RELAXFAUTEUIL MODERN 6 Onderzoek bosbouw op akkers Middelburg VOOR: Grootste collectie relaxfauteuils van Zeeland www.megacomfort.eu Dit blijkt uit onderzoek voor het college van B en W in opdracht van de gemeenteraad. Die nam in ja nuari een motie van GroenLinks, PvdA en LPM aan om de mogelijk heid van agrobosbouw te onderzoe ken. Daarbij gaat het om een combi natie van landbouw en bosbouw op boerengrond. Het streven naar agrobosbouw strandt vooralsnog omdat die on mogelijk is dan wel onwenselijk, blijkt uit het onderzoek voor B en W. Onmogelijk, omdat de ge meente zelf geen gronden met een agrarische bestemming bezit. „We hadden wel veel gronden in bezit, maar alle percelen waarvoor we geen bouwplannen hebben, zijn in middels verkocht", verklaart wet houder Chris Dekker, portefeuille houder voor zowel grondbedrijf als natuur. Omgekeerd geldt dat voor de grond die de gemeente nog wel in eigendom heeft, bouwplannen klaarliggen. En daar is het dus on wenselijk om met agrobosbouw te beginnen, stelt Dekker. „Want daar willen we wat anders doen." Deze gronden zijn voor veel geld gekocht en dat moet worden terug verdiend. De gemeente wil dat doen We moeten het niet opgeven, want het is hard nodig dat er meer groen komt door de bouw van woningen of be drijven. Agrobosbouw levert te wei nig op en Middelburg zit al in de fi nanciële problemen door grond aankopen die nog niets hebben op geleverd. Daarom heeft GroenLinks er wel begrip voor dat de motie vooralsnog niet het gewenste resultaat heeft, reageert fractievoorzitter Leny van den Heuvel. „Misschien kan het nu dan niet, maar we moeten het niet opgeven, want het is hard nodig dat er meer groen komt in Middelburg." Dat beseft Dekker ook. „Daarom kij ken we wel naar de mogelijkheid om minibosjes aan te leggen op kleine stukjes grond die we nog over hebben", zegt de wethouder. „Misschien kunnen we op die ma nier iets doen in de groene longen van de stad." De Christenunie heeft onlangs nog schriftelijke vragen gesteld over de mogelijkheid om kleine bosjes aan te leggen. Het voordeel is dat er voor zulke kleine bossen subsidie mogelijk is. Het college noemt in de beantwoording meerdere opties voor minibosjes. Zoals de Sprenck- weide (waar eerder een plan voor een voedselbos was uitgewerkt), het Erasmuspark, een kavel aan de Walcherseweg en de nog te bouwen wijk Essenvelt. Ook samenwerking met Stichting Gemeenschapstuin City Seeds, die met hulp van de ge meente op zoek is naar een andere plek, wordt als een kans gezien voor een minibos. Nu handverstelbaar in stof: VAN 1095,- Tel. 0118-436 046 IN DE REGIO Zoeken naar vlinders en libellen Concert Avond voor ouderen MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE dinsdag 19 juni 2018 WA Alleen maar plek voor minibosjes De aanplant van bosranden op boerenland heeft in Middelburg weinig kans. Minibosjes zijn op dit moment de enige serieuze kans om meer groen aan te planten in en rond de stad. Maurits Sep Middelburg - Leny van den Heuvel, GL Deense kwaliteit Handgemaakt 3 verschillende maten S/M/L 3 verschillende armleuningen 8 verschillende voeten 250 verschillende stoffen en kleuren Manueel verstelbaar 2-motorig verstelbaar Eventueel met accu en sta-op functie dWd3 MegaComfort Paspoortstraat 32 I 4388 BH Oost-Souburg Openingstijden: ma. gesloten, di. t/m vr. 10.00 -17.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur OOSTKAPELLE Museum Terra Maris in Oostka- pelle houdt morgen de activiteit 'Vlin ders en libellen ver tellen'. Deelnemers gaan tijdens een wandeling in de landschapstuin op zoek naar verschil lende vlinder- en libellensoorten. Een gids geeft informa tie over de vond sten. De wandelin gen beginnen om 13.00 en 14.30 uur en duren een uur. Aanmelden kan op de dag zelf. De kos ten bedragen de entreeprijs van het museum. DOMBURG Vocaal ensemble Voice Four geeft morgen een con cert in Domburg. Het koor brengt een religieus pro gramma met meer stemmige klassieke en populaire stuk ken. De vocale ge deeltes worden af gewisseld met mu zikale intermezzo's door het klassieke gitaarduo Maria Huisman en Maar ten Janse. Het con cert is gratis toe gankelijk en begint om 20.30 uur in de Dorpskerk van Domburg. VLISSINGEN Stichting Dag van de Ouderen en WVO Zorg houden morgen een avond voor ouderen in Vlissingen. Jacco Ricardo treedt op. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom in het atrium van woon zorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Toegang is gratis. TEXTIELKUNST De Middelburgse Tini van Bebber en Marijke Leertouwer uit Veere zijn uitgenodigd om hun textielkunstwerken te tonen op de Internationale Minitextiel Tentoonstelling in de Slowaakse hoofdstad Bratislava. Van Bebber maakte voor de twintigste jubileumexpo 'Cele- bration' twee komebukuro's (koordbuidels) van oude jeans en sashiko (een Japanse borduurvorm). Leertouwer toont een vervreemdend bonbondoosje met surrealistisch ogende snoepjes van geborduurd zijde, kunst bont, veertjes, zilver en gouddraad (foto). DISHOEK Toeristenkerk, 12.00-18.00 uur: Expositie keramiek GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Ac tiviteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar; De Couburg, 19.30 uur: Zomeravond- bridge; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Markt, overdag: Beachgames; Zeeuws Museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Johan ten Klooster 'Een oosterse kijk op Zeeland'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Verto ning 'Normandie Nue'; OOSTKAPELLE Schollstraat 4, 14.00-15.30 uur: Digicafé; Voetbalkantine Oostkapelle, 18.00 uur: Avondvier daagse; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15- 11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers; VEERE Galerie Kunst- wacht, Oudestraat 28,11.00-17.00 uur: Tentoonstelling van Addie Veldhorst (glaskunst), Anne- mari Gaselli (schil derijen), Matthijs Apner (schilde rijen), Paula Drost (beelden/schilde rijen) en René Ver flage (keramiek); Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur: Kleutergym; ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00- 19.00 uur: Seizoensmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38