met gratis installatie én extra WiFi-punt Charmante muziek en overrompelend slot 20 ZE Zeeland Jazz, het grootste jazzfestival van Zeeland, heeft dit weekeinde zo'n 1200 betalende bezoekers getrok ken in Middelburg. Daarnaast kwamen er enkele duizenden mensen af op het gratis straatprogramma. Hoogtepunten waren onder meer Soulman Miles Sanko, de vertederende Zeeland Jazz Kids (leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool), de Nubiyan Twist (verrassend), het jonge talentvolle gezelschap Alfa Mist uit Londen (uitmuntend) en publiekslieve ling Evil Empire Orchestra (foto). Sven Hammond sloot het drie daagse evenement afin de tuin van de Kloveniersdoelen in Mid delburg. Het evenement Zeeland Jazz, dat zich op twee locaties verdeeld over twee weekeinden afspeelt, werd net als vorig jaar in Middel burg kleinschalig en intiem ge houden. Daar werden in de pro grammering meer de randen van de jazz opgezocht. Op het eerste festivalweekeind, vorige week in Terneuzen, waren er zo'n 6oo jazzliefhebbers. Het publiek kreeg hier een wat traditioneler pro gramma voorgeschoteld. Koning Louis XIV haalde grote musici naar zijn pa leis in Versailles en kon zo bijna dagelijks genieten van mu ziek in zijn schitterende tuinen. Drie leden van barokensemble Consort of Voices: Annelies Poort vliet (viola da gamba), Nelleke ter Berg (theorbe) en André Poort vliet (klavecimbel) vertolkten werken van Couperin, Champion de Cambonnières, Marin Marais, De Visée en d'Anglebert. Franse barokmuziek, charmant van sfeer, prettig klinkend en licht verteer baar, die goed klonk in de histori sche zaal met een houten plafond, onder het toeziend oog van stenen beelden van de heren en vrouwen van Veere. Consort of Voices heeft een goede formule gevonden met af wisselende optredens. Deze zo mer zijn er vijf optredens met steeds andere combinaties van in strumenten en ook een belang rijke inbreng van zang. Dit eerste recital blonk uit door een grote homogeniteit, een mooie balans en een vlotte samenwerking. Er is duidelijk hard gewerkt aan de fra seringen en het verzorgen van versieringen. Franse barok gebracht door kla vecimbel en theorbe, die zorgen voor twinkelende geluiden en een viola da gamba (7-snarig) die prachtig inkleurt met warme, vol gestreken tonen, is sprankelend en heerlijk om naar te luisteren. Het klavecimbel klonk fris en open en de muziek (vooral Louis Couperin) klonk spannend mede dankzij de dissonanten. De the orbe was uitermate geschikt als begeleidingsinstrument, maar Nelleke ter Berg overtuigde ook met solospel. Marin Marais heeft ervoor ge zorgd dat de viola da gamba nooit vergeten zal worden. Hij was een leerling van Sieur de Sainte-Co- lombe, de man die een zevende snaar liet toevoegen aan het in strument. Marais' technisch niet gemakkelijke Suites, met een stemmige prelude en een reeks dansen, werden door de drie mu sici knap vertolkt. Soms klonk de muziek statig, dan weer frivool, maar steeds met een emotionele geladenheid. Het werk O beau jar- din van De Cambonnières met een duidelijk thema klonk mooi. Consort of Voices had deze titel gekozen voor dit concert en ver wees hiermee naar de paleistui nen. Het recital werd overrompelend afgesloten met Couplet de folies (d'Espagne). La Folia is een op zwepende dans en daar wordt dan op gevarieerd. In de variaties van Marin Marais zong de gamba en zorgde de theorbe voor speciale geslagen ritmes. Het werk kreeg een vlammende invulling en kwam begeesterend over. Nu 4 maanden voor 30,- p.mnd, daarna v.a. 52,50 p.mnd Probeer nu 6 maanden Delta Interactieve TV gratis, daarna 3,50 p.mnd Makkelijk overstappen met gratis monteur delta.nl/pakketten maandag 18 juni 2018 PC Randen van de jazz in Middelburg Ondine van der Vleuten Middelburg Evil Empire Orchestra trad gisteravond op in de tuin van de Kloveniersdoelen in Middelburg, foto lex de meester Jeanette Vergouwen RECENSIE Barokmuziek voor het hof van Louis XIV. Door Consort of Voices. Zaterdag 17 juni in Mu seum De Schotse Huizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20