Neymar en Brazilië swingen nog niet Mexico in alle staten na verrassende zege op wereldkampioen in duel dat van 2 WK VOETBAL RUSLAND 2018 In klassieke WK-traditie verloor de wereldkampioen gisteren zijn openingswedstrijd. Duitsland werd bij vlagen dronken gespeeld door een ontketend Mexico, dat dik verdiend won dankzij een prachtgoal van PSV'er Hirving Lozano. Oranje boven SJOERD MOSSOU Zinderend, spectaculair, sensatio neel. Duitsland-Mexico was zo'n voetbalwedstrijd die je als kijker bij de keel grijpt, letterlijk van de eer ste tot de laatste minuut. Met dank vooral aan de Midden-Amerika nen, spelend met lef en hartstocht, en tactisch uiterst slim geboetseerd door hun bondscoach Juan Carlos 'De Professor' Osorio. Uitgerekend PSV'er Hirving Lo zano schreef WK-geschiedenis in het Loezjniki-stadion van Moskou. Met een prachtgoal schroefde de aanvaller niet alleen zijn transfer- waarde tot grote hoogte op, bovenal liet hij de Mexicanen op de tribu nes huilen van geluk. Tot diep in de nacht vierde de aanhang feest in de straten van Moskou. „Dit is de belangrijkste goal die ik ooit heb gemaakt", glunderde Lo zano kort na afloop. „We hebben met ons hart gestreden." In Eindhoven zal de wedstrijd ondertussen met gemengde gevoe lens zijn bekeken. Iedereen bij PSV gunde 'Chucky' zijn succes natuur lijk, een verkoop van Lozano kan deze zomer de jackpot betekenen voor de Nederlandse landskampi- Duitsland ging voor schut tegen Mexico, Messi kreeg Argentinië niet langs een IJslandse muur, Spanje rekende buiten Ronaldo en Frankrijk had zonder videoscheids en doellijntechnologie waarschijn lijk averij opgelopen tegen Austra lië. En Brazilië, titelkandidaat num mer één, slaagde er in het eerste WK-weekeinde dus ook niet in om de favorietenrol waar te maken. Vier jaar na het mislukte toer nooi in eigen land is het voor Ney mar (foto) en de zijnen in Rusland tijd voor wraak. Met minder dan de zesde wereldtitel neemt Brazilië geen genoegen. Bij voor keur nadat het heeft afgerekend met Duit land, dat de voetbal- maffe natie in de halve fi nale van 2014 zo vernederde: 1-7- Vrijwel iedereen had verwacht dat beide grootmachten elkaar pas in de eindstrijd tegen zouden ko men, maar door de valse start van de regerend wereldkampioen staat die beladen ontmoeting mogelijk al veel eerder op het programma. Want als Duitsland tweede wordt in groep F en Brazilië wint groep E dan is het in de achtste finales al raak. De volgens bondscoach Tite nog niet honderd procent fitte Neymar had het moeilijk tegen de stugge Zwitsers die hem fel op de huid za ten. Vaak ook onregle mentair, maar Lichsteiner, Schar en Behrami zal het een zorg zijn dat ze geel kregen na een overtreding op de Braziliaanse ve dette. Met de 1-1 stapten zij immers als morele winnaars van het veld. Brazilië is dit WK niet volledig afhankelijk van Neymar. Al eerder liet Philippe Coutinho zien waarom hij is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de Sele^ao. In een wedstrijd die amper op gang was gekomen, schoot de aanvallende middenvelder van Barcelona zijn ploeg na een weggewerkte voorzet van Marcelo met een geweldig ge kruld schot op voorsprong. Toen Zwitserland na rust besloot om zelf ook eens te kijken of er aan vallend wat te halen viel, was het meteen raak. Steven Zuber mocht de bal uit een hoekschop van Xher- dan Shaqiri binnen koppen. Brazilië liep zich in de tweede helft uiteindelijk stuk op de num mer zes van de wereld. Slechts spo radisch liet de zwalkende Neymar iets van zijn klasse zien. In de hec tische slotfase was Brazilië er nog een paar keer dichtbij. Maar doel man Yann Sommer werd de Zwit serse held met zijn redding op de kopbal van invaller Firmino. maandag 18 juni 2018 Door de nederlaag van Duitsland heeft Nederland momenteel de langste reeks ongeslagen WK-duels. Na het finaleverlies in 2010 bleef Oranje in 2014 ongeslagen; de penaltyreeks in de halve finale tegen Argentinië telt hierbij niet mee. Duitsland - Mexico @SjoerdMossou Rotterdam/Moskou Duitsland ,ïj Mexico PSV'er Hirving Lozano (r) heeft Mexico op voorsprong gezet en wordt achtervolgd door Andrés Guardado (ex-PSV). 5 FiOTO PHOTCfflEWS Lozano velt fantasieloos Duitsland 35. Lozano Neuer Kimmich Boateng Hummels Plattenhardt 79. Gómez Müller Khedira 60. Reus Werner 86. Brandt Opstellingen Ochoa Salcedo Moreno Herrera Vela 58. Alvarez Guardado 74. Marquez Lozano 66. Jiménez Hernandez Scheidsrechter: Faghani (Ira) Toeschouwers: 78.001 Brazilië - Zwitserland Met Neymar nog niet in topvorm bleef Brazilië gisteravond tegen Zwitserland steken op een ge lijkspel: 1-1. Brazilië Zwitserland Wietse Dijkstra Rotterdam/Rostov 20. Coutinho 1-0 1-1 50. Zuber Opstellingen Sommer Alisson Lichtsteiner Danilo 87. Lang Silva Schar Miranda Akanji Marcelo Rodriguez Casemiro Shaqiri 60. Fernandinho Behrami Coutinho 71. Zakaria Paulinho Dzemaili 67. Augusto Xhaka Willian Zuber Jesus Seferovic 79. Firmino 80. Embolo Neymar Scheidsrechter: Ramos (Mex) Toeschouwers: 43.000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29