Grease Dood Hussein is een hele puzzel Parkinsonpatiënten gaan boksen in Goes 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Toeristen slapen vaker in Zeeland Column DESTELLING Vandaag: Een gezonde maaltijd hoeft niet duur te zijn Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters RECHTER VERBIEDT MOTORCLUB SATUbARAH Minister stuurt aan op pulscompromis Concert van Elien Foley ThimTheuns beste sommelier Dichtstbijzijnde mast op 2,5 km Het lichaam van Abdillahi werd op 21 september 2016 in zijn woning aan de Anjelierenlaan in Vlissingen aangetroffen. Het was een complexe zaak, zo bleek gisteren. Puzzelstukjes ge noeg, maar veel lag nog niet op zijn plaats. Er werden diverse namen met bijnamen genoemd. Er was een tijdlijn uitgezet waarbinnen Abdil lahi om het leven moest zijn ge bracht en er was veel, heel veel werk gestoken in forensisch onder zoek en er lag een hele stapel met resultaten van onderzoeken door deskundigen van het NFI (Neder lands Forensisch Instituut) over de verwondingen en de mogelijke doodsoorzaak. Rapporten door re classering en gedragsdeskundigen over de persoonlijke omstandighe den van de twee ontbraken. Wat duidelijk was, was dat beide mannen voor, misschien ook wel tijdens, en na de dood van Abdil lahi, in zijn woning waren geweest. Ze verbleven er trouwens ook. Op die avond waren ze in zijn woning en dronken het een en ander. Ab dillahi had te veel gedronken en sliep. A. M. en F.M. verlieten onaf- Het is volstrekt onduidelijk wat er zich die nacht heeft afgespeeld hankelijk van elkaar de woning. Rond half vijf's ochtends ging F. M. naar de woning en ging slapen. Even later kwam ook A. M. Hij ging naar de slaapkamer van Abdillahi, zag hem badend in bloed en belde de politie. F.M. was naar de woning van zijn vriendin gegaan en meldde zich later bij de politie. Vooralsnog is nog niet duidelijk wat er die nacht is gebeurd. Parkinson en boksen, het is niet meteen een logische combinatie. Toch hebben al vijftien Parkinson patiënten zich aangemeld voor een boksclinic op zaterdag 15 september in Goes. Fysiotherapie Ter Weel en Boxing Goes organiseren de trai ning die voor het eerst in Zeeland wordt gehouden. „Binnen de Parkinsonvereniging is vastgesteld dat boksen een goede bezigheid is", vertelt Ankie Ver- stelle van fysio Ter Weel. „Het is goed voor de snelheid, je traint het in balans zijn en de links-/rechts- coördinatie. Het geeft patiënten ook een hoop plezier. Ik doe het nu al eens één op één met mensen die Parkinson hebben en dan zie je de oogjes gewoon glimmen. Als blijkt dat er voldoende belangstelling is voor de clinic gaan we vaker zoiets organiseren." De clinic begint om 10.30 uur en zal plaatsvinden in het Omnium Goes in de ruimte van Boxing Goes. De training is toegan kelijk voor iedere patiënt met de diagnose Parkinson of Parkinso- nisme. Er is uiteraard voldoende begeleiding aanwezig. VLISSINGEN Er waren meer toe risten in Zeeland in de eerste drie maanden van dit jaar dan in het eerste kwartaal van 2017. Volgens het CBS waren er bijna één miljoen overnachtingen, waarvan bijna 600.000 op vakantieparken met re creatiewoningen. Het aantal overnachtingen in va kantieparken, hotels en campings steeg met 24 procent van 774.000 naar 962.000. Het aantal gasten steeg van 268.000 naar 327.000. De groei kwam vooral voor reke ningvan buitenlandse toeristen. Zij boekten in het eerste kwartaal van dit jaar 518.000 overnachtingen, 35 procent meer dan in 2017. 6,8 of 11 dagen halfpension bij het strand in Malgrat de Mar Wat een geweldige kop af gelopen zaterdag op de voorkant van het maga zine bij de krant: 'lorde wanna na wan, oe oe oe'. Met genoegen heb ik het verhaal gelezen over Grease, de succesvolle musicalverfilming die veertig jaar bestaat. Toen de film uitkwam, was ik zestien en zat ik op de middelbare school, net als Danny en Sandy, gespeeld door John Travolta en Olivia Newton- John. Wat haatte ik die film en die lied jes. Overjarige acteurs die tieners speelden. Als ze echt nog op die highschool in California zaten, waren ze minstens tien keer blij ven zitten. Ik luisterde destijds vooral naar hardrock en symfonische rock. Dat veranderde die zomer wel door een plaat die in mijn ogen door nie mand ooit is overtroffen: Darkness on the edge of town van Bruce Springsteen. Dat was pas rock roll! Niet dat gekwezel van John TravoJta. Ik ging in Amsterdam naar school en spelde destijds de kranten, dus ik moet instemmend hebben geknikt bij de recensie in het Parool, waarin Grease werd om schreven als 'laffe kitscherige troep met vreselijke muziek'. Dat veranderde tijdens een schoolreisje naar Worms. De mid delbare school in de jaren zeven tig, daar zit ook een aardige musi cal in. We kregen geschiedenis van meneer Boonstra, wiens rechter wijs- en middelvinger waren ver geeld door het roken, wat hij on bekommerd deed voor de klas. Een van de uitjes tijdens de werkweek - geen idee waarom dat zo heette - voerde naar een wijnproeverij. Te genwoordig zou dat strafbaar zijn. werden de liedjes van Grease ge draaid. Mijn vrienden konden hun ogen niet geloven. De bedeesde muziekpurist kweelde ineens mee met de meisjes in de bus. Inder daad: Jorde wanna na wan, oe oe oe, maar vooral: Hopelessly devo- ted to you, hoehoehoe! Het andere beeld dat me van die dag is bijgebleven: de rij wasbak ken 's avonds in die jeugdherberg, allemaal vol met kots. Wat haatte ik die film en die liedjes dinsdag 19 juni 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik hoef niet altijd en overal bereik te hebben 2332 reacties IK ZEI HET JE HENK/ 6RAPJES EROVER LISSEN SEVOELIS... LUXEMBURG Minister Schouten (LNV, Christenunie) wil met haar Europese collega's zoeken naar een com promis in het pulsvisserij- dossier. Ze presenteerde gisteren in Luxemburg de voor pulsvissers gunstige uitkomsten van een inter nationaal onderzoek. De Franse minister Travert liet weten tegen la pêche electrique te blijven. De Franse actiegroep Bloom protesteerde gisteren onder meer in Nieuw- poort en Boulogne tegen de pulsvisserij. ZIERIKZEE Ellen Foley geeft 26 au gustus (aanvang 14.30 uur) een concert in het Zierikzeese filmtheater Fizi. De Amerikaanse zangeres werd in 1977 in één klap wereldberoemd door haar duet met Meatloaf in Paradise by the Dasboard Light. Solo scoorde ze hits als What's a Matter Baby en We Belong to the Night. Deze zomer toert Foley met haar band door Bel gië en Nederland. Kaar ten via www.fizi.nl. VROUWENPOLDER Tim Theuns van restau rant Pure C in Cadzand bewees op de kookwed- strijd Slag op de Schelde de beste sommelier te zijn. Hij mocht een mag num meenemen en een kist van zijn eigen Spaan se QuiXote-blend 2018. Aan de Slag op de Schelde deden zes res taurants mee met in to taal zeven sterren. Win naar van de wedstrijd voor (sous)chefs was Merlet in Schoorl. BIJ NADER INZIEN In het artikel over bereik van mobiele telefonie in Zeeland, in de krant van maandag, is een komma weggevallen in het ci taat van Jan-Willem de Witte. De dichtstbij zijnde mast staat niet 25, maar 2,5 kilometer van Grijpskerke, name lijk in Serooskerke (W) en richting Oostkapelle. De rechtbank in Middelburg heeft de zaak tegen de F. M. en A. M. (34) die ervan worden ver dacht betrokken te zijn bij de moord van dan wel doodslag op hun 26-jarige Somalische land genoot Hussein Abdillahi aange houden. Middelburg Maurice Steketee Goes Aanmelden kan via: ankie.ver- stelle@terweel.nl of 0113-654026 Hotel Reymar Playa 5,7 of 10 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks diner in buffetvorm Hotel op 2 min. lopen van het strand Gratis gebruik Wi-Fi en parkeren Levendig gelegen aan de boulevard hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Op de terugweg naar het hostel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2