EUWS 11 Boevenverlof wordt hele kluif voor Sander Dekker reiskatern.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc oem hem liever minis ter van Slechte Repres sieve Plannen voor de bühne. In plaats van zijn officiële titel minister voor Rechtsbescherming, suggereerde een advocaat onlangs. Sander Dekker schaaft zó aan de rechten van gedetineerden, dat de VVD'er in de eerste 251 dagen van zijn ministerschap fikse kritiek oogst. Zijn plannen zijn 'ondoor dacht', ingegeven door 'de onder buik', 'niet onderbouwd' en vol 'ri sico', oordelen advocaten, straf- rechtgeleerden en onderzoekers. Zo kondigde Dekker aan dat hij een einde wil maken aan het 'bijna automatisme' dat criminelen na twee derde van hun straf vrijko men. Hij vindt dat vervroegde vrijlating verdiend moet worden, en nooit langer mag zijn dan twee jaar. Ergo: gedetineerden blijven langer op cel. De minister maakte bovendien gisteren kenbaar dat wat hem be treft de regelingen rond verlof ook op de schop gaan. Elk verlof moet functioneel zijn (solliciteren, werk) én moet zijn verdiend met goed gedrag. Een vanzelfsprekend dagje buiten de cel om te wennen aan de maatschappij zit er dan niet meer in. Hard Zet de WD'er het departement weer aan tot law order, zoals voorgangers Ivo Opstelten en Fred Teeven deden? Hun mantra: hard, harder, hardst. Criticasters heke len namelijk vooral de argumenta tie van de minister, die er geen ge heim van maakt dat hij tegemoet wil komen aan het 'rechtvaardig heidsgevoel' van de burger. Dek ker: „Ik vind dat ook een logisch argument. Binnen de samenleving belonen we goed gedrag toch ook? Als je gaat solliciteren bijvoor beeld. Kansen moet je verdienen. Ik vind dat geen oneigenlijke rede nering." Probleem volgens branchever enigingen van advocaten en uni versiteitsonderzoekers is echter ook dat er niet méér argumenten zijn. Sterker: het langer op cel hou den van criminelen zou volgens een studie door de Erasmus Uni versiteit 'de kans' juist vergroten dat criminelen in herhaling vallen. Twee jaar is 'te kort', of'heel wei nig'. De Nederlandse Orde van Advocaten roept op het wetsvoor stel in te trekken. Zij vreest dat ge detineerden na hun straf'zonder enige voorbereiding uit detentie' zullen komen, staat in hun offi ciële reactie. Ook uit de hoek van rechters komt kritiek. Belangenclub Raad voor de Rechtspraak stelt dat Dek ker zijn plan voor beperking van de vervroegde vrijlating moet 'heroverwegen'. „Het huidige sys teem werkt goed." En hoewel Reclassering Neder land nog op alle plannen van Dek ker moet reageren, liet scheidend directeur Sjef van Gennip ook al weten dat kortere begeleiding van criminelen 'ongeleide projectie len' creëert 'die voor de samenle ving een veel grotere ramp zijn dan de huidige invrijheidstelling'. Steun Maar waar de critici zich in rijen opstellen, denkt Dekker zich door de Nederlandse burger gesteund. De vervroegde vrijlating van tal van criminelen - denk aan Volkert van der Graaf- bracht dikwijls verontwaardiging. Er werden in- ternetpetities gestart tegen diens vrijlating die tienduizenden keren werden ondertekend. Bovendien vindt nog altijd 72 procent van de burgers dat misdaden in ons land toch al te laag gestraft worden, be cijferde het Sociaal en Cultureel Planbureau. Dekker rekent ook op steun van een meerderheid van de Tweede Kamer, anders had hij zijn plannen überhaupt niet uitgevent. Hij benadrukt dat hij minister vóór Rechtsbescherming is van zowel gedetineerden als burgers. „We moeten ook tegemoetkomen aan het rechtvaardigheidsgevoel van de samenleving. En ik wil be nadrukken dat we gedurende de celstraf ook hulp en resocialisatie blijven bieden voor een goede te rugkeer in de samenleving." Toch weet Dekker dat hij zijn wetten nog niet op het droge heeft. Het gezaghebbende advies orgaan Raad van State moet bij voorbeeld nog advies uitbrengen. Mocht ook die gaten schieten in de juridische onderbouwing van zijn voorstellen, dan kan Dekker er nog een hele kluif aan krijgen om ze te verdedigen. Binnen de samenleving belonen we goed gedrag toch ook? Kansen moetje verdienen 4-, 5- of 8-daagse all inclusive Saksen Vanaf Vanaf p.p. 8-daagse All Inclusive Kaprun De Grand Canyon van Duitsland In de wolken met Oostenrijk 235 339 249 349 239 339 235 329 239 339 dinsdag 19 juni 2018 PC Spierballenminister maakt vijanden Hij wil criminelen langer in de cel houden, snoeit verlof voor gedetineerden terug en bezuinigt op advocatenver- goedingen. Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) maakt machtige vijanden met hard beleid. Maar oogst ook applaus. Tobias den Hartog Den Haag -Sander Dekker (minister voor Rechtsbescherming) zoekcode verblijf in karakteristiek hotel gunstige ligging: steden Dresden en Freiberg in de omgeving gratis drankjes tussen 11.00 - 21.00 uur (ook alcoholisch) zoekcode zoekcode 18626 mooie wandelomgeving wellness met binnenzwembad hoge kinderkortingen Saksen is een schatkamer vol cultuur- en natuurschoon. Geniet ervan, met all inclusive- verzorging! Maakjeookeen dagtochtje naar de spectaculairste rotsformaties en kloven van Duitsland? In Nationaal Park Saksische Schweiz vind je de Grand Canyon van Duitsland. Of ontdek je het levendige Leipzig, dat wel het nieuwe Berlijn wordt genoemd? Je logeert in Hotel Brander Hof, een eenvoudig maar goed familiehotel in het centrum van Brand-Erbisdorf, vlak bij Freiberg (5 km) en Dresden (40 km). Het spa centrum Frische Brise, met diverse sauna's is op loopafstand. Inbegrepen 3-, 5- of 7x overnachting inclusief ontbijt dagelijks soep, salade of lunchpakket dagelijks driegangenmenu of dinerbuffet dagelijks drankjes van 11.00-21.00 uur live-tips ter plaatse (via Whatsapp) Kinderkorting (bij minimaal 2 volbetalenden op de kamer) kinderen 0 t/m 5 jaar: GRATIS kinderen 6 t/m 11 jaar: 50% KORTING Prijzen zijn in p.p. op basis van een tweepersoonskamer. De prijzen zijn exclusief reserveringskosten 20,-) en Calamiteitenfonds 2,50,-). Rijd jij naar de wolken? Je logeert bij de Grossglockner Hoogalpenstraat, een van Europa's spectaculairste autoroutes, met uitzicht op de hoogste top van Oostenrijk. Dit is een prachtig stukje Oostenrijk, met mooie natuur én de gezellige terrasjes van Kaprun. Ga met de kabelbaan naar de eeuwige sneeuw rond de Kitzsteinhorn Gletsjer. Duik je ook in de Zeiler See? Of rijd met de stoomtrein naar de machtige watervallen van Krimml! Liever rodelen, fietsen of wandelen? Het kan allemaal, er is rond Kaprun voor gezinnen veel te beleven. Je logeert in Hotel Victoria in Kaprun, op een goede kilometer van het centrum. Het hotel heeft een restaurant, een wellnesscentrum, een binnenzwembad en een terras. Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 6x dagelijks lunchpakket of middagsnack/soep 6x dagelijks namiddaglekkernij 7x viergangenbuffet of themadiner dagelijks drankjes van 10.00 tot 23.00 uur gebruik wellnessfaciliteiten en binnenzwembad Prijzen 08/07-25/08 €429 03/09-27/10 €369 26/08-29/09 419 28/10-10/11 €329 Kinderkorting (bij minimaal 2 volbetalenden op de kamer) kinderen 0 t/m 6 jaar: GRATIS kinderen 7 t/m 14 jaar: 80% KORTING 3e en 4e persoon 15 jaar en ouder: 30% KORTING Prijzen zijn in p.p. per twee-, drie-, of vierpersoonskamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-) en Calamiteitenfonds 2,50) en toeristenbelas ting (€1,15 p.p. per nacht; vanaf 15 jaar) 01/06-30/06 145 01/07-31/07 149 01/08-31/08 149 01/09-30/09 139 01/10 -31/10 145 Meer informatie en boeken: Ga voor De Grand Canyon van Duitsland naar reiskatern.nl/pzc/pr1833 en pharosreizen voor In de wolken met Oostenrijk naar reiskatern.nl/pzc/prl834ofbelmetPharos Reizen van ANWB: 023-55 42 870 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11