23 Over gezond leven, psychologie, familie en relaties V Seks De Amerikaanse uroloog Aaron Spitz treedt als expert op het gebied van het mannelijke geslacht regelmatig op in het tv-programma The Doctors' en was te gast bij 'Dr. Phil'. In 'Het Penisboek', dat deze week verschijnt, vertelt hij hoe je je penis fit kunt houden. „Ik ben regelmatig op de radio en televisie om te vertel len over alles wat met de penis te ma ken heeft en ik zie als uroloog na tuurlijk veel patiënten. Maar ik denk dat een boek de krachtigste manier is om informatie over te brengen over hun gezondheid en welzijn. Ik wil mensen hun penis, of die van hun geliefde, laten begrijpen, leren er goed voor te zorgen en ervan laten genieten. De aanbevelingen voor voeding, beweging en andere levens stijlaspecten die ik doe in dit boek, verbeteren de seksuele prestaties maar ook de algehele gezondheid." „Zeker niet. We leren er weinig over op school. Deze onwetendheid leidt tot angst, verwarring en zelfs ver waarlozing. Seks wordt in onze sa menleving vaak beschouwd als grap pig of vies, net als het orgaan dat seks mogelijk maakt. Het is nog steeds een taboeonderwerp. Dat is jammer, want dat staat een gezonde, geluk kige penis in de weg. Ik wil de mis vattingen over de penis en hoe deze functioneert, ontraadselen." Onwetendheid over de penis leidt tot angst, verwarring en zelfs verwaarlozing „Te veel jongens leren over de penis door pornografie. Dat is vergelijkbaar met leren autorijden door The Fast and The Furious te kijken; uiteindelijk krijg je een ongeluk. De meeste man nen die denken dat hun penis te klein is, hebben een normale penis grootte, maar alleen als je 'm niet ver gelijkt met de penissen in porno films. Ook wordt van erectieproble men vaak gedacht dat deze 'tussen de oren' zitten. Hierdoor geven vrou wen er vaak hun man de schuld van, of nog erger, zichzelf. Maar de oor zaak is meestal lichamelijk. Zo kan een probleem in bed een waarschu wing zijn voor een hartaanval of een beroerte op een later moment." „Een erectieprobleem komt meestal door een adervernauwing. Dit treedt op naarmate je ouder wordt, maar er zijn ook veel aandoeningen die tot een slechte bloedtoevoer leiden, zo als diabetes, een hoge bloeddruk en hartziekten. Het beste medicijn hier tegen is preventie. Regelmatig bewe gen en een zogeheten wholefood plant based voedingspatroon, dat be staat uit alleen plantaardige produc ten zoals groenten, fruit, granen, no ten en zaden, kan veel van deze ziek ten voorkomen." „Een gezond voedingspatroon en re gelmatige beweging zijn soms ge noeg om de problemen weer op te lossen. Een verandering van medicij nen kan ook helpen. Zo geven som mige pillen tegen hoge bloeddruk erectieproblemen. Heeft dit geen ef fect, dan zijn er veilige behandelin- Aaho.v Spitz gen mogelijk. De meest algemene werkwijze is met pillen zoals Viagra. Voor zo'n 35 procent van de mannen is de bloedvatschade of zenuwschade te groot. Zij kunnen zichzelf injecte ren met het medicijn prostaglandine, dat binnen 10 tot 20 minuten een erectie geeft. Is de stoornis heel ern stig, dan is een operatie waarbij een implantaat in de penis wordt inge bracht een oplossing. Het geeft een normale erectie, die op verzoek hard dan wel zacht is." „Etenswaren die het stikstofmonoxi- degehalte (NO) verhogen, zijn goed voor erecties. Deze stof verhoogt de bloedtoevoer naar de penis. Viagra en vergelijkbare pillen werken ook zo. Groene bladgroenten zoals sla en paksoi zijn een van de beste bronnen. Chocoladeliefhebbers blijken bijna een derde minder kans te hebben op hartziekten en beroertes, wat bete kent dat zij een gezondere doorbloe ding hebben en dus gezondere penis sen. Het effect wordt toegeschreven aan hoge niveaus van flavonoïden in chocolade die het stikstofmonoxide- gehalte verhogen. Ook pistachenoten zijn een fantastische snack voor de seks. Overigens kan fruit zoals ana nas of kiwi de smaak van sperma verbeteren, net als kaneel." dinsdag 19 juni 2018 GO penis Carin Röst w aarom denk je dat er behoefte is aan een boek over dit onderwerp? Weten we genoeg over de penis? Wat voor misvattingen bestaan er? Hoe ontstaat een erectiepro bleem? En als je eenmaal erectieproble men hebt, wat kun je daar dan tegen doen? Aaron Spitz: „De meeste mannen die denken dat hun penis te klein is, hebben een normale penisgrootte, maar alleen als je 'm niet vergelijkt met de penissen in porno films." HET COMPLETE HANDBOEK VOOR DE PENIS ALLES WAT JE WILDE WETEN. MAAR NOOIT DURFDE TE VRAGEN Je schrijft ook over 'goede snacks voor de seks'? Het Penisboek verschijnt op 21 juni bij Uitgeverij Thomas Rap, €19,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23