Mobiel bellen is ingeburgerd Trujillo en Zijl steken alle ringen in Ritthem Gasfles gevonden in container Biervliet Zusje 16 ZE MOBIEL BELLEN BEREIKBAARHEID Sinds woensdag hebben ruim duizend Zeeuwen op Zeeland.nl aangegeven hoe hun mobiele bereikbaarheid is. Bedroevend, blijkt uit de peiling van de provincie. Commentaar Op heel veel plekken in de provincie kun je prima bellen en gebeld worden. Maar als je op het Zeeuwse platte land woont, heb je een probleem. Dan heb je nul streep jes op je mobiele telefoon. Bereikbaarheid nihil dus. De provincie Zeeland gaat opnieuw een onderzoek doen naar mobiele telefonie. Dat valt toe te juichen. Een eerdere en quête in 2015/2016 wees uit dat het erg moeilijk bellen was op de Walcherse stranden en in delen van Zeeuws-Vlaanderen. Op basis van dat onderzoek kwamen de providers met con crete verbeteringen. Met je mobieltje bellen is niet overal van zelfsprekend. Dat is vreemd. Mobiel bellen is inmiddels zo inge burgerd, dat veel Zeeuwen hun vaste lijn de deur uit hebben gedaan. Mobiel bellen mag dan formeel geen nutsvoorziening zijn, in de praktijk is het dat wel. Je mag van aanbieders van mobiele telefonie verwachten dat zij zorgen voor voldoende dekking van hun netwerk. De provincie trekt nu samen op met de Zeeuwse gemeen ten. Hopelijk leidt die samenwerking tot een eendrachtig geluid richting providers. Hopelijk leidt de enquête tot veel klachten. Want als je niet klaagt, word je ook niet gehoord. Gemeenten en de provincie kunnen providers namelijk niet dwingen meer masten te plaatsen. Meer dan een krachtig signaal afgeven aan providers kunnen de provincie en de gemeenten niet doen. Het is aan de aanbieders van mobiele telefonie te laten zien dat zij de klachten serieus nemen. Overal met je mobiele telefoon kunnen bellen is in Zeeland niet vanzelfsprekend Er waren dit weekeinde drie wed strijden voor de Walcherse ringrij- ders. In Ritthem reden elf combinaties de jaarlijkse sjezenwedstrijd. Irina Trujillo en Koos Zijl staken, net als vorig jaar, als enige alle ringen en wonnen de wedstrijd. De prijs voor de mooiste combina tie ging naar Arie van der Maas en Angelina Cevaal. Dit koppel won ook de prijs voor de mooiste kleder dracht. Marjon Duvekot en Bart Jobse lieten bij de koppelwedstrijd in Zoutelande de andere 18 koppels achter zich. De veertienjarige Stijn de Visser werd persoonlijk dag kampioen. De pollepel werd ook gewonnen door het koppel Marjon Duvekot en Bart Jobse. De ALMANAK Die bijdehante Middelburgse peuter heeft er sinds een paar maanden een broertje bij. Dat vindt hij maar al te gezellig. Ook het broertje in kwestie kan niet genoeg krijgen van zijn grote broer. Toen die terugkwam van de peutergroep kletste hij zoals ge- hoofdprijzen voor de versiering waren voor Vera Willeboordse en Marco Janse. In Gapinge was Sebastiaan Sturm weer ijzersterk en zegevierde. Hij stak samen met Andre van Malde- gem, Dennis Willeboordse en Rick Marjon Duvekot en Bart Jobse zijn een klasse apart bij wedstrijd in Zoutelande Eckhardt alle 30 ringen. De eerste beker werd wel een prooi voor Eck hardt. Hij moest er 10 mm voor ste ken. De pollepel werd gewonnen door Andre van Maldegem. woonlijk zijn moeder de oren van haar hoofd. Dit keer was hij onder de indruk van het feit dat een klasgenootje een zusje had gekregen. Hij vroeg zich af of een zusje ook een leuk speelka meraadje kon zijn. Resoluut be sloot hij: „Morgen wil ik een zusje en daarna is het genoeg!" Winkeldieven via appgroep gepakt Zeilboot kapseist opVeerse Meer Over de kop bij botsing op kruising OOSTERLAND 'Monteur' leidt vrouw om de tuin Sinds december wordt restafval in Biervliet niet meer aan huis opge haald. Bewoners moeten hun vuil nis in verzamelcontainers depone ren. De hoeveelheid restafval per persoon is inmiddels gedaald van 16 naar rr kilo per maand. Niet alle in woners van Biervliet zijn echter zo blij met de afValproef. Volgens som migen is de container aan de Ach terweg 'altijd overvol', laten zij we ten aan deze krant. Ook twee andere containers op een andere locatie in Biervliet zit ten overvol. Afvalzakken moeten zelfs naast de afvalbakken gezet worden, omdat ze er niet meer in passen. De proef met deze vorm van afvalinzameling duurt nog tot het einde van dit jaar. Tegelijkertijd loopt in de Terneu- zense wijk Othene-Noord een an dere afValproef. Bewoners daar heb ben een extra container voor plastic gekregen. Peter Michielsen van de provincie Zeeland heeft met verb gezien hoe het de afgelop dagen storm liep op de meidpagina van Zeeland.nl. „Ik dacht als we in drie weken tijd 1500 meldingen krijgen, hang i de vlag uit. Maar het ware: na een paar dagen al mcci Udil duizend en Zeeuwen kunnen nog tot 4 juli doorgeven hoe hun mo biele bereik is", zegt Michielsen. „We hebben nu een duidelijk sig naal dat het op zeker negen plekken niet goed gaat, ook met verschil lende providers. In de week van 9 juli komt een bedrijf meten op de twintig ernstigste locaties." De 'gsm-peiling' van de provin cie Zeeland heeft de aandacht ge trokken van het Agentschap Tele com - onderdeel van het Ministerie van Economische Zaken. Zeker zinvol, zegt woordvoerder Frans van Bergen. „Als je het niet onder de aandacht brengt, kan het ook niet opgepakt worden." Maar. „Pro viders hebben simpelweg géén ver plichting om 100 procent dekking te bieden. Het is geen eis in de ver gunning. Hoeveel masten een pro- vider plaatst, is een economische afweging: hoeveel mensen kunnen wij bedienen, hoeveel kost het. Wij kunnen niet afdwingen dat ze er méér plaatsen." Kan wel zijn, vindt Michielsen van de provincie Zee land, maar: „Mobiel bereik is ge woon een nutsvoorziening gewor- Voor de wet dan mis- rien niet, in de praktijk rel." Gedeputeerde Jo- Annes de Bat van econo mie ziet daarom een taak maandag 18 juni 2018 n Martijn Minderhoud Ritthem Meer info op www.ringrijden.nl. Tip? redactie@pzc.nl GOES Drie winkeldieven van 28, 29 en 30 jaar oud zijn za terdagavond op het Sta tionsplein in Goes aange houden dankzij de Win- keliersApp. De verdach ten gebruikten speciaal geprepareerde tassen om spullen langs de be veiligingspoortjes te smokkelen. Een winkelier deelde een foto van de verdachten via de speci ale Winkeliersapp, waar mee winkeliers snel com municeren met de politie. Dat had effect. KORTGENE Twee zeilers zijn gisteren met de schrik vrijgeko men toen hun zeiljacht ineens omsloeg op het Veerse Meer vlakbij Kort- gene. De twee opvaren den waren na het om slaan van het jacht op de romp ervan geklommen. Een behulpzame schip per, die snel ter plaatse was, heeft hen geholpen. De reddingsmaatschappij KNRM heeft de zeilers vervolgens aan wal ge bracht. GOES Twee auto's zijn gister ochtend op elkaar ge botst op de kruising tus sen de Deltaweg en de 's-Heer Hendrikskinde- rendijk in Goes. Een van de auto's sloeg daarbij over de kop. Twee perso nen zijn naar het zieken huis gebracht. Voor zover bekend hebben zij geen ernstige verwondingen opgelopen. De weg is enige tijd gedeeltelijk af gesloten geweest. Een bejaarde vrouw uit Oosterland is vrijdag slachtoffer geworden van een babbeltruc. Ie mand deed zich voor als verwarmingsmonteur. Hij liet haar een kraan opendraaien en pikte haar portemonnee. De politie adviseert het monteren van een ket ting om dit soort men sen buiten te houden. 'n Helder De proef met 'omgekeerd inza melen' in Biervliet mag voorlopig een succes heten, er zijn nog wel kinderziektes. Sommige containers puilen uit. Zaterdag werd er zelfs een gasfles in aan getroffen. Om gevaarlijke situa ties te voorkomen, heeft de brandweer de fles verwijderd. Bob Maes Biervliet Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16