na zijn laatste test Lorenzo pakt tweede zege op rij in Barcelona 9 in Rosmalen een goede toekomst tegemoet gaat Alonsowintin 24 Uur Le Mans Roger Federer staat weer op1 io. „Het laat zien dat mijn basisni veau heel goed is. We zijn op de goede weg." Bauke Mollema bleef in de Ronde van Zwitserland onder de radar, zoals alleen Bauke Mollema dat kan. Eén keer - in etappe vijf op weg naar het bergdorp Leukerbad - was hij van voren te zien en sprintte Mollema naar een vijfde plek in de daguitslag. Deze twaalfde plek in Zwitser- W Drie maanden na zijn sleutelbeenbreuk is Kelderman klaar voor de Tour land zegt hem weinig over de aan komende Tour. „Dit is een wed strijd op zichzelf en de Tour is nog drie weken weg. Ik ben ook niet bezig met hoe de anderen hier rij den. Ik heb in het verleden ook wel eens slecht gereden in de Dauphiné en was vervolgens goed in de Tour." Sam Oomen is toe aan een welver diende vakantie. Voor hem geen Tour. Na zijn negende plek in de Giro reed de jongeling van Sun web ook in de Ronde van Zwister- land in de bergen met de besten mee omhoog. Een meer dan lovenswaardige zevende plek was het resultaat. Hij zegt te snakken naar rust. Murray-Haase en Mertens-Ber- tens. Maar zo gaat het bijna nooit." „Zeker. Dit toernooi wordt gedra gen door de Nederlandse en Belgi sche tennisfans. Mensen vinden het fantastisch. Ze picknicken aan de waterkant, kijken ook baan 4 of bij de trainingsbanen. Het hoeft niet groter of beter. Ons promo dorp is twintig keer mooier, groter en verzorgder dan dat van Halle. Wat we hier doen aan beachten- nis, padel, clinics voor kinderen, dat zie je echt nergens. Zelfs op Wimbledon ontbreekt het inter actieve gedeelte. Ik gun onszelf al leen wat meer geluk met de spe lers. We hebben niet het budget om zes top 10-spelers aan te trek ken. En trouwens, die spelen toch niet allemaal in deze week. Ik kan meneer Federer bedrag X geven, of vier keer bedrag X, maar meneer Federer zegt: bedankt, maar ik kom niet." BARCELONA Motorcoureur Jorge Lorenzo heeft zijn tweede overwinning op rij geboekt in de MotoGP. De 31-jarige Spanjaard schreef gisteren ook de Grote Prijs van Catalonië op zijn naam. Lorenzo had twee weken geleden op het Italiaanse circuit van Mu- gello zijn eerste zege voor Ducati geboekt. De coureur van Mallorca maakte onlangs bekend dat hij na dit seizoen verhuist van Ducati naar het fabrieksteam van Honda, waar de drievoudig wereldkampi oen in de MotoGP een topduo gaat vormen met landgenoot Mare Mar- quez. Lorenzo moest lang wachten op succes met Ducati, maar heeft de smaak ineens te pakken. Hij startte op het Circuit de Catalunya van po- leposition en reed vrijwel de hele race aan kop. Alleen in de eerste ronde moest Lorenzo de leiding even afstaan aan regerend kampi oen Marquez, die als tweede ein digde en de leiding in de WK-stand verstevigde. Valentino Rossi kwam als derde over de finish. Xsa Marianne Vos: tweede plaats maandag 18 juni 2018 AUTOSPORT Fernando Alonso heeft met Toyota de 24 Uur van Le Mans ge wonnen. De Spaanse cou reur vormde met de Japan ner Kazuki Nakajima en Sé- bastien Buemi uit Zwitser land het winnende trio in de bolide met startnummer 8. Racing Team Nederland, met Frits van Eerd, Giedo van der Garde en voor de laatste keer Jan Lammers achter het stuur, eindigde op de dertiende plaats, vlak achter de bolide uit het raceteam van Jackie Chan met Ho-Pin Tung aan boord. De Nederlandse Chinees werd vorig jaar nog tweede in Le Mans. WIELRENNEN Marianne Vos (foto) is er in de slote tappe van de OVO Energy Women's Tour in Groot- Brittannië niet in geslaagd om Coryn Rivera uit de lei derstrui te rijden. Na 122 ki lometer van Dolgellau werd er gesprint in kustplaats Colwyn Bay. Vos snelde voor de derde keer naar de derde plaats. De Finse Lotta Lepistö won de etappe en de Amerikaanse Rivera schreef de Britse etappekoers op haar naam. Vos eindigde als tweede. Vos, de 31-jarige kopvrouw van WaowDeals Pro Cy- cling, vierde in Groot-Brit- tannië haar rentree in het peloton; ze is hersteld van een sleutelbeenbreuk. TENNIS Roger Federer lijkt op tijd in vorm voor Wim- bledon. De 36-jarige Zwit serse tennisser schreef zondag het ATP-toernooi van Stuttgart op zijn naam en staat nu op 98 titels. Fe derer rekende in de finale in Duitsland af met de Ca nadees Milos Raonic: 6-4 7-6 (3). De wedstrijd duurde 1 uur en 18 minuten. Federer keert vandaag terug op de eerste plaats van de wereldranglijst van de ATP. De twintigvoudig grandslamkampioen, die het hele gravelseizoen in clusief Roland Garros over sloeg met het oog op Wim- bledon, raakte die positie op 21 mei kwijt aan de Spanjaard Rafael Nadal. PC Bauke Mollema (31, Trek), 12de in klassement Sam Oomen (23, Sunweb), 7de in klassement groter of bekender' Bestaat dit toernooi over tien of twintig jaar nog? Toernooidi recteur Marcel Hunze: „Ik kan meneer Fede rer bedrag X geven of vier keer bedrag X, maar hij zegt: 'bedankt, ik kom niet'." FOTO PIM RAS Jorge Lorenzo viert zijn over winning in Barcelona. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36