Hoop dat Salah ons verder brengt 4 Was brand zonnepanelen in Hulst wel een incident? RUSSIA2018 Onderzoek naar VVD'er Van Halderen Vlissinger maand cel in voor slaan van vader Woonstichting Hulst heeft zaterdag en zondag brieven verstuurd naar 45 huurders in de Oude Polderstraat en Janseniuslaan in Hulst. Die zijn bedoeld om eventuele onrust over zonnepanelen weg te nemen. Zaterdag ontstond een uitslaande brand op het dak van een woning aan de Oude Polderstraat. De oor zaak is nog niet bekend. De brand ontstond in de zonnepanelen. Een installatiebedrijf dat samenwerkt met Woonstichting Hulst onder zoekt of er storingen in andere wo ningen zijn. „We moeten weten of dit iets structureel is, of een incident. Za terdag en zondag hebben we alleen visuele inspectie bij andere wonin gen kunnen doen", zegt directeur Jurgen Pijcke. „Om te kijken of daar ook iets mis was, maar dat bleek niet het geval. Veel meer konden we toen nog niet doen, omdat de brandweer nog bezig was met het onderzoek. We hebben wel brieven verstuurd met meer info." Daarin staan geen conclusies over wat er is gebeurd, omdat de wo ningbouwvereniging die nog niet weet. Het is volgens de directeur We moeten weten of dit iets structureel is, of een incident wel een 'enigszins geruststellende gedachte' dat de brand aan de bui tenzijde van het huis bleef. Wat pijnlijk is, is dat het huis een 'woning van de toekomst' is, zoals alle huizen in de Oude Polderstraat en Janseniuslaan. Het hele huis houden draait op de zonnepanelen. Pijcke: „Die panelen kunnen niet uit worden gezet. Het zijn gas- loze, zelfvoorzienende woningen." Energie Via de zonnepanelen komt energie voor de luchtwaterpomp binnen. Die zorgt ervoor dat de vloerver warming werkt en ook dat het wa ter op temperatuur is. Volgens de directeur zijn er nooit eerder problemen met de panelen geweest. Woonstichting Hulst is ook van plan in de binnenstad van Hulst zonnepanelen op huizen te plaat sen. Dat zullen echter andere zijn dan degene die op daken in de Oude Polderstraat en Janseniuslaan liggen. Daar zitten ze als het ware in het dak. „In de binnenstad gaan we ze op de dakpannen leggen." Ook de panelen die op de huizen aan het Europaplein in Hulst liggen, zijn anders. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) onderzoekt nog hoe de brand precies is ontstaan. Volgens een woordvoerder komt het niet vaak voor dat zonnepanelen in brand vliegen. De energiezuinige woningen aan de Oude Polderstraat en Jansenius laan zijn twee jaar geleden opgele verd. Bij de brand zaterdag raakte niemand gewond. De bewoner was niet thuis toen Het zijn gasloze woningen. Ze zijn zelfvoorzienend de brand ontstond. Een omwo nende ontdekte dat de zonnepane len in brand stonden. De brand weer had de brand redelijk snel on der controle. Tarek Reda (22) groeide op in de Egyptische hoofdstad Caïro. Hij ging op zijn zeventiende naar een internationale school in Wales en studeert nu aan het University College Roosevelt in Middelburg. Hij volgt het WK op de voet. Vandaag speelt Ik heb niet zulke sterke nationalisti sche gevoelens, maar ik voel me wel heel erg verbonden met voetbal. Ik ben opgegroeid met voetbal, maar ik moest stoppen vanwege gezondheids redenen. Voetbal is een heel gepassioneerd spel. Ik heb bewondering voor de voetballers: ze moeten alles vergeten, Voetballers moeten alles vergeten, en presteren tijdens de wedstrijd. Het is magisch en presteren tijdens de wedstrijd. Het is magisch. Ik ben in Duitsland, waar ik een paar vrienden bezoek die ik jarenlang niet gezien heb. We gaan samen de wed strijd kijken. Natuurlijk op Mo Salah. Egypte is 28 jaar niet bij een WK geweest, dus dit is een heel belangrijk moment voor ie dereen van mijn generatie. Ik hoop dat Salah ons in elk geval naar de kwartfi nales brengt, omdat we nooit verder zijn gekomen dan de groepsfase. Ik denk dat hij daartoe in staat is. Hij kan in zijn eentje het verschil maken. 4. Van mij mag iedereen wereldkam pioen worden, behalve... Brazilië: dat land heeft genoeg gewon nen. Het team is 'overhyped': het heeft de afgelopen toernooien niet goed ge presteerd, maar haalde in 2010 wel de kwartfinale en in 2014 de halve finale. Dat verdienden ze niet. Daarom hoop ik dat ze geen wereldkampioen wor den. DOMBURG VVD'er Bert van Halderen is de kandidaat-wet houder naar wie nader onder zoek gedaan moet worden voor dat hij eventueel aan de slag kan in de gemeente Veere. Dat blijkt uit het feit dat de gemeenteraad morgen de andere twee wethou ders al wil benoemen. De benoeming van een nieuw college ging donderdag op het laatste moment niet door. Er moest eerst nader 'integriteits- onderzoek' worden gedaan naar één van de kandidaat-wet houders. Wie van de drie, dat wilde niemand vertellen. De drie coalitie partijen (SGP/CU, DTV en WD) vragen nu om morgen een raadsvergadering in te gelasten en daar Arie Schot (SGP/CU) en Marcel Steketee (DTV) te benoe men. Daarmee blijft Van Halde ren over als degene naar wie bu reau Beerenschot verder onder zoek doet. „In het belang van de gemeente hebben we zijn naam nu toch vrijgegeven", zegt Arie Schot erover. „Het onderzoek naar Van Halderen zal naar ver wachting tot het eind van de week duren. Het bestuur van de gemeente krijgt nu voorrang. De situatie duurt nu al lang genoeg en de onrust neemt alleen maar toe." Tegen Van W. was een voor waardelijke ISD (een verblijf van twee jaar in een instelling voor veelplegers) en verplichte op name geëist. De rechtbank wees de ISD af, omdat niet was vol daan aan de criteria: binnen vijf jaar drie definitieve veroordelin gen. Van W„ met een strafblad van nu meer dan 23 pagina's, werd ervan verdacht in het derde weekend van februari zijn vader te hebben mishandeld en zowel zijn zus als zijn oom ernstig te hebben bedreigd. Ook zouden er bolletjes heroïne en cocaïne in de politieauto zijn gevonden toen hij was afgevoerd. Van het bezit van de bolletjes harddrugs werd Van W. vrijge sproken wegens onvoldoende wettig bewijs en van het bedrei gen van zijn zus werd hij eve neens vrijgesproken. Wél bewe zen achtte de rechtbank dat hij zijn vader een klap had gegeven en dat hij zijn oom had bedreigd. dinsdag 19 juni 2018 Directeur Woonstichting wil onderzoek naar brand Bob Maes Hulst -Jurgen Pijcke, directeur Woonstichting Hulst -Jurgen Pijcke, directeur Woonstichting Hulst FIFA WORLD CUP Zijn Egypte tegen Rusland. A Tarek Reda denkt dat Mo Salah in zijn eentje het verschil kan maken voor zijn land Egypte. Door Cornelleke Blok 1. Wat doet het met je als aan het be gin van de wedstrijd het Egyptische volkslied wordt gespeeld? 2. Met wie ga je kijken en waar? 3. Op welke speler heb jij je hoop ge vestigd? En waarom? PC De rechtbank in Middelburg heeft maandag de 37-jarige Vlissinger T. van W. een ge vangenisstraf opgelegd van een maand plus de tenuit voerlegging van een eerdere celstraf van twee weken. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36