Rapide sluit af met een nipte zege: 3-4 Van Damme komt als eerste over de streep II Steijn gooit deur dicht en grijpt overtuigend de zege 12 BEACH SOCCER IN TERNEUZEN Beach Soccer Zeeland komt sterk voor de dag op het eigen veld. Duels uit de Belgische competitie smaken naar meer. Rapide opende sterk en nam na vijf minuten de leiding via Eva d'Hooghe. De thuisploeg scoorde een kwartier later de gelijkmaker, maar Emilie Antheunis zorgde in de 33ste minuut voor 1-2. Toch kwam Hoeksche Waard op slag van rust nog langszij. Direct na de hervatting werd het 3-2. Vervol gens werd een treffer van Sophie Claessens onterecht afgekeurd. Ka raktervol trok Rapide alsnog de winst naar zich toe door doelpun ten van Tatsjana van den Eynde en Sophie Claessens. leidende arbitrage. Zevenbergen was zonder meer de betere ploeg en won verdiend, maar de score werd mede door een aantal vreemde beslissingen zwaar ge flatteerd. In de zevende minuut werd het 1-0. Pas tien minuten na de pauze viel de 2-0. Daarna liep de thuisploeg in dit negatief geladen duel uit naar 5-0. Mannen. Vierde klasse. Ever- green-Rapide 3-3 (1-1): Ondanks het gemis van een aantal vaste krachten was Rapide de betere ploeg en toonde het karakter door drie keer een achterstand weg te werken. Na negen minuten werd het 1-0, maar nog voor de rust zorgde Quinten Missiaen voor de gelijkmaker. Na 2-1 in de tweede helft tekende Jarno van Bunder voor de 2-2. Door een strafbal kwam Rapide opnieuw op achter stand. Toch sleepte het nog een punt uit het vuur (Van Bunder). Bommelerwaard-Olympia 6-0 (3-0): Na acht minuten werd aar zelend ingrijpen van de verdedi ging afgestraft en in de 23ste mi nuut viel reeds de 2-0. Toen het op slag van rust 3-0 werd, zag het er hopeloos uit voor Olympia. Toen in de 50ste minuut de 4-0 viel, was het gedaan. Het werd nog 6-0. Milan Vader is nog steeds ambiti eus. Over twee jaar worden in To- kyo de volgende Olympische Spe len gehouden en daar wil de uit Middelburg afkomstige moun- tainbiker graag van de partij zijn. Afgelopen weekeinde stond er geen MTB-wedstrijd voor de 22-ja- rige coureur op het programma en ging hij van start in de TMZ-wed- strijd Arnemuiden, met als resul taat een tweede plaats achter win naar Rico van Damme uit Yerseke. Vorig jaar nog eindigde Milan Va der als vijfde op het WK voor be loften dat in het Australische Cairns werd gehouden en eerder dit jaar won hij reeds een wedstrijd in het Belgische Eupen. Met andere woorden: hij kan zeker tevreden zijn over de vorderingen die hij maakt. „Ik heb een enorme uitdaging als het om kampioenschappen gaat. Daar kan ik me in vastbijten", heeft Vader eerder gezegd. Hij maakt nu deel uit van de ploeg Habitat en dat bevalt hem uiteraard goed. Zater dag had de tegenwoordig in Sittard woonachtige Vader geen MTB- wedstrijd en bracht hij in Middel burg door. In Arnemuiden kwam hij als tweede over de streep. Beachsoccer is topsport", sprak Veli Eryürük gisteren na de 4-2-overwinning van zijn team Beachsoccer Zeeland tegen De Panne. Dat was beslist geen grootspraak. Terneuzen was zaterdag en zondag speelstad met tien topploegen uit de eredivisie van de Belgische competitie. Beachsoccer Zeeland gaf niet al leen zijn visitekaartje af met de fraaie accommodatie (sportpark Oude Vaart), maar bracht ook met drie (ex-)internationals een sterke ploeg op de been. Behalve gewezen internationals Daryl Rawidjan en Mevlud Eryü rük beschikt BSZ sinds kort ook over een jeugdinternational uit Oe kraïne. De negentienjarige Oleh Shchytnik kwam via Facebook in contact met Veli Eryürük. „Hij wilde graag een keer met een Ne derlands team meedoen op een in ternationaal toernooi in Cadzand eind april. We hadden nog een plaats over binnen ons team. Hij werd door de kenners tot beste spe ler uitgeroepen. Daarna heeft hij meegedaan op het toernooi in Vlis- singen. Door zijn opvallende pres taties is hij in zijn eigen land door kampioen Vybor gevraagd om mee te spelen in de Champions League van het beachsoccer." Het leven van Shchytnik bestaat uit het voetballen op zand. Zo vliegt de Oekraïner tussen zijn land en Brussel Airport heen en weer voor het spelen van wedstrijden met BSZ in de Belgische en Nederlandse competitie. De tickets worden be taald door zijn moeder en een sponsor. „Ik haal hem op en breng hem terug naar het vliegveld. Oleh blijft meestal een paar dagen bij mij overnachten", vertelde de coach. Verwoestend schot In de eerste wedstrijd tegen rege rend kampioen Vamos scoorde hij met een verwoestend schot één van de vijf doelpunten. BSZ won de kraker met 5-3. Daryl Rawidjan maakte er drie en Ali Eryürük pakte ook zijn doelpunt mee. Shchytnik moest door zijn tweede gele kaart de laatste wedstrijd missen. Rawid jan startte tegen De Panne nog wel, maar haakte door een blessure af. Het was lang ploeteren voor de thuisspelende ploeg, maar na een 0-1-achterstand door een treffer Oleh blijft meestal een paar dagen bij mij overnachten van de doelman van De Panne zet ten Maikel Krans (kopbal) en de ge broeders Ali en Mevlud Eryürük de situatie recht: 4-2. Veli Eryürük Steijn stuurde in de arena van De Eendracht de barrage in Vrouwen polder, de als een hinde over het parkoers snellende Indoctro-doch- ter in 40.92 foutloos rond. En gooide, naar later bleek, daarmee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Miguel Broodman haalde met de palominoruin Rabby nog alles uit de kast, maar de combinatie uit Sluis kwam bijna drie tellen tekort om Kirsten Steijn de overwinning te ontfutselen. In de klasse M vochten in de beslis sende ronde zes combinaties, met het mes tussen de tanden naar de overwinning. Als eerste starter stuurde Michelle Evertse (Nieuw en Sint Joosland) de met veel ver mogen van de bodem ketsende Zi- rocco Blue-dochter Hiana Blue in 48.81 seconden foutloos rond. Een tijd waar haar achtervolgers het antwoord schuldig moesten blij ven. In een bloedstollende rit ging laatste starter Marieke de Bart ('s- Heer Abtskerke), met de als een hy ena de hindernissen verslindende schimmelmerrie Ingonda op jacht naar de zege, maar kwam hiervoor een zestiende tel tekort. In de klasse ZZ toonde Michelle Evertse zich ook nog met de ruin Eduard de be ste. „Het zijn twee fijne, jonge, ta- Miguel Broodman haalde met Rabby alles uit de kast, maar het mocht niet baten lentvolle paarden, waar ik hoge verwachtingen over koester. Edu ard heeft ook al nationaal 1.40 goed gepresteerd." Terwijl de nummer twee tot en met vier tegen elkaar aanschurkten, liep Maxime Osse, met de fraaie pi rouettes draaiende en met veel af druk mooi bergopwaarts galoppe rende Krack C-nakomeling naar een afgetekende overwinning. „Als dekhengst was Estados moeilijk te rijden. Dan was hij snel afgeleid en bij binnenkomst erg gespannen. Vier jaar geleden is hij gecastreerd en als ruin is hij nu een fijn paard om mee te werken. Nu kijkt hij ner gens naar en is hij in de proef hele maal op mij gefocust", aldus Osse. „Hij maakt ook veel progressie. Nu de proeven zwaarder worden, gaat hij het steeds beter doen", vervolgt ze. „Ik denk ook dat Estados een paard wordt voor de Grand Prix. De oefeningen op de training voor de zware toer, zoals de piaffe en pas sage, pakt hij goed op." Emily Wis- kerke uit Kamperland kwam voor dat ene winstpunt voor promotie naar de lichte tour (Prix St George). Het werden er drie. Ze liep in het ZZ-Zwaar, met de in de appuy- ementen met de correcte lengte buiging en fraai kruisende benen van de ene naar de andere zijde van de arena van het Hippisch Cen trum De Kroo. „Dit is een mooi af scheid van de klasse ZZ-Zwaar", was de eerste reactie van Wiskerke. „Christall liep ook heel fijn door de proef', vervolgde ze haar relaas. „Het is een erg stabiel paard. Bij het springen van de wissels blijft hij mooi recht en kan je netjes op de letters rijden. Ik ben tevreden, maar er zit nog meer in. Ik geloof dat ik met dit paard de Grand Prix kan ha len. Maar hij is nog jong en ik ben er zuinig op, wil niets overhaasten. maandag 18 juni 2018 Het vrouwenteam van Rapide sloot de hockeycompetitie in de derde klasse af met een zwaar bevochten 3-4-zege bij Hoek- sche Waard. Een klasse lager verloor Olympia geflatteerd met 5-0 bij Zevenbergen. Bij de mannen speelde Rapide gelijk bij Evergreen. Olympia verloor afgetekend bij Bommelerwaard. Peter Snelders Terneuzen Vrouwen. Derde klasse. Hoek- sche Waard-Rapide 3-4 (2-2): Vrouwen. Vierde klasse. Zeven- bergen-Olympia 5-0 (1-0): Ook Olympia kampte met een gekleurd Wim de Vos Arnemuiden Zeeuwse formatie Aector Doorns Terneuzen - Veli Eryürük over zijn pupil Oleh Shchytnik Kirsten Steijn schreef zaterdag, op de wedstrijd van de Schouwse Ruiters, met de mer rie Cidorina E de klasse L van de Spring Tour Zeeland op haar naam. Maxime Osse greep de eindzege in de Subtop dressuur- wedstrijd te Nieuw- en Sint Joosland, met de ruin Estados. Lucien Roelandt Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39