Premier League en WKmin-min 19 veel ophef, maar het spel wordt eerlijker Belgische broers Zonder Sovjet-roots 'Buitenlanders' Overtreding Zuber W: 2 procent zuiver krijgen", zegt hij. „Waar het om gaat, is dat de meest overduidelijke fouten worden voorkomen. Kijk, over handsbal len, duwen en trekken zul je altijd discussie en interpretatie houden. Maar dit WK zitten we voorlopig echt aan de goede kant van de score. De VAR heeft zijn nut ook nu al bewezen. Natuurlijk zullen er nog genoeg vragen komen en si tuaties die uitleg vragen. Het doel punt van Diego Costa was bijvoor beeld een goed moment geweest voor de VAR om de scheidsrechter de situatie terug te laten kijken. De goal van Zwitserland tegen Brazi lië? Het lastige aan een herhaling in slow-motion is dat alles erger lijkt dan in het echt. Ook daar houdt een videoscheidsrechter re kening mee. De beoordeling moet je maken op beelden met volle snelheid." Acceptatie Maar dat heel de wereld nu mee kijkt, is goed voor de 'acceptatie' van de videoscheidsrechter, vindt Van der Roest. Ook spelers raken zichtbaar gewend aan de hulplijn. Maar gaan ze zich ook anders ge dragen? „Ik ben er wel van over tuigd dat er minder buitensporige overtredingen gemaakt gaan wor den." Van der Ende, die zelf vijf duels leidde op een WK, gelooft daar Griezmann gevloerd niets van. „Spelers handelen in emotie. En straks als de belangen écht groot worden, denk je als spe ler echt niet aan de videoscheids rechter in het veld." Column MAARTEN WIJFFELS WK, de spelers van de nationale ploeg van Engeland. Wordt het weer hetzelfde liedje als altijd bij eindtoernooien: hoop vooraf om ver te komen, maar al uitgeblust voordat de strijd écht losbarst door die veel te zware competitie van ze? Bondscoach Gareth Southgate denkt dat het dit keer anders kan gaan. Hij noemde het voor de ope ningspot gisteravond tegen Tunesië 'vooral een mentale kwestie'. En: „Als wij er last van hebben, dan ook 67 procent van de spelers die in de Premier League spelen en geen Engelsman zijn." Voor de aardigheid de laatste twee WK's er maar eens bij gepakt. En ook de winnende teams van de laatste twee EK's. Wat zie je dan? Nou, dan schiet je dus in de lach om de bijna totale afwezigheid van Premier Leaguespelers. De oogst is als volgt: WK-finale 2010: vier PL-spelers in de basis bij Nederland - Spanje, nul bij de winnaar. EK 2012: één in de basis bij Spanje - Italië, David Silva bij de winnaar. WK 2014: drie tijdens Argentinië - Duitsland, Mesut Özil bij de winnaar. EK 2016: acht tijdens Frankrijk - Portugal, alleen Cédric Soares en José Fonte bij de winnaar. Krap 16 'Engelse' finalisten dus op een totaal moge lijke 88. En dan dikt één ploeg, Frankrijk, de score nog fors aan. Slechts vier man die de cup wonnen, plus een enkele ingevallen wisselspeler. Leg het uit hoe je wilt, maar voor wat vaak wordt gehypet als 'de beste, sterkste clubcompetitie ter wereld' is het een pijnlijk patroon. Louis van Gaal zou zeggen: relatie Premier League-WK: min-min. Begin januari 2014 lagen de latere Duitse wereld kampioenen van Bayern en Borussia Dortmund op een kokosnoteneiland nieuwe energie te tan ken, terwijl Engeland in de ban was van de FA Cup. Waar de Bundesliga, Primera Division en de Serie A elke winter bewust even de deuren sluiten, daar gaan ze in de Premier League juist extra open. Voetballen op Tweede Kerstdag, Boxing Dag, en op Nieuwjaarsdag, een traditie om te koesteren me neer! Je kunt ook zeggen: het is schadelijke folk lore. Winterstop in Engeland, een stap van dinosauriërs in deze moderne tijd Dat is ook wat steeds meer buiten landse Premier Leaguemanagers betogen. En: hun klacht vindt nu gehoor. Na komend seizoen krijgt ook het Engelse voetbal een soort winterstop. Zij het niet in ja nuari, maar in februari. En voorlopig slechts twee we ken, wat nog een dilemma wordt voor Engelse topclubs die in die periode Champions League spelen. Maar goed: het is tenminste iets. Een stap van dinosauriërs in deze moderne tijd. dinsdag 19 juni 2018 Voor de vierde keer stonden bij België op een WK broers op het veld. Eden en Thorgan Hazard traden gisteren in het spoor van Hypoliet en Pie- ter Van den Bosch ('54), Luc en Mare Millecamps ('82) en Émile en Mbo Mpenza ('98). Twee landen hebben geen enkele speler in de WK-selectie uit hun nationale competitie: Zweden en Senegal. Aleksandr Golovin maakte tegen Saoedi-Ara- bië (5-0) een bijzondere goal. Hij was de eerste doelpuntenmaker voor Rusland die is geboren na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie in 1991. Wie volgt vandaag tegen Egypte zijn voorbeeld? FOTO'S AFP, AP, REUTERS Mm Brazilië-Zwitserland Steve Zuber kopt Zwit serland vijf minuten na rust op 1-1 tegen Brazilië. De spelers van Brazilië klagen bij scheidsrechter César Ramos en maken zelfs het gebaar van de videoscheidsrechter, omdat Miranda vlak voor het doelpunt geduwd is. Miljoenen kijkers zien de actie tientallen keren in de herhaling. De video- scheidsrechter beoor deelt het moment op ware snelheid. Gevolg: het doelpunt wordt niet afgekeurd. Frankrijk-Australië Na een uur spelen wordt de Franse spits Antoine Griezmann neergehaald door Australiër Josh Ris- don. De Uruguayaanse scheidsrechter Andres Cunha ziet er in eerste instantie geen strafschop in. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter gaat de bal alsnog op de stip. Risdon krijgt een gele kaart. Griezmann benut de penalty en zet Frank rijk op 1-0. Ze worden weer met argusogen bekeken dit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19