Dromen? Zet je Einstein brein aan Dauifl Arjan David en Arjan van 365dagensuccesvol.nl hebben één doel: Nederland het gelukkigste land van de wereld maken. komt er ook nooit meer vanaf. Het ver oorzaakt je primaire reflexen, je angsten en je twijfels. Soms nuttig, want het be schermt je tegen roekeloosheid, maar meestal overbodig en overbezorgd. Gelukkig, zegt schrijver en onder nemer John Assaraf, heb je nóg een brein. Hij noemt het je Einstein-brein en in tegenstelling tot Frankenstein is dit stuk onderzoekend en nieuwsgierig: hoe zou ik het wél kunnen laten lukken? Hij is creatief, pro-actief en optimistisch en je kunt 'm net zo makkelijk aanzetten als Frankenstein. Maak maar eens een lijstje met alle redenen waarom je uitstekend in staat bent om jouw droom te laten lukken en onmiddellijk ontmoet je Ein stein. Het helpt ontzettend als je weet dat ze er allebei zijn en dat je ze alle twee vrij eenvoudig activeert. Voor Frankenstein hoefje meestal niets te doen, die meldt zichzelf wel. Je eerste emoties zijn er meteen. Maar ook Einstein is niet ver weg. Je vergeet 'm alleen snel. De oefening is om zijn stem net zo serieus te nemen als die van Frankenstein, want die eerste over heersende emotie waarin je voelt dat het allemaal niet kan, duurt maar een paar seconden. Daarna wordt het een ge dachte - en dus een keuze. 41 magazine 25 Denk eens aan wat je het allerlief ste wilt. Misschien wel een mooie boerderij op het platte land, met twee kippen en twee geiten en twee kinderen. Misschien wil je wel een bloeiend bedrijf, waar de tele foon roodgloeiend staat en waarvan klanten aan iedereen vertellen hoe goed jouw producten zijn. Misschien wil je wel een veilige fijne relatie. Of een we reldreis op de fiets. Of... Denk eens goed aan die mooie prach tige droom van je, die je misschien zo levendig voor je ziet dat je hem bijna kunt vastpakken. Je ziet jezelf liggen in het gras, of spelen met je kinderen, of rij den in die dure auto. Dit voelt goed. Zo zou het moeten zijn. Dikke kans dat je 'm dan hoort, dat stemmetje. Dat tegen je zegt dat het toch niet kan. Dat je realistisch moet blijven. Dat niemand op je zit te wachten. Dat je daar nooit het geld voor zult hebben, of de tijd. Je kunt het stemmetje zelfs opzoeken en harder zetten. Maak maar eens een lijstje met alle redenen waarom die mooie droom van jou nooit zal uitkomen. Omdat je niet slim/rijk/jong/gezond/knap genoeg bent. Omdat het toch niet kan. Dat stemmetje komt uit het stuk van je hersenen dat we je Frankenstein-brein noemen. Het is er altijd en ook altijd als eerste. Gevoed door de eerste impulsen uit je amygdala, is je Frankenstein-brein een meester in het bedenken van rede nen waarom het toch niet lukt. Waarom jij het niet kan en waarom je er beter maar niet aan kunt beginnen. Iedereen zo'n Frankenstein-brein en je H Reageren? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 93