€70,- 13 Combinatietest uit de gratie Advocaat: Ook andere scenario's mogelijk Reis van de week Wenen en het Wienerwald ÉjaiisMii Het Openbaar Ministerie eist tien jaar cel tegen Hélène J., de vrouw die in 2015 haar dochtertje Sharleyne van een flat zou hebben gegooid in Hoogeveen. Heeft de aanklager voldoende bewijs? In het eerste jaar dat de Niet In- vasieve Prenatale Test (NIPT) grootschalig beschikbaar is, hebben ouders bijna niet meer gekozen voor de minder be trouwbare combinatietest. Toch is per saldo niet vaker een check uitgevoerd op bijvoor beeld Down bij het ongeboren kind. Dat blijkt uit cijfers waar mee het NIPT Consortium is gekomen. In Nederland wordt de NIPT sinds 1 april 2017 in onder zoeksverband aangeboden aan alle zwangere vrouwen als al- Beloof me datje haar nooit zult slaan en ik geef je mijn goedkeuring Sancties om Krim verlengd Kabinet boos over scheiding Waaróm Hélène J. destijds Shar leyne 's nachts van de tiende ver dieping gooide, weet het Open baar Ministerie eigenlijk niet. En ook niet hóe ze het precies deed. Maar ze dééd het, oordeelt justitie. En dus klonk gisteren in de recht bank Assen de eis: tien jaar cel voor doodslag. Want: de moeder was als enige in die nacht van 7 op 8 juni 2015 bij Sharleyne. De moeder stond bo vendien onder hoogspanning; vanwege geldzorgen, vanwege de dreiging dat Sharleyne onder toe zicht kwam te staan, vanwege haar werk. En om die spanning weg te werken dronk Hélène veel te veel. De nacht van het drama was ze stomdronken. „Ze was gewend aan drank", zei de officier van jus titie. „Veel mensen zouden van zo'n hoeveelheid alcohol knock- out gaan." Bovendien zijn er aanwijzingen dat Sharleyne is gewurgd. Welis waar is slechts één van de drie ge raadpleegde deskundigen daarvan overtuigd na bestudering van Sharleynes bloedingen, maar jus titie vindt dat die expert zijn con clusies het best onderbouwt. Maar vooral dat rare gedrag van Hélène na het drama gaf de door- slag. Ze keek vanaf de tiende etage omlaag, schrok van getuigen die haar zagen, ging elders in de flat bier halen bij een vriend en liep daarna naar haar auto 'om sigaret ten te halen'. Terwijl haar dochter dood op straat lag. Ook dat ziet jus titie allemaal als bewijs dat Hélène de dader is. „Zij wist allang dat Sharleyne dood was en geen hulp nodig had, want zij had haar im mers naar beneden gegooid", al- Het rare gedrag van Hélène is voor het OM het bewijs dat zij de schuldige is dus de officier van justitie. Maar of de rechtbank daarmee Hélène J. over drie weken daad werkelijk gaat veroordelen, is de vraag. Volgens advocaat Van Jaars veld zijn andere scenario's zoals zelfmoord, een ongeluk en zelfs een andere dader, nooit goed on derzocht. Van begin af aan is er naar Hélène gekeken, zegt Van Jaarsveld. En dat komt mede door vader Victor Remouchamps, die keer op keer samen met zijn advo caat de publiciteit zocht. „Dat lijkt te hebben gewerkt." Volgens Van Jaarsveld is de kans dat Hélène haar dochter heeft om gebracht, net zo klein als de kans dat het meisje zelfmoord heeft ge pleegd. Zo zat er bijvoorbeeld geen dna van de moeder in de hals van Sharleyne, terwijl het meisje ge wurgd zou zijn. „Spreek haar als tublieft vrij", zei Van Jaarsveld gis termiddag. „Dan kan ze nog iets van haar verwoeste leven maken." De rechter doet 9 juli uitspraak. ternatief voor de combinatie test. Zwangeren betalen er 175 euro voor. Ongeveer 73.000 zwangeren hebben in het eer ste jaar de NIPT laten doen. Dit komt neer op zo'n 42 procent van alle zwangeren in Neder land. Nog maar 3 procent deed de combinatietest. Vóór de in troductie van de NIPT koos 34 procent van de zwangeren voor screening met de combinatie test. Daarnaast liet een onbe kend maar 'significant' deel van de zwangeren eerder de NIPT in het buitenland doen. Toerisme België veert na aanslagen weer op Het aantal toeristische bezoek jes aan België is weer gestegen. Brussel, dat de zwaarste econo mische klappen opliep na de aanslagen op 22 maart 2016, kreeg vorig jaar 22 procent meer bezoekers die een nachtje of meer bleven. De Nederlan ders waren de grootste groep buitenlandse toeristen, goed voor net geen 5 miljoen over nachtingen. Dan volgden Fran sen (2,5 miljoen overnachtin gen), Duitsers (2,4 miljoen) en Britten (1,8 miljoen). Turken in Syrische stad Tot wel korting p.p. NMVPP EFfeweg.nl oF bel 088 -10 30 800 dinsdag 19 juni 2018 ZWANGEREN GO Hélène J. 'moet Sharleyne wel gedood hebben' c Thomas Markle zei dat toen prins Harry om Meghans hand vroeg RUSLAND De sancties die de Europese Unie heeft lopen tegen Rusland vanwege de annexa tie van de Krim in 2014 zijn verlengd tot 23 juni 2019. Eu ropese bedrijven mogen geen produc ten uit de Krim im porteren of er inves teren. De export van bepaalde goederen en technologieën is verboden, evenals het aanbieden van toeristische dien sten, zoals een cruise. ASIELKINDEREN De Nederlandse re gering is van plan de Amerikaanse rege ring erop aan te spreken dat kinde ren van asielzoekers en illegale migranten in de VS worden ge scheiden van hun ouders. Victor Schildkamp Assen Sharleyne viel in 2015 van een flat. Ook zou ze zijn ge wurgd. PROGRAMMA Dagl Heenreis Dag 2 Bezoek Passau en aankomst Wienerwald Dag 3 Wenen en Slot Schönbrunn Dag 4 Boottocht Donau en Melk Dag 5 Vrije dag of stadswandeling Wenen Dag 6 Natuurtocht Wienerwald en Seegrotte Dag 7 Vertrek Tullnerbach en bezoek Linz Dag 8 Terugreis BRUSSEL KOERDEN Turkse militairen zijn gisteren de buiten wijken van de Syri sche stad Manbij binnengetrokken. Minister van Buiten landse Zaken Mevlüt Qavusoglu meldde dat de Turkse troe pen hun aanwezig heid in Manbij gelei delijk zullen uitbrei den. Qavusoglu zei dat Manbij zo snel mo gelijk zal worden vrij gemaakt van strij ders van de Syrisch- Koerdische YPG. p=j Verblijf in Hotel WienerwaldhoF 3* 8 DAAGSE BUSREIS 'i.«fi .InaT dïmi vanaf €399,- Til' Kn ilf'SWM 'Tl" titiüesejgite, VERTREK- GARANTIE! Maak kennis met de romantische oude keizerstad aan de Donau. De prachtige paleizen, schitterende parken, de Stephansdom, de exclusieve winkelstraten en het Prater met het reuzenrad zullen uw hart zeker sneller doen kloppen. Geniet van een overheerlijke Sachertorte in een Konditorei of op één van de vele terrasjes in de stad. De Oostenrijkse hoofdstad wordt omgeven door prachtig natuurschoon. Het Wienerwald en het Donaudal kenmerken zich door lieflijke dorpjes, wijnbouwterrassen en de uitlopers van de Alpen. J m Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 19-06-2018 t/m 26-06-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. INBEGREPEN 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 6 maal diner 1 maal WienerwaldspeciaLiteitenbuffet Gebruik van zwembad en sauna Vervoer per Comfort Class touringcar VERTREKDATA EN PRIJZEN 13 juliC399. 20 juliC429. C399. 10 augustusC469j- €399,- 24 augustus€4€449,- 14 september€45$j- €439,- 13 oktober€429(- €399,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13