Spui neemt per direct afscheid van Arno Verlinde Dartstitel is voor Otten tweedeklasser II 11 Alex van Dongen gelaten vast. „We hebben geen moment vat op hen gekregen." Doelman Roy Cremers had het allemaal als eenrichtingsverkeer op zich af zien komen. „Het was heel slecht bij ons. Het leek wel alsof we er geen zin in hadden. Dit is de ul tieme vernedering. Wat ik ver wacht had? Een heel andere instel ling, precies het tegenovergestelde. Ze waren ook wel heel goed hoor. Deze ploeg hoort niet in de vierde klasse thuis." We konden geen bal vasthouden en zij zaten er kort op KARAKTERISTIEK Gek genoeg had WR twee straf schoppen nodig om een gat te slaan. Beide werden door Joris van den Ham benut. De spits, die een week eerder met drie treffers in de laatste twintig minuten een 2-o-achter- stand tegen Breskens omboog in winst (3-2), tekende ook voor de derde Brabantse goal. Verzorger Sven de Wilde van Hontenisse was er zeker van dat die treffer uit bui tenspelpositie was gemaakt. „Ik liep bij jongens die aan het warm lopen waren en stond op één lijn. De grensrechter stond met de dug-out van VVR te praten." Marco van Vlierberghe keek ont goocheld terug op het verloren duel en sprak van een nederlaag waar niets op af te dingen viel. „Het was van ons ver onder de maat. Dit is voor iedereen een enorme teleur stelling. Onze doelstelling was be houd, maar we hadden niks in te brengen. We konden geen bal vast houden en zij zaten er kort op. Daar moeten wij wel iets tegenover stel len. Dat hebben we niet gedaan. Het was op, zo leek het wel." het leuk. Maar de laatste maanden waren er steeds meer incidenten. Veel jongens wilden geen deel meer uitmaken van de selectie en besloten te vertrekken. Maandag leek er nog niets aan de hand, we hadden voor de eerste selectie één keeper en zestien veldspelers. Maar van die groep bleken vijf, zes jongens er ook weinig zin meer in te hebben. Dan heb je het dus over een onwerkbare situatie." Arno Verlinde was sinds de zo mer van 2016 trainer van Spui. Vrijdagavond, bij het sluiten van de overschrijvingstermijn, bleek dat Spui elf spelers was kwijtge raakt. Van de elf nieuwelingen die vorig jaar naar de club kwamen vertrokken er negen. Ruud Hoo- gesteger, de aanvaller die over zou komen van Terneuzense Boys, trok zijn overschrijving in. Spui, dat graag drie seniorenteams in competitie wil hebben, zou weer een beroep moeten doen op oud gedienden die niet meer in het eerste spelen. „Het is een vrij moeizaam sei zoen geweest", bekent Arno Ver linde. „In december is mijn con tract met één jaar verlengd, in die periode ging het nog goed en was De laatste maanden waren er steeds meer incidenten Eerder werkte hij al bij onder meer Corn Boys en Sluiskil. Met Spui werd hij in zijn eerste sei zoen twaalfde in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Dit seizoen kwam de Zeeuws- Vlaamse ploeg uit in de vierde klasse B. Spui werd tiende, met acht punten meer dan nummer elf Cadzand. Net als Spui is ook Cadzand nog op zoek naar een trainer voor de eerste selectie. Pieter Otten is in de sportkantine van Bar de Belt in Oost-Souburg Zeeuws kampioen darts gewor den. De darter uit Middelburg was in de finale te sterk voor Eddy Crawford. Het dartseizoen is voor Pieter Ot ten meer dan geslaagd te noemen. Hij maakt namelijk ook deel uit van het succesvolle team van Rac ketcentrum Terneuzen. Met de Zeeuws-Vlaamse ploeg pakte de 29-jarige darter vorige week ver rassend het kampioenschap in de overgangsklasse van de Super League. Dat betekende dat Rac ketcentrum Terneuzen promo veert naar de hoogste klasse in de nationale competitie. KARAKTERISTIEK hoekschop schoot Auke Bovenberg, in een woud van spelers, hoog de 1-1 binnen. Ook vorige week bij Prinsenland was de Thoolse aan voerder al de reddende engel, eve neens met een late gelijkmaker. De captain kon er na de eerste bierdou che om lachen. „Ik geloof dat ik het mannetje van de nacompetitie ben." Vuurwerk De arbiter legde de partij meteen na de gelijkmaker stil, vanwege het door de Thoolse aanhang afgesto ken vuurwerk. Na een kort inter mezzo werd de partij hervat, zon der dat er nog iets gebeurde. Niepce stopte de eerste strafschop en ver volgens schoot Wieldrecht de tweede elfmetertrap over. Voor de Tholenaren maakten achtereenvolgens Bovenberg, Marsman en Raymond ten Voor den geen fout. Wieldrecht benutte de derde en vierde strafschop, zodat Matthijs van Stee de beslissing op de schoen had. Hij miste, tot afgrij zen van de massaal meegereisde Thoolse fans. Wieldrecht benutte ook zijn laat- Ik geloof dat ik het mannetje van de nacompetitie ben ste strafschop. Topscorer Dave den Boef hield zijn zenuwen in be dwang en schoot Tholense Boys naar de tweede klasse. Aanvoerder Auke Bovenberg vatte in alle euforie het Thoolse ge voel krachtig samen. „We zijn er, eindelijk." Rabobank maandag 18 juni 2018 ZV na flink pak slaag -Marco van Vlierberghe, trainer Hontenisse VVR-Hontenisse 4-0 (1-0). 24. Joris van den Ham 1-0 (strafschop), 55. Joris van den Ham 2-0 (strafschop), 68. Joris van den Ham 3-0, 90. Gilberto Quiala 4-0. Scheids rechter: T. Visser. Gele kaart: Stef Daemen, Roy Hereijgers (beiden VVR), Hubert-Jan Roelans, Titiano Staes en Jef Kerckaert (allen Hontenisse). Aantal toeschouwers: 250. Hontenisse: Roy Cremers; Ti tiano Staes (28.Jef Kerck- haert), Michel Colpaart, Sam de Theije (70. Ties Kerck- haert), Jamie de Blok; Alex van Dongen, Tom Rijk, Niek Maerman, Hubert-Jan Roe lans; Dennis Malcontent en Rob de Pooter. Voetbalvereniging Spui heeft per direct afscheid genomen van hoofdtrainer Arno Verlinde, die nog een contract had tot de zomer van 2019. „Doen, niet- doen en denken van de trainer is onverenigbaar gebleken met de belangen en de toekomst van de vereniging", laat voor zitter Peter Oggel weten. „Er was een onwerkbare situatie ontstaan", zegt Verlinde er zelf over. Barry van der Hooft Spui -Arno Verlinde Aector Doorns Oost-Souburg Wieldrecht-Tholense Boys 0-0,1-1 na verlenging (Tho- lense Boys wint na straf schoppen: 3-4). 99. Daan Vegt 1-0 (strafschop), 119. Auke Bovenberg 1-1. Scheids rechter: E. van Yren. Gele kaart: Armando Tuur, Mark van Agteren (beiden Wiel- drecht), Matthijs van Stee, Roel de Nijs, Raymond ten Voorden, Lennard Marsman (allen Tholense Boys). Aantal toeschouwers: 800. Tholense Boys: David Niep- ce; Lennard Marsman, Ray mond ten Voorden, Auke Bo venberg, Sam Nieuwkoop (90. Mitchel Jansen); Hans-Willem Hopmans (105. Michael Schot), Matthijs van Stee, Roel de Nijs (72. Luc van den Berg); Koen Nieuwkoop, Dave den Boef en Youri Boudou. -Auke Bovenberg, aanvoerder van Tholense Boys Tranen van vreugde bij Tholense Boys. Trainer Erwin de Nijs om helst topscorer Dave den Boef. foto edwin wiekens/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38