m Voetbalgekke Russen kunnen opeens hele wereld aan 20 WK VOETBAL RUSLAND 2018 België leek in de eerste helft met plankenkoorts te spelen tegen de nietige Panamezen. De zo ge roemde aanvalsmachine van Ro- berto Martinez functioneerde nau welijks, de wat geïrriteerde blik op het gelaat van de bleek spelende Kevin De Bruyne na het rustsig- naal zei genoeg. De verwachtingen rondom de Rode Duivels zijn to renhoog, maar voor de pauze was nauwelijks te zien waarom België als een serieuze outsider voor de wereldtitel moet worden be schouwd. Rasvoetballers Maar waar Martinez altijd op kan vertrouwen, is de individuele klasse van zijn pupillen. Eden Ha zard, Dries Mertens en De Bruyne zijn rasvoetballers die ook op een mindere dag met een oprisping het verschil kunnen maken. Hazard deed dat gisteren niet, maar was wel een van de meest dreigende spelers in die matige eerste helft. Mertens was degene die de wed strijd meteen na rust openbrak met een sensationele volley, tegen draads ingeschoten over de kans loze Jaime Penedo. En dan De Bruyne, die ook in het tweede bedrijf onder zijn kunnen speelde maar dat allemaal goed maakte met die ene, puntgave as- sist met buitenkant voet. Romelu Lukaku maakte uit dat balletje de 2-0, waarna hij een kwartier voor tijd ook de derde Belgische treffer voor zijn rekening nam met een stiftje over Penedo. De spits van Manchester United mocht als aan speelpunt dan door de mand val len, de Belgisch topscorer aller tij den had er toch mooi twee in lig gen na 90 minuten. Topland Nog maar één wedstrijd (tegen T\i- nesië) scheidt de Rode Duivels van het eerste treffen met een topland, het Engeland van onder anderen topspits Harry Kane. Daar moet blijken hoe de Belgische defensie zich houdt, want ook het kleine Panama had zomaar twee of drie keer kunnen scoren tegen de geïm proviseerde driemansdefensie met Dedryck Boyata (oud-FC Twente) als meest centrale man. Hij speelde bij afwezigheid van de nog gebles- W Met België zagen we bepaald niet de wereldkampioen aan het werk seerde Vincent Kompany en Tho mas Vermaelen. Met name Mi- chael Murillo had moeten scoren toen hij plotseling alle ruimte had aan de rechterkant om voor Thi- baut Courtois op te duiken. Het blijft een risico om met drie verde digers te spelen, zo bleek eens te meer. Met de uitgesproken WK-ambi- ties van de Belgen zijn het bij vla gen haperende spel en de wankele defensie serieuze punten van ver betering. Op basis van de wedstrijd tegen Panama zagen we met België bepaald niet de toekomstige we reldkampioen aan het werk, maar welk land speelde wel al als een po tentiële toernooiwinnaar? Daar zit hij dan. De arme Stanislav Tsjertsjesov, bondscoach van de Russische nationale ploeg. Moest hij eerst maandenlang persconfe rentie na persconferentie uitleggen dat Rusland nog niet zo slecht was als door menigeen werd veronder steld, nu waagt hij weer pogingen om de opeens hoge verwachtingen enigszins te kunnen temperen. De 5-0 winst tegen Saoedi-Arabië heeft Rusland in één klap volledig op zijn kop gezet. De mensen zwaaien trots met hun vlaggen, de rode shirts van de nationale ploeg vliegen over de toonbank. En ieder een wil een graantje meepikken van het prille succes van Sbornaja, zoals de nationale ploeg wordt ge noemd. Optimisten Stanislav Tsjertsjesov voelt dat zijn landgenoten rekenen op een tweede overwinning en dus met een kwalificatie voor de knock-out- fase. „Er waren geen optimisten meer over voor de wedstrijd tegen Saoedi-Arabië", schreef de krant Sovetsky Sport. Wie de televisie aanzette, zag lin keraanvaller Denis Tsjerysjev. De held van de openingswedstrijd in Loezjniki met twee schitterende doelpunten mocht overal zijn zegje doen. Wie overigens denkt dat er een jong talent is opgestaan: de linkspoot van Villarreal is al 27. Hij is de eerste Russische speler die in de voetsporen van een vader wist te treden als international. Vader Dmitri Tsjerysjev speelde in de ja ren 90 dertien keer voor Rusland en verruilde Dinamo Moskou voor Sporting Gijon. Uiteraard nam hij zijn zoontje mee. Zo groeide Denis op in Spanje, waar hij als 11-jarige overstapte naar de jeugdopleiding van Real Madrid. Zijn grootste wapenfeit daar? Op 19 september 2015 was hij de eerste Rus die voor de hoofdmacht van Real uitkwam. Het bleef echter bij twee competitieduels. „Ik kan niet beschrijven wat ik deze dagen voel", zegt Tsjerysjev, die Figo, Beckham en Van Nistel- rooy als zijn voetbalhelden noemt. „Ja, ik sta nu op twee goals op een WK. Prachtig. Al weet ik, aanvallers moeten scoren." Lastig „Ik kan niet beschrijven wat ik deze dagen voel", zegt Tsjerysjev. Hij noemt de ontmoeting met Egypte vandaag 'bijzonder lastig'. „Want Mo Salah is er vast weer bij en dat is een van de beste spelers ter we reld", aldus de topscorer. dinsdag 19 juni 2018 •PC België wint, maar rammelt behoorlijk België Panama Wie België gisteren zag spelen tegen Panama (3-0), zag niet per se de toekomstige wereld kampioen aan het werk. Maar die is dit toernooi sowieso nog niet opgestaan. Tim Reedijk Sotsji Dries Mertens wordt na zijn doelpunt bestormd door zijn ploeggenoten, fotoafp België - Panama 3-0 47. Mertens 1-0 69. Lukaku 2-0 75. Lukaku 3-0 Opstellingen Courtois Penedo Alderweireld Murillo Boyata R. Torres Vertonghen Escobar Meunier Davis Witsel Cooper 90. Chadli Gómez De Bruyne Godoy Carrasco Barcenas 74. Dembélé 63. G. Torres Mertens Pérez 83. T. Hazard 74. Tejada Lukaku Rodriguez E. Hazard 63. Diaz Scheidsrechter: Sikazwe (Zam) Toeschouwers: 45.000 I Zweden - Zuid-Korea 1-0 Q 65. Granqvist (pen.) 1-0 Opstellingen Olsen Cho Lustig Y. Lee Jansson Jang Granqvist Y.G. Kim Augustinsson J.H. Park Claesson 28. M.W. Kim Larsson J.S. Lee 81. Svensson Ki Ekdal Koo 71. Hiljemark 72. S.W. Lee Forsberg Hwang Berg S.W. Kim Toivonen 66. Jung 77. Thelin Son Scheidsrechter: Aguilar (Sal) Toeschouwers: 42.300 Tunesië - Engeland 1-2 0-1 11Kane 35. Sassi (pen) 1-1 1-2 90+1. Kane Opstellingen Hassen 15. Ben Mustapha Bronn S. Ben Youssef Maaloul Pickford Trippier Walker Stones Maguire Young Sassi Skhiri Lingard 90+3. Dier Badri Henderson F. Ben Youssef Khazri 85. Khalifa Sliti 74. Ben Amor Alli 80. Loftus-Cheek Sterling 68. Rashford Scheidsrechter: Roldan (Col) Toeschouwers: 40.000 Het slechtste Russische elftal ooit. Zo noemden ze de ploeg van Stanislav Tsjertsjesov nog geen week geleden. Na de 5-0 tegen Saoedi-Arabië is alles an ders. Mikos Gouka Sint-Petersburg Denis Tsjerysjev. fotogetty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20