21 Turkse club hoopt trainer vandaag definitief vast te leggen Roosen weer naar de Tour Haase knokt zich naar zege FLITSEN UITSLAGEN Fenerbahce hoopt vandaag of morgen officieel te kunnen melden datPhillip Cocu de nieuwe trainer wordt. Er waait een nieuwe wind bij de Turkse club. geen Europees voetbal na uitscha keling in de voorronde van de Eu ropa League in augustus 2017. Het betekent dat de selectie op de schop gaat en Cocu mede invloed krijgt op het transferbeleid. De hui dige coach Aykut Kocaman werd gisteren bedankt voor bewezen diensten. Parallel daaraan onder handelde Fenerbahce verder met PSV over het afkopen van het con tract van Cocu. De partijen hopen vandaag of morgen de laatste zaken af te handelen. Cocu, die waar schijnlijk pas eind deze maand zal worden gepresenteerd, neemt vooralsnog één Nederlandse assis tent mee, Chris van der Weerden. Die is nu ook zijn rechterhand en vertrouwensman bij PSV. Zoals bekend gaat PSV op zijn beurt voor Mark van Bommel als nieuwe coach, met Bert van Mar wijk als waarschijnlijke assistent. Tijdens de verkiezingen bij Fener bahce begin deze maand kreeg Ali Koe; bijna vier keer zoveel stemmen als de oude zittende president. De zakenman uit een van de rijkste fa milies van Turkije verwierf vooral massale steun met zijn belofte van meer professionalisme en meer transparantie in het beleid van de volksclub. En ook: minder beleid op basis van emotie. Her berekent dat Fenerbahce voor het eerst sinds 20 jaar in an dere handen is gekomen. De oude president Aziz Yildirim was aan het roer sinds 1998 en in die twee de cennia maakte Fener veel ups en downs mee. Zeker de laatste zeven jaar verliepen regelmatig tumultu eus. Zo werd Fenerbahce een peri ode uitgesloten van Europees voet bal na een binnenlands match- fixingschandaal. Koers Ali Koe wil nu een andere koers varen op financieel en organisato risch terrein. De nieuwe topman studeerde zelf in Amerika, on dermeer aan de universiteit van Harvard. Hij werkte als analist bij investeringsbank Morgan Stan ley en keek in de keuken bij clubs uit verschillende Amerikaanse sporten. Datzelfde deed hij in Europa. Het wordt een klus om die veran- deragenda door te voeren in her hy peremotionele Turkse voetbal, maar Koe begint in elk geval met een breed draagvlak. Comolli Samen met de Franse technisch di recteur Damien Comolli (in het kielzog van Koe °P 7 jur>i aangetre den) moet Cocu nieuw sportief be leid maken. Fenerbahce eindigde afgelopen seizoen als tweede in de competitie in een seizoen waarin de grote stadsrivalen Ga- latasaray (kampioen) en Besik- tas (Europees succes met over wintering in de Champions League) beter presteerden. Bovendien verloor Fe ner de Turkse bekerfi nale en speelde het dinsdag 19 juni 2018 WIELRENNEN Timo Roo sen maakt de Tourploeg van LottoNL-Jumbo com pleet. De 25-jarige Braban der werd gisteren als acht ste en laatste renner ge presenteerd door de Ne derlandse wielerploeg. Roosen deed de afgelopen twee jaar ook mee aan de Ronde van Frankrijk. TENNIS Robin Haase heeft de eerste ronde van het grastoernooi in het Duitse Halle op wonderbaarlijke wijze doorstaan. Uit een vrijwel geslagen positie (drie matchpoints tegen) vocht de Haagse prof zich terug in de partij tegen de Portugees Joao Sousa en wist te winnen in drie sets: 4-6 7-5 6-4. Doelman Sonny Stevens (25) verhuist van Go Ahead naar Excelsior. Heerenveen huurt Sam Lammers (21) voor een jaar van PSV. Pelé van Anholt (27) verruilt LA Galaxy voor NAC en tekende voor twee jaar. TENNIS Mannen. Halle, eerste ronde: Haase (Ned) - Sousa (Por) 4-6 7-5 6-4, Bautista Agut (Spa/4) - Struff (Dui) 6-4 6-1, Nishi- kori (Jap/7) - Bachinger (Dui) 6-3 7-6, Sugita (Jap) - Marterer (Dui) 6-4 5-7 6-3, Kudla (VS) - Lacko (Slw) 6-4 6-4. Londen (Queen's), eerste ronde: Cilic (Kro/1) - Verdasco (Spa) 6-3 6-4, Muller (Lux) - Shapovalov (Can) 7-6 7-6, Wa- wrinka (Zwi) - Norrie (GB) 6-2 6-3, Tiafoe (VS) - Donaldson (VS) 6-4 7-6. Vrouwen. Birmingham, eerste ronde: Mladenovic (Fra) - Siniakova (Tsj) 1-6 6-2 6-4, Osaka (Jap) - Boulter (GB) 6-1 6-2, Gavrilova (Aus) - Cibulkova (Slw) 6-3 7-6. Mallorca, eerste ronde: Maria (Dui) - Kon- taveit (Est/4) 3-6 6-4 6-3, Van Uytvanck - Sabalenka (WRu/8) 3-6 6-4 6-2, Witthöft (Dui) - Schiavone (Ita) 6-1 6-7 6-3, Stosur (Aus) - Vondrousova (Tsj) 6-2 7-5. Cocu moet 'nieuw' Fenerbahce leiden Maarten Wijffels Eindhoven Fenerbahce wil de fans weer blij maken en een revolutie door voeren onder leiding van de nieuwe trainer Phillip Cocu (onder links) en president Ali K09 (onder rechts). FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21