„Al voor Grease in Nederland in roulatie kwam, was ik hele maal 'into the fifties'. Dat kwam vooral door de film Ameri can Graffiti met een heerlijke soundtrack. Ook de tv-serie Happy Days bracht me regel matig naar een geliefd decen nium dat ik zelf niet bewust had meegemaakt (want van 1960). Bij Happy Days zal hebben mee geholpen dat ik leek op Ron Howard, wat me een zekere populariteit op de middelbare school bezorgde. Op die school kon ik helemaal los toen Grease uitkwam. Ik was toen al (strip)- tekenaar (in ieder geval een wannabe) en ik bracht de hele schoolkrant in Grease-sferen. Alles van Grease vond ik gewel dig. Zo moest en zou ik zo'n rits- jackie als John Travolta hebben. Met mijn met vakkenvullen bij eengeschraapte 250 gulden kocht ik er een, me er niet om bekommerend dat je in zo'n out fit ook voor punker of leernicht kon worden versleten... Iets waar niets mis mee is, maar voor een tiener in die jaren wel iets om over na te denken, ware het niet dat die overdenkingen niet gol den als je per se wilde lijken op Danny uit Grease\" -Eric Heuvel „Help, is dat alweer 40 jaar geleden? Ik was helemaal weg van de film: van de zang, de dans én het romantische verhaal. Sandy vond ik een beetje te zoet, liever was ik die stoere griet met haar grote bek, de feministe van het stel, zeg maar. Dat ze misschien zwanger zou kunnen zijn omdat ze nogal losjes in de broek zat, dat ging mijn pet als 11-jarige dan weer ver te boven. Natuurlijk had ik de elpee en die draaide ik grijs. In de bioscoop heb ik de film twee keer gezien. Ik had jonge tantes van achter in de 20 en die wilden beslist mee. Mijn moeder trouwens ook. Uit sentiment naar vervlogen tijden, denk ik." - Door Fransen 301 zaterdag 16 juni 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 98