ri P fe3 3 „Ik zag Grease op mijn 17de, als mentor van de brugklas van mijn zusje - met haar klas gingen we naar die film. Ik zat als metal- en Mahlerliefhebber tussen brugpiepers in petticoats en leren jackies - wat een drama was dat! Ik vond en vind de film nog steeds niet om aan te zien; slecht acteerwerk, rukmuziek en overacting. Het enige wat ik leuk vond, waren die kinderen die uit hun plaat gingen. In de bus en tram naar huis was het een complete reprise van de voor stelling. Daar genoot ik echt van. En ach, zo erg als Saturday Night Fever met die enge Bee Gees-muziek was het gelukkig ook weer niet. Ik gun iedereen het zijne of het hare, maar deze film hoort naar mijn mening nog niet eens in een top 10.000 thuis. En John Travolta was later als griezel in een aantal thrillers en als killer in Pulp Fiction een stuk geloofwaardiger." - Jaco Greaves „Grease was geweldig! Ik was 11 toen de film uitkwam. Ik droeg mijn haar als Olivia Newton-John en in de klas noemden ze me daarom Olijfje. Van mijn zakgeld ging ik naar de bioscoop en zwijmelde helemaal weg. Ik verzamelde geld met flessen wegbrengen, keerde mijn spaarpot nog een keer om en kreeg van mijn ouders nóg een kaartje. In de bioscoop heb ik de film zeker vier keer gezien; telkens vond ik wel weer een vriendin die mee wilde. Met sin terklaas kreeg ik de dubbel- elpee en ik kon het verhaal natuurlijk dromen. Mijn ouders durfde ik niet te vertellen dat de film ook ging over zoenen en zwanger worden - daar draaide ik een beetje omheen als ik het er met mijn moeder over had. Gelukkig heb ik nu een dochter met wie ik nog eens samen naar de film kijk want ook zij vindt hem fantastisch." -Carla Houtkooper 3 as 5 m c i 'üÉSÉf §5 lYT!® 281 zaterdag 16juni 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 96