Sensatie op WK voetbal Persi 1 1 Experts eisen Europese richtlijnen tegen levensgevaarlijke situatie Met zijn oor tegen het glas gedrukt probeert Jan-Willem de Witte het gesprek gaande te houden. Helaas: verbinding verbroken. Voor De Witte, eigenaar van kwekerij Zeelandplant, is dit dagelijkse kost. En hij is niet de enige die in Zeeland met zijn mobiele telefoon slecht bereik heeft. Walcheren Met Bobby Kennedy zou alles anders worden» piz Mexico stunt tegen Duitsland Dat blijkt uit onderzoek van UMC Utrecht en TNO. Deskundigen pleiten voor Europese richtlijnen. Een half miljoen Nederlanders heeft te kampen met een voedsel allergie. De onderzoekers volgden een jaar lang 157 patiënten met een allergie voor bijvoorbeeld pinda's, noten, melk en kippenei. Bijna de helft (46 procent) kreeg één of meer allergische reacties, veelal doordat informatie op etiketten ontbrak of niet klopte. Zes patiënten beland den daardoor op de spoedeisende hulp. Bij vier op de tien producten za ten allergenen, terwijl deze op het etiket niet als ingrediënt vermeld stonden. Of in een product zaten andere allergenen dan vermeld. Voorverpakte producten zorgden voor de meeste problemen. „Er is geen peil op te trekken", zegt Geert Houben, toxicoloog en onderzoeker van TNO en UMC Utrecht. „Aan een waarschuwing kun je geen waarde hechten, of het nu wel of niet op het etiket staat. De informatie hangt vaak niet samen met het risico dat een product voor voedselallergiepatiënten met zich meebrengt." Allergische reacties treden meestal binnen enkele minuten op. Die kunnen relatief mild zijn, zoals jeuk in de ogen, tinteling in de mond, buikpijn, overgeven of een huidreactie, maar ook levensbe dreigende vormen aannemen. Houben: „De keel en slijmvliezen kunnen opzwellen, waardoor een patiënt benauwd wordt en adem halingsproblemen krijgt. Ook het hart en de longen kunnen aangetast worden." Bedrijven houden zich worden. Het gaat volgens de onder redelijk goed aan de verplichte ver- zoekers fout bij informatie over al- melding van allergenen die als in- lergenen die onbedoeld in een pro- grediënt in een product verwerkt duet terechtkomen.P8 50 l«OJ www.opisopvoordeelshop.nl Nieuwsmedia 1968 SPORT2 'Hallo! Hoort u mij?' ZEELAND 2 Allergie-info op etiket vaak fout Nederlanders met een voedsel allergie krijgen geregeld allergi sche reacties door verkeerde of onvolledige waarschuwingen op etiketten. Dat leidt soms tot le vensbedreigende situaties. Tonny van der Mee Den Haag/Utrecht Persil Waspoeder Progress 4400 gr voordeelshop PROGRESS ufflITTI»*» ^na 18 juni t/m zo 24jun' maandag 18 juni 2018 19°C Bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1