Mogelijk familiedrama in Rotterdam: twee doden 3 Migratieplan splijt partij- en regeringscoalitie granten juist over heel Europa worden verspreid om het land te ontlasten. Voor Merkel blijven twee basisre gels in het migratieprobleem onbe spreekbaar: dat probleem behoeft een Europese oplossing, geen nationale, en Duitsland moet zich blijven hou den aan de bestaande Europese regels. Die schrijven onder andere voor dat migranten niet meteen aan de grens kunnen worden geweigerd. Hun dos sier dient te worden onderzocht en het land waar ze naar terug worden gestuurd, moet bereid zijn hen weer op te nemen. Te links en te slap De 'Grote Ruzie' in Berlijn is ingege ven door politiek eigenbelang en per soonlijke animositeit. In Beieren, de thuisbasis van de CSU, zijn er de ko mende herfst verkiezingen en See- hofer wil met zijn aangescherpte mi gratieplan de absolute meerderheid heroveren die de laatste keer verloren ging door de opkomst van de rechts- radicale AfD, Alternative für Deut- schland. Ook op het persoonlijke vlak wil het niet boteren tussen Seehofer en Mer kel. Seehofer vindt Merkel te links, te slap en sinds hij München heeft verla ten om in Berlijn vicekanselier te wor den, ontpopt hij zich nog meer als Merkels kwelgeest. Hij doet dat met steun van zijn fractievoorzitter Alexander Dobrindt, die uit hetzelfde (ultra-conservatieve) hout is gesne den en bekend staat als de 'Groenen- vreter'. Als de breuk niet wordt geheeld zouden Seehofer en Dobrindt wel eens geschiedenis kunnen maken als het duo dat Angela Merkel het laatste zetje heeft gegeven. Daarmee zou een einde komen aan de macht van de vrouw die sinds haar aantreden als kanselier in 2005 niet alleen Duitsland heeft gevormd maar ook een belang rijk stempel heeft gedrukt op de Euro pese Unie. Nooit vertoond sinds de vorming van een gezamenlijke fractie in 1949: de parlementsleden van de zusterpar tijen CDU en CSU in het Duitse par lement vergaderen apart. De gemoe deren over de nieuwe migratiewetge ving lopen zo hoog op dat de fracties niet meer door een deur kunnen. In de ruzie staan de leiders van de twee fracties, Angela Merkel en Horst Seehofer, minister van Binnenlandse Zaken, met rode koppen tegenover el kaar. Hoe hoog de spanningen zou zijn opgelopen, blijkt uit die ene zin die Seehofer uitsprak in zijn overleg met de voorzitter van de CSU-fractie in het parlement, Alexander Do brindt. „Ik kan met deze vrouw niet meer samenwerken", aldus Seehofer. Deze uitspraak kan dramatische ge volgen hebben. Als de CSU-leider zijn woorden waarmaakt, sneuvelt niet al leen de regering, de grote coalitie met de sociaaldemocratische SPD. Het zou ook het einde betekenen van de poli tieke carrière van Angela Merkel, van wie de houdbaarheidsdatum al langer ter discussie staat. Bovendien zou een breuk het traditionele politieke land- Seehofer en Dobrindt zouden het duo kunnen worden dat Merkel het laatste zetje geeft schap in Duitsland veranderen. De unie tussen de christendemocratische zusterpartijen CDU en CSU is altijd een dominante factor geweest in de naoorlogse Bondsrepubliek. Migratieregels De steen des aanstoots is het zogehe ten masterplan migratie van Horst Seehofer, opgesteld in zijn hoedanig heid als minister van Binnenlandse Zaken. In het plan, met meer dan 60 punten, scherpt hij de migratieregels aan. Zo scherp dat Angela Merkel er niet mee kan leven, vooral niet met Seehofers plan om voortaan al aan de grens van Duitsland migranten terug te sturen die de Europese Unie elders, in een andere lidstaat, zijn binnenge komen. Volgens Europese regels moe ten zij daar geregistreerd staan en daar asiel aanvragen. Seehofer weet zich in zijn plan ge steund door een meerderheid van de Duitse bevolking. Volgens onderzoek in opdracht van Bild am Sonntag wijst 57 procent Merkels aanpak van de vluchtelingencrisis af. De kanselier krijgt de steun van slechts 33 procent. Merkel wil niets van Seehofers plan weten omdat zij vreest dat daarmee ook andere lidstaten 'op slot gaan'. Als Duitsland migranten aan de grens te rugstuurt, zullen andere landen, bij voorbeeld Oostenrijk, dat voorbeeld volgen en dreigen alle migranten zich op te hopen in de Zuid-Europese lan den waar zij in de Unie voet aan wal zetten. In het bijzonder in Italië waar de nieuwe regering eist dat alle mi- Ik kan met deze vrouw niet meer samenwerken!' Met deze uitspraak legt vicekanselier en CSU- leider Horst Seehofer een bom onder de regering en de unie met zusterpartij CDU van kanselier Angela Merkel. De politie heeft in de woning aan de Tagoreplaats gistermiddag twee overleden personen aangetroffen. Volgens een buurvrouw gaat het om een alleenstaande Surinaamse vrouw en haar ernstig gehandi capte tienerdochter. Gisteravond werd daar door me dewerkers van de Forensische Op sporing onderzoek in de flatwo ning op de zevende verdieping ge daan. Agenten hielden voor de deur de wacht. De politie ging op onderzoek uit na een telefoontje van een veront rust familielid. „Vrijdag of zaterdag is er een neef van haar aan de deur geweest", zegt een buurvrouw. „Hij zei dat hij haar niet kon bereiken en er werd ook al niet opengedaan. Nou, ga dan naar de politie, heb ik gezegd. Dat heeft hij waarschijnlijk dus gedaan." W Verschillende buren waren al bang dat er iets vreselijks moest zijn gebeurd De buurvrouw was al bang dat er iets vreselijks moest zijn gebeurd. „De politie is bij me binnen ge weest en heeft gevraagd of ik de dochter van de vrouw pas nog ge hoord heb. Dat meisje kan geen ge luid maken, want ze is ernstig ge handicapt. Ze kan niet praten." Een benedenbuurvrouw zegt ook dat ze voor een familiedrama vreest. „Ze had het echt zwaar, die vrouw. Elke ochtend stond ze met haar gehandicapte dochter, in een rolstoel, beneden op de taxi te wachten. Een vrouw alleen, die leefde voor de zorg van haar doch ter. Dit is triest nieuws." De politie kon gisteren niet be vestigen dat het om een moeder en dochter gaat. maandag 18 juni 2018 GO Rebelse CSU brengt Merkel aan het wankelen Rotterdam/Berlijn Angela Merkel na het overleg zonder de CSU. Hans van Zon In een flatwoning in de Rotter damse deelgemeente Prins Alexander heeft zich enkele dagen geleden vermoedelijk een familiedrama afgespeeld: een moeder en haar gehandicapte dochter zijn overleden. Sander Sonnemans Rotterdam De politie bewaakt de flat waarin de vrouw met haar zwaar gehan dicapte dochter woonde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3