g-3 Sander Dekker is hardleers Emancipatiedag in Goes gaat niet door Man vergoedt spiegels en taakstraft240 uur Miskend talent 2 Van goed eten blijf je gezonder. Maar maaltijden in zorgcentra zijn steeds vaker goedkoop vulmiddel, vindt divisiemanager Hans Everse van Tafel Thuis. De grootste zorgcateraar van Zeeland wil vers koken met Zeeuwse producten. „Ze vragen mij: 'Waarom?'" STRIJD GEZOND ETEN ZORGCENTRA - SNUFFELMARKT MIDDELBURG Commentaar Minister van Rechtsbescherming moet naar de deskundigen luisteren, niet naar het volk De bijeenkomst zou een vervolg zijn op het werksymposium 'Meer diversiteit in Zeeuws bestuur, ma nagement en toezicht' dat in maart gehouden is. Op die bijeenkomst, waar 130 belangstellenden aanwe zig waren, is een lijst opgesteld van emancipatieambassadeurs die hun invloed zouden gebruiken om in commissariaten, besturen en raden van toezicht meer mensen aan te stellen vanuit andere groepen. Zo zou bereikt worden dat deze func ties ook bezet worden door bijvoor beeld vrouwen, mensen met af stand tot de arbeidsmarkt, ouderen, arbeidsgehandicapten of allochto nen en niet alleen door 'witte man nen'. Simone Kroes van de organi serende werkgroep: „Iedereen was enthousiast. We hebben op dat De club vrijwilligers die dit organiseert heeft het te druk symposium ook lijsten opgesteld met mensen die zich beschikbaar stellen voor zo'n functie. Maar de club van vijftien vrijwilligers die dit alles organiseert en gaande houdt, heeft het gewoonweg te druk om dat te blijven doen. Wij willen de opdracht nu terugbren gen naar professionals." ALMANAK Het zijn spannende tijden voor Stijn uit Vlissingen. Of hij gaat net wel of net niet over naar havo 3. Zijn vader krijgt steeds berichtjes met de nieuwste scores. Ping! „5,3 voor Frans. Als ik nu een 6,2 haal dan telt die dubbel mee en sta ik een 5,5 gemid deld. Dan heb ik net één min punt te veel voor Duits. Dat ge middelde moet 0,2 punt om hoog." Ping! „4,2 voor Duits gehaald. Ping! Ik kan het nog goedma ken als ik een 5,1 haal voor reke nen. Alleen jammer dat ik daar niet zo goed in ben." Beëdiging van nieuwe raadsleden Koninklijke brief voor Bergmann Meldpunt voor distels is onnodig „Ik heb tegenwind. Soms vraagt mijn eigen directie of ik wel op de goede weg ben met mijn visie. Je kunt toch niet tegen gezond eten zijn. Ik moet me verantwoorden omdat ik vers en lokaal wil koken en niet poeders aanroeren. De fa brikant met palmvet, suiker, zout en e-nummers kan zonder vragen zijn gang gaan. Waarom laat een Zeeuwse zorginstelling maaltijden komen uit Almelo? Omdat het goedkoper is. Duurzaam is het niet. En is het goed voor de mensen?" Dokter Deen uit de televisieserie stond perplex toen ze hoorde dat het verpleeghuis van haar moeder per persoon 4,80 euro uitgaf voor de maaltijd. Everse haalt zijn schouders op. „Zorgkoks hebben uitgerekend dat het minimumbe drag per dag 13,13 euro is. Voor alles. Ontbijt, lunch, koffie, koekje, glaasje fris, avondeten. Maar ja, dat was vijf jaar geleden? Zorgcentra besteden gemiddeld drie, vier pro cent van hun begroting aan eten. Ziekenhuizen gemiddeld nog min der: twee procent. Over zulke kleine posten maakt een bestuur der zich niet druk. Maar voor de cliënt is eten belangrijk. Daar kijken de mensen de dag door naar uit. Eten beïnvloedt je gezondheid, maar ook je herstel, je medicatie, je humeur, je mentale en lichamelijke fitheid en welbevinden." „Mensen verblijven steeds korter in ziekenhuizen. Ik heb bestuur ders horen zeggen dat eten voor een verblijf van een dag of drie, vier niet zo belangrijk is. Ik kon mijn oren niet geloven toen zo iemand trots vertelde dat zijn instelling elke dag 125 gram vlees per persoon ser veerde. Hoe zit het dan met groente?, vroeg ik. Tja, dat wist hij Zaterdag a.s. 23 juni Er waren overigens zeker twintig auto's méér die door M. werden vernield, maar die waren niet ten- lastegelegd en daar kon hij dus ook niet voor worden veroordeeld. De vernielingen waarvoor hij werd veroordeeld vonden plaats in de weekenden van 26 maart en 23 april vorig jaar en het was ook hetzelfde spoor van eerdere vernielingen tus sen de Middelburgsestraat in Oost- Souburg en Westerzicht in Vlissin gen. In de nacht van 23 april kwam er een eind aan de vernielzucht van M., toen de politie hem vrijwel op heterdaad betrapte. Als oorzaak van de vernielingen gaf M. aan dat hij met name na veel drank zijn frustraties losliet op de geparkeerde auto's. De schade, zo'n 7000 euro, heeft M. beloofd te zul len vergoeden. dinsdag 19 juni 2018 Sander Dekker is hardleers. De minister van Rechtsbe scherming, die recent veel verzet opriep met zijn voorstel om de voorwaardelijke invrijheidstelling van gedetineer den drastisch te bekorten, komt nu met het plan om gevange nen hun verlof te laten verdienen. Volgens Dekker vraagt het rechtvaardigheidsgevoel van de burger om deze nieuwe strengheid. Dit is een zeer gevaarlijke redenering. Als het ge voel regeert, komt de wurgpaal op de Nederlandse pleinen. Daarom houden we in Nederland een gezonde afstand tussen de rechter die de strafmaat bepaalt, en de politicus die de ge voelens van het volk vertolkt. Dekker hoort als bestuurder in geen van beide kampen. Dekkers plannen zij'n overigens niet helemaal onzinnig. Hij wil de samenwerking tussen de gevangenis en de reclassering verbeteren. Als iemand achter de tralies gaat, moet er meteen een plan komen voor het leven na de detentie. Dat is een goed idee. Het zwakke van Dekkers voorstel is dat hij elementen van beloning en straf koppelt aan heropvoeding van gedetineerden. Een gevangene die goed meewerkt, zou straks soepeler wor den behandeld dan iemand die dat niet kan. Onrechtvaardig. De Raad voor de Rechtspraak waste Dekker gisteren de oren en vroeg hem zijn plannen te heroverwegen. Het is te hopen dat de Raad van State ook op de rem gaat staan. De mi nister van Rechtsbescherming moet naar de deskundigen luis teren, niet naar het volk. De netwerkbijeenkomst over emancipatie die op 22 juni zou worden gehouden bij de Rabo bank in Goes, gaat niet door. Ondine van der Vleuten Goes -Simone Kroes, organisatie Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Met de benoeming van de wethouders in de ko mende raadsvergadering van de gemeente Vlissin gen moeten er vier raadszetels gevuld wor den. Dat doet Henk Jan sen voor 50Plus, Sjaak Rijkse voor de SP, Jo- anna Weijermans voor de PSR en Gorana Kordis voor GL. Donderdag wor den zij beëdigd, na de in stallatie van de wethou ders. John de Jonge is geen raadslid en laat dus geen zetel achter in de raad. MIDDELBURG Burgemeester Harald Bergmann van Middel burg heeft zijn herbenoe ming officieel binnen. De gemeenteraad had al besloten dat hij nog zes jaar aan mag blijven. Gisteren plaatste Harald Bergmann een foto op Twitter van de brief waarin koning Willem- Alexander hem op voor dracht van de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties met ingang van 27 au gustus herbenoemt. TERNEUZEN Een speciaal meldpunt voor disteloverlast in Ter- neuzen is onnodig, heeft het college van B en W aan CDA-raadslid Loek de Beleir laten weten. Hij pleitte voor zo'n meld punt, omdat de bestrij ding van distels in vooral natuurgebieden tekort zou schieten. B en W geven aan dat voor distelklachten al het Melding Openbare Ruimte (MOR)-systeem bestaat. 'Vers op tafel het lekkerst' Claudia Sondervan Middelburg Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00-17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 36 SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL De 23-jarige Vlissinger K. M. die verantwoordelijk wordt gehou den voor het vernielen van de zijspiegels of de ruiten van zeker 26 auto's is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een taakstraf van 240 uur waarvan tachtig uur voorwaardelijk, ambulante be handeling en begeleiding door de reclassering. Het vonnis was conform de eis. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34