Stichting zoekt subsidie om meer mensen wegwijs te maken in digitale jungle Franse barokmuziek Hubert Leeman uit Middelburg BRESKENS Vampiers en heksen, je liep ze in Breskens gisteren tegen het lijf tijdens het verkleedfestijn FantaSea. Yves Goossens (links) verkleedde zich als een gothic fantasyfiguur. Zijn vriendin Hilde Hoogland deed er weinig voor onder. Breskens bruiste dit weekend sowieso. Behalve FantaSea bij Centrum Qi, werd zaterdag op chille beats gedanst op het festival Zeezicht. zeeland is charmant van sfeer vangt de ziel van een dorp in Zuid-Frankrijk Vier jaar nadat Goes het project Di gitaal Vangnet omarmde, is duide lijk hoezeer het project in een be hoefte voorziet. En toch is de conti nuering in gevaar omdat er ondui delijkheid is over de status van het project: commercieel? Of een maat schappelijke noodzaak? Initiatiefneemster Jacqueline Oude Hesselink is eigenaar van het bedrijf OHD DigiConsulent en op richtster van Stichting DigiSteun. „Wij bieden antwoord op elke digi tale hulpvraag en kijken hoe we die het best kunnen oppakken: aan huis, in de wijk of telefonisch. Zo laagdrempelig mogelijk en met van mens tot mens contact. We pakken de hulpvrager letterlijk bij de hand." Een verrassend aantal jongeren en 'jonge ouderen', vanaf 45 jaar, blijkt moeite te hebben met de snelle digitalisering van de maat schappij. Het gaat dan om basis vaardigheden als de inschrijving bij woningbouwcorporaties (alleen mogelijk via een website) tot appen met kinderen en kleinkinderen. Je roen van Oss van Scalda: „Mijn ICT- studenten helpen via DigiSteun hulpvragers problemen op te los sen. Zij kunnen dat. Maar wat ik zie is dat andere studenten van Scalda ondanks hun jonge leeftijd óók di gitale vaardigheden missen." Vanaf het begin zijn Delta en de Rabobank bij het project betrokken geweest. Therèse Bond van de Ra bobank: „Wij ondersteunen, onder meer met gastlessen over internet- bankieren. Voor onze klanten is het ook belangrijk dat ze daarin mee kunnen." Vanuit kraamkamer Goes breidt het project zich uit over Zeeland. Althans, dat is de bedoeling. Oude Hesselink: „Er zijn verkennende ge sprekken geweest met diverse ge meenten. Daarnaast heb ik een aan tal organisaties benaderd. Het grootste probleem is: wie gaat dit betalen? Daar loop ik op vast. Ik ben dit gaan doen uit idealisme, omdat ik in mijn werk zag hoe nodig dit is. Maar commercieel is dit totaal niet interessant. Sterker: ik kan dit niet Ook organisaties en bedrijven hebben belang bij digivaardige burgers op eigen kracht volhouden. Er gaat veel te veel tijd zitten in de begelei ding - als ik die uren als bedrijf in rekening zou brengen, kan een ge woon mens dat niet betalen." André van de Reest van de ge meente Goes is als wethouder on der meer verantwoordelijk voor de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, die moet garanderen dat elke burger mee kan blijven doen in de maatschappij. „Die zorgplicht realiseren we ons terdege. DigiSteun is een prima ini tiatief. We zitten nu in het derde jaar en hebben gezegd: laten we eens kijken wat het nu precies heeft opgeleverd en wat we in de toe komst gaan doen. Hoe lang blijf je subsidiëren? Ook organisaties en bedrijven hebben belang bij digi- vaardige burgers. Leg daar eens contact mee, hebben wij gezegd." Bedrijven betalen alleen als je kunt aantonen wat ze er zelf aan verdienen, werpt Oude Hesselink tegen. „En dat kun je niet meten." maandag 18 juni 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 ZEELAND 21 Scheuren in digitaal vangnet Zonder 'digitaal vangnet' vallen Zeeuwse burgers met weinig di gitale vaardigheden tussen wal en schip. Dat besef wordt steeds sterker. Grote vraag: wie betaalt dat vangnet? Ondine van der Vleuten Vlissingen -André van de Reest, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49