EP" Je ij i 3 magazine 31 „Ik was 11 jaar, en samen met hartsvriendin Charlotte en haar ouders ben ik naar de film geweest. Ik was een echte fan; ik had posters van zowel John Travolta als Olivia Newton-John, buttons, agenda volgeplakt met plaatjes en hield een spreekbeurt over John Travolta op de koop toe - ik wist echt alles over hem. Het liedje You're the One That I Want werd door Charlotte altijd gezongen als jorde wanna na wan, ze had geen idee van de tekst (en ik neem aan: ik ook niet). Als ik bij Charlotte lo geerde, luisterden wij in bed eindeloos naar de muziek op een casettebandje en piesten in onze broek van het lachen om het stukje aan het einde van het nummer Summer nights: 'but... ahhh, those sum mer nights'. Dat 'but... ahhh' spoelden we elke keer terug en speelden we steeds opnieuw af. Dat is nog steeds hilarisch om te horen! Het eindigde er meestal mee dat we van haar vader op onze donder kregen en moesten slapen." - Susan Ashworth „Ik ben 16, dus misschien niet in de leeftijdsklasse die je zou verwachten bij Grease, maar ik ben een megafan. Mijn ouders hebben mij de film laten zien toen ik, denk ik, een jaar of 4 was. Ik snapte er toen natuurlijk weinig van. Maar ja, dat zingen en dansen was wel hartstikke leuk. Toen ik wat ouder was, heb ik de film een paar keer op tv gezien. In mijn herinnering was het altijd zomer en onweerde het. Elke keer als het in de zomer onweert, kijk ik nu dus Grease met mijn moeder. Maar niet alleen dan, hoor! Ik heb de film nu zeker honderd keer gezien, ik ken elke scène uit mijn hoofd en ik kan bijna elke zin meepraten. Als ik de film een maand niet heb gezien, kijk ik 'm gewoon op Netflix." - Elise Lankhuizen „In 1978 was ik 43 jaar jong en moeder van twee schatten van kinderen; Eric van 11 en Natasja van 6. Die film moesten we zien, en samen met mijn zussen en hun kinderen togen we naar de bioscoop. De film zat vol romantiek, seks, rock roll, jaloezie en gezellige meezing- liedjes. De kinderen zaten aan het begin van hun puberteit en keken hun ogen uit. Zelf heb ik hier en daar een traantje weggepinkt, zo ontroerd was ik. Als de film nu op tv komt, ont- roert-ie me nog altijd. Mijn zus sen zijn er ondertussen niet meer, dus ik moet het doen met mijn herinneringen." -Annie van Vugt-Obbens WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99