbalster gaat al na één seizoen weg bij PKC. Bij de Papendrechtse topclub vinden ze dat onbegrijpelijk. „Ze heeft zonder meer de kwaliteiten om in de Korfbal League te spelen." A KORFBAL SNEL AFSCHEID Groene Ster Vlissingen heeft twee nieuwe spelers aan de eerste selectie toegevoegd. Ibra- him Eisati komt over van het uit de eredivisie gedegradeerde Watergras, terwijl Lotfi Salhi de overstap maakt van TPP Rotterdam. Beide spelers zijn bekenden van Samir Yaqoobi, de Rotterdamse coach van Groene Ster. De Vlissingse eredivisionist meldde eerder al de komst van Joran Maliepaard. De speler uit Oude-Tonge, die voor ZV Olympia speelde, trainde al geruime tijd mee bij Groene Ster. De Vlissingse ploeg kan komend seizoen geen beroep meer doen op Salim Ben Sellam. Hij wordt trainer van Zeelandia Middelburg en kan dat niet combineren met het spelen. MOTORSPORT Thomas Adriaanse uit Lewedorp leverde een klassieke prestatie in Hummelo. Tijdens de classic motorcross won hij beide manches overtuigend de klasse PRE 90/95 40+. Van zijn eerder opgelopen nek- en rugblessure heeft hij geen last meer. Zijn vrouw Karin Adri aanse werd in dezelfde klasse achtste. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg won in Tielt beide manches bij de MX 2 nationalen in een wedstrijd verreden voor de Belgische Mo torcross Liefhebbers Bond (MCLB). De veel vuldig in Zeeland optredende Bart Klijn uit Ouddorp moest genoegen nemen met de derde plaats. Zwemmer Melle van Gemert van De Zeeuwse Kust (DZK) heeft bij de NK lange baan voor junioren en jeugd zijn eigen Zeeuws record voor 17-jarigen aangescherpt. Op de 50 meter rugslag sprintte hij bij de jeugd met een tijd van 28,75 naar een negende plek. Zijn oude toptijd was 28,83. De Zeeuwse zwemmers vielen niet in de prij zen, maar een enkeling kwam wel dicht bij het podium. De DZK'ers Yorick Visser (400 meter vrij), Sigsten Jonkman (100 meter vrij) en Shanna Joppe (200 meter schoolDaar naast waren er nog vijf Zeeuwse vijfde plaat sen te noteren. Remy Scherbeijn en Jens de Koster schreven in extremis de 3-categorie van het Glashandel Melieste Open Bongerd tennistoernooi in Kloetinge op hun naam. Tegen Eddy Sprink- huizen en Paul van Hoeve werd het 7-5 7-6. In het tweede bedrijf werkten de eindwinnaars een 5-2-achterstand weg. Er waren in deze enerverende partij de nodige lange rally's, ma gistrale punten en veel publiek. Eerder had den Scherbeijn en De Koster in drie sets ge wonnen van Stefan Nonnekes en Stijn Sprink- huizen: 6-4 4-6 6-3. De Bruijne Karten Dat Anita de Rid der al na één sei zoen bij PKC vertrekt, snapt niemand. Onder anderen haar trainer, Detlef Elewaut, en de tech nische man bij de club uit Papen- drecht, Jan de Jager, vinden dat de 24-jarige Arnemuidse meer geduld had moeten hebben om zich te ontwikkelen tot een absolute top- korfbalster. De Jager kent de Zeeuwse al vele jaren. Als scout van PKC zat hij ze ven jaar geleden op de tribune bij TOP Arnemuiden, waar De Ridder zich toen als talent aandiende. „Ik was daar voor zowel Anita de Rid der als Jeanine Marijs", vertelde hij zaterdag, voorafgaand aan de veld- finale PKC-Fortuna (20-17). „Ik heb daarna ook met beiden gesproken. Aanvankelijk bleven ze allebei in Zeeland, maar uiteindelijk heeft Anita toch de stap gemaakt naar PKC. Ik snapte dat ook, want Anita is superfanatiek en ze wil altijd voor het allerhoogste gaan. Dat heeft ze hier ook gehaald. Ze stond gelijk in het eerste team." Gemotiveerd Die start bij PKC was boven ver wachting; ondanks een gebroken neus speelde ze meteen in het keurkorps. „Ik begin me hier steeds meer thuis te voelen", zei ze na de eerste reeks duels. „Elke keer dat ik hier op veld sta, merk ik dat ik gemotiveerd ben om nog beter te worden. Eerlijk gezegd had ik dat de laatste tijd bij TOP niet meer. Daarom is het goed dat ik deze stap gemaakt heb." Eind januari was ze nog steeds enthousiast. Na een zaalduel met Koog Zaandijk zei ze: „Ik moet op mijn tenen lopen, maar dat vind ik echt niet erg. Daar leer ik juist van. PKC ging f uil focus voor het slot van het zaalseizoen, terwijl Anita juist behoefte had aan uitleg en aandacht Tijdens oefenpartijtjes sta ik vaak tegenover Suzanne Struik. Zij is zó goed. Ik laat er dan echt tig door. Maar aan haar niveau probeer ik me hier op te trekken." Maar haar stemming veranderde een maand later. De Ridder speelde niet (meer) zo goed als ze zelf wilde en coach Elewaut zag dat ze worstelde. Hij zette haar vlak voor play-offs op de bank. Zita Schröder, een andere jonge speel ster, kreeg de voorkeur. „In de zaal liep het met Anita niet zoals we al lemaal wensten", vertelde Elewaut „Ik had verwacht dat de selectie pas na het Belgisch kampioenschap van komende zondag bekend zou wor den", vertelt Minnaard vanuit de Pyreneeën, waar hij deze week en kele Tourritten verkend. „Dan is het extra fijn dat je nu al zekerheid hebt." Net als vorig jaar behoort Minnaard tot de eerste renners die door ploegleider Hilaire Van der Schueren zijn geselecteerd. Ook de Fransen Guillaume Martin en Yo- ann Offredo, de Belg Thomas De- gand en de Italiaan Andrea Pasqua- lon zijn bij Wanty al zeker van een Tourticket. Minnaard denkt zijn Tourselectie vooral verdiend te hebben met zijn optreden in de Ronde van Roman- dië, waar hij enkele dagen leider was in het bergklassement. „En vo rig jaar heb ik in de Tour bewezen een ronde van drie weken goed aan te kunnen en in de derde week nog altijd van waarde te kunnen zijn. Dat heeft meegespeeld denk ik." Om op en top aan de start van de Ronde van Frankrijk te staan, moet je er in de maanden voor de Tour van uitgaan dat je de Tour ook daad werkelijk gaat rijden volgens Minn aard. „Dat is ook wat ik heb gepro beerd", zegt hij. „Maar je houdt toch altijd in je achterhoofd dat je die se lectie ook kan missen. Dat maakte het soms best moeilijk." Het voorbereidingstraject op de Tour hield onder meer in dat Minn aard veel tijd doorbracht met zijn teamgenoot Martin, die net als vo rig jaar als kopman van de Belgische formatie is aangewezen voor de Tour. Samen met de filosofische Je houdt toch altijd in je achterhoofd datje die selectie ook kan missen klimmer uit Parijs en een aantal an dere teamgenoten ging Minnaard op hoogtestage, verkende hij enkele Touretappes en werd er op het cir cuit van Zolder geoefend op de ploegentijdrit. dinsdag 19 juni 2018 ZAALVOETBAL Melle van Gemert. fotosandypleiye ZWEMMEN TENNIS ZV I Tijdens de dis trictsfinale tur nen won Helen de Bruijne van EMM Terneu- zen de bronzen medaille bij de senioren in de vijfde divisie. In Zevenbergen kwam ze tot een totaal van 45.450 punten. Ze begon sterk met de beste scores op balk (11.600) en vloer (12.200 punten). Op sprong kreeg ze 11.250 pun ten, op brug kwam ze tot een score van 10.400. I De karters van Sturm Racing zijn Zeeuws in- doorkampioen geworden in de hoofdklasse. De slotrace in Middelburg werd gewon nen door Veer- sedam/Kastaci, maar dat was onvoldoende om Auto Sturm van zijn troon te stoten. In de ereklasse was Mcomm/ Vaane al zeker van de titel. Ritel Race ging er met de zege vandoor en stelde zo de tweede plaats veilig. 'De Ridder had zich Roeland van Vliet Bennekom - Jan de Jager Anita de Ridder (met bal) wordt tijdens de veldfinale tegen Fortuna verdedigd door de boomlange Mirjam Maltha. Voor de Zeeuwse was het de 25ste en laatste keer dat ze in de basis stond bij de Papen drechtse club. FOTO ILSE SCHAFFERS/ORANGE PICTURES Omdat hij bij het hele voorberei dingstraject van zijn ploeg op de Tour de France betrokken was, ging Marco Minnaard al wel een beetje van zijn tweede Tourdeel name uit. Toch was de renner uit Wemeldinge (29) er gisteroch tend niet minder blij om toen hij vernam dat hij inderdaad in de Tourploeg van Wanty-Groupe Gobert is opgenomen. Arwin Willemsen Wemeldinge - Marco Minnaard o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42