Vaderdaa 4) 22 MEDIA 4 VINCENT LUISTERT RADIO Quote van de dag Humberto vertellen dat hij weg moest was één van de moeilijkste gesprekken in mijn leven voorprogramma. Dankzij een memorabel Pearl Jam optreden haalde de 49ste editie toch nog met gemak een voldoende. FESTIVAL 49STE EDITIE Nog even en Pinkpop bestaat uit drie grote concerten met een langgerekt Stel je voor, zondagochtend. Mijn vrouw en ik zitten in bed, DAB+ radio op Radio t... Ik heb thee en boterhammen gemaakt. Vroege Vogels is net klaar, over natuur en milieu. Het is to uur en dat betekent: OVT, het pro gramma over de onvoltooide verleden tijd. Twee uur lang geschiedenis op de radio. Wat zouden ze vandaag hebben? De geschiedenis van het WK Voetbal, de echte betekenis van de Kim- Trumptop, ingebed in een historische context? Niets van dat al. We krijgen de De Grote Vaderdagshow! Geen OVT. Twee uur lang Ralph de Beer en Jochem Nühn. Wie zijn dat in godsnaam? Ze worden niet geïntroduceerd door presentatrice Astrid de Jong, dus ze zijn begrippen in Vaderland waarschijnlijk, Ralph de Beer en Jochem Nühn. Je kan echt niet meer meepraten als je Ralph de Beer en Jochem Nühn niet kent. Maar ik ken ze niet. Ik ben dan ook geen vader, dat moet wel even gezegd wor den. Ik hoor mijn eigen vader. „Krankjooo- oorum, Vaderdag, welke gek doet daar aan mee? Het komt van de nazi's en de Amerikanen heb ben het vercommercialiseerd." We gaan twee uur lang het vaderschap van alle kanten belichten. We horen poekiepoekie- vaders, (ik word een beetje misselijk), zorgpa pa's, satellietvaders en uiteraard beroemde va ders, dat vinden de mensen natuurlijk altijd leuk, beroemde vaders. Jan Smit die zooooo schattig over zijn kinderen praat. Verslaggever Martij n van der Zande is bij een 'willekeurig gezin' in Amsterdam, waar de kin deren bezig zijn een vaderdagontbijt te maken. Een willekeurig gezin, zouden ze gewoon er gens aanbellen? „Goedemorgen, u bent van daag het willekeurige gezin." Het was een keurige, brave show met heel veel herkenbaarheid, clichés en zelfbevesti ging. Het enige dwarsige dat erin zat, waren de stukjes cabaret van Hans Teeuwen, Theo Maas- sen en Patrick Laureij. Ik google toch even Ralph de Beer en Jochem Nühn. Ze zijn respec tievelijk regisseur en editor bij de NOS. Zij heb ben deze show bedacht. En natuurlijk zijn ze deskundig, want ze zijn vader net als al die an dere vaders. Ik ben dat niet, is het daarom dat ik deze show zo soft vind? Voel ik me buitengesloten? Had ik diep in mijn hart wel kinderen gewild en ben ik nu boos vanwege dat stukje confrontatie met mezelf? De show laat mij achter in een existen tiële crisis, maar er is geen telefoonnummer dat ik bellen kan, dat is alleen bij zelfmoordplannen, maar zo erg is het nou ook weer niet. Matt Murphy overleden Lil'Kleine van podium Voetje Pinkpop eigenlijk nog om schrij ven als een pop festival? Is er ergens nog sprake van samenhang in het programma? Ontstaan er nog nieuwe muzikale trends? En bestaat er nog een gemeenschappelijke festivalroes waarvan de campinggasten langzaam maar zeker stoned raken? De vragen stellen, staat gelijk aan ze beantwoorden. Hoewel de trend al eerder is ingezet, bestond Pinkpop dit weekend meer dan ooit uit drie losse dagen, gekleurd door de head- liner van dienst. Dit was de Pinkpop-editie van Pearl Jam, Foo Fighters en van Bruno Mars. De an deren fungeerden als luxe voorprogramma in het miljoenenbal dat de wereld van de megafestivals is geworden. De gages van de supergroepen zijn zo exorbitant (het record van The Rolling Stones, 5 miljoen euro in 2016, werd naar verluidt benaderd) dat er simpel weg weinig overblijft voor de rest. Voor een naam uit de subtop (Snow Patrol, Editors, The Script) is nog wel budget, maar daaronder wordt het schrapen. Vooral op de zaterdag was die lege beurs pijnlijk merk baar. Bands als Walking on Cars en Nothing But Thieves zijn simpel weg ondermaats op het hoofdpo dium van Nederlands grootste fes tival. De oplossing lijkt uit eigen land te komen. Voor Nederlandse arties ten is de promotionele waarde van een Pinkpop-optreden nog altijd zo groot dat ze zonder moeite naar Landgraaf reizen voor een bedrag, dat bij Dave Grohl co alleen al opgaat aan consumptiebon nen. En het moet gezegd: de Nederlandse afvaardi ging maakte knap van de gelegenheid gebruik. Blof, Miss Montreal en Ronnie Flex stapten als winnaars van het podium. Omdat de prijzen voor de internationale top voorlopig stijgen, blijft Pinkpop de komende jaren Eddie Vedder rockte majestueus. maandag 18 juni 2018 GO —Oud RTL-programmabaas Erland Galjaard MUZIEK Matt 'Guitar' Murphy, gitarist van legendari sche The Blues Brothers, is op 88-jarige leeftijd overleden. Mur phy werd bij het grote publiek bekend als lid van de Ameri kaanse band in de Blues Bro- fbers-films. MUZIEK Fans van Lil' Kleine hebben zaterdagavond in Hengevelde een half num mer van de zan ger kunnen ge nieten. De ar tiest maakte zich meteen uit de voeten omdat vanuit het publiek met bier naar hem werd gegooid. V ■o Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22