S Ï2S t n vj 7 WK VOETBAL RUSLAND 2018 Bert van Marwijk (66) leverde acht jaar geleden op het WK een masterclass af met Oranje. Die blauwdruk heeft hij in Rusland bij zich, met bijna een stunt tegen Frankrijk als gevolg. Aaron Mooy, de onverwoestbare kale zwoeger van Huddersfield Town, was beter dan Paul Pogba en N'Golo Kanté samen. Trent Sainsbury, die ooit bij PEC Zwolle droog brood ver diende, verschoot geen moment van kleur in de duels met Kylian Mbappé en Antoine Griezmann. Mathew Leckie, Josh Risdon en Robbie Kruse zijn geen namen die we wekelijks op de internationale bühne tegenko men, maar bij hun eerste optreden op het WK joegen ze de par mantige Franse haantjes alle kanten op. Je hoefde zaterdag niet van Down Under te komen om sympathie voor de onver schrokken underdog te krij gen. „De Fransen wisten op een gegeven moment niet meer hoe ze tegen ons moesten spelen. Dat zegt nogal wat...", aldus de bondscoach van het onverschrokken stel, Bert van Marwijk. Winnaar In vroegere tijden was hij zaterdag zelfs als winnaar van het veld gestapt, maar de favoriete Fransen profiteer den in Kazan optimaal van 'de twaalfde man' buiten de lijnen. De 1- o van Griezmann vanaf de straf schopstip werd ingeleid door de vi- - deoscheidsrechter, bij de gelukkige winnende treffer van Pogba gaf de doellijntechnologie de doorslag. „Als je verliest na een dubieuze strafschop en een ongelofelijk gelukkige goal, dan is dat heel vervelend. We hadden meer verdiend", sprak Van Marwijk geen woord te veel. Toen in Kazan de eerste emotie was weggeëbd, besefte Van Marwijk dat zijn ploeg een uitstekende prestatie had geleverd. Niet de punten, wel de complimenten. Vooraf werd niet veel verwacht van Australië, maar Van Marwijk bracht zijn elftal vol onbekenden opti maal geprepareerd binnen de lijnen. Waar Oranje in het voorbije jaar tot twee keer toe overhoop werd gespeeld door Frankrijk, zette Van Marwijk met zijn Nederlandse staf een elftal neer dat met veel min der kwaliteit meer weer stand bood. Acht jaar geleden op zijn eerste WK in Zuid-Afrika werd het zakelijke spel van De Fransen wisten opeen gegeven moment niet meer hoe ze moesten spelen Oranje getypeerd als het nieuwe rea lisme en tegen Frankrijk zag je daar de flarden van terug bij de Aussies. Logisch denken Van Marwijk is geen groot vernieu wer, maar hij weet als coach wel wat er op dit niveau wordt gevraagd als de tegenstander beter is. Dan moet je slim zijn en logisch denken. Het was geen toeval dat zijn verlengstuk in het veld van 2010 deze keer zijn rech terhand is op de bank, Mark van Bommel. Als er een speler is die in de laatste succesperiode van het Neder lands elftal de organisatie in het elftal altijd bewaakte, dan was hij het wel Van Bommel, de sluwe strateeg die wordt opgenoemd als de mogelijke opvolger van Phillip Cocu bij PSV. Australië liet zien dat je met een goed strijdplan, een ijzersterke men taliteit en een dosis energie een po tentiële wereldkampioen aan het wankelen kunt krijgen. Daarmee gaf de voormalige bondscoach van Oranje onbewust een duidelijk sig naal af naar het tobbende thuisfront. maandag 18 juni 2018 GO Oranje in 2010 als voorbeeld J] Frankrijk Australië Leon ten Voorde Rotterdam/Kazan Mile Jedinak (met baard) viert zijn gelijk maker uit een straf schop met zijn team genoten. FOTO GETTY IMAGES Bert van Marwijk laat de vierde official merken dat hij het niet eens is met de penalty voor Frank rijk. FOTO PHOTO NEWS - Bert van Marwijk (66) Sunweb bwwnghai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34