Ik pi»*5 BV De Liefde t Over gemak en ongemak in een relatie. Mirjam (54) had van meet af aan het gevoel dat Roeland (52) haar man was. Ook al trouwde hij een maand later met een andere vrouw. ov/?rip< qan fiatuwr^U^ het nM5<je<^ah 'Wie was dat?' vroeg mijn vriendin toen ik weer bij haar ging zitten. 'Dat is mijn man', zei ik. 'O', zei zij. 'En nu?' En ik: 'Niks. Hij gaat volgende maand trouwen.' In de twee jaar die volgden, bleef ik zorgvuldig uit zijn buurt. Op de swing avonden waar we allebei kwamen, sprak ik hem niet aan. Ik voelde veel voor hem, maar wilde niet zagen aan de poten van een huwelijk. Bovendien ben ik geen type voor de bijrol, als de maitresse die moet wachten op de kruimels. Ik wil the one and only zijn. Diep vanbinnen wist ik: het komt wel, want wij horen bij elkaar. Maar Roeland moest degene zijn die het initiatief nam. Dat deed hij. Samen praten werd samen dansen, ons contact werd steeds vertrouwelijker en we werden verliefd. 'Ga je mee naar Frankrijk?' vroeg hij, en ik zei: 'Oké, maar daarna moet jij een beslissing nemen.' Seks was niet de in steek van ons weekje weg, we wilden gewoon uitzoeken wat er tussen ons speelde. We hadden zelfs nog geen zoen gewisseld. We hielden vanaf het eerste moment van elkaar en waren niet bezig elkaar seksueel te veroveren. Wat wij voor elkaar voelden was een allesoverheersende liefde, geen onbe heersbare drang om elkaar de kleren van het lijf te rukken. Bovendien wilden we Roelands vrouw niet ook nog eens op die manier bedriegen. Misschien naïef, maar we dachten echt dat we niet met elkaar in bed zouden belanden. Het liep anders. De eerste nacht stopten we onderweg bij een spooky motel met zo'n enge gang, waar ik niet alleen durfde te slapen. Ik kroop bij Roe land, met mijn kleren aan, maar alras ging er een truitje uit, daarna een broekje, en de drempel verdween. Dat was leuk en fijn, maar de gedachte aan vreemdgaan gaf een nare bijsmaak. Veel belangrijker was het praten, lachen en huilen in die week; de open heid, liefde en rust die er tussen ons was. Alles voelde smetteloos; niets stonk, er was geen ochtendadem of zweetgeur, geen enkele behoefte aan alcohol. Alleen al als we samen yoghurt aten, had het leven een glans die ik nog niet kende. Na die week moest Roeland bedenken of hij de knoop zou doorhakken. Ik heb hem niet onder druk gezet, voelde ook geen bezitsdrang. Hij was mijn man, maar ik hoefde hem niet te hebben, wilde alleen dat hij gelukkig zou zijn - met of zonder mij. Toen hij voor mij koos, voelde ik zelfs een lichte paniek. Ik had zo lang gefan taseerd over deze droomprins en opeens stond hij als een vrij man voor mijn deur. Wat moest ik met hem aan? Wat als hij zou tegenvallen in de dagelijkse realiteit? Maar die stress duurde niet lang, want onze liefde klopte. Het was alles of niets, en we kozen voor alles, hoe pijnlijk het ook was voor zijn ex, voor zijn gezin. Die week in Frankrijk is niet het elegantste deel van onze liefdesgeschiedenis, maar daarna konden we er niet meer omheen. Dat wij samen zijn, is de bedoeling, nu al vijftien jaar. Nog steeds als Roeland op straat op mij afloopt, voelt dat als een filmisch moment. Het spat er vanaf: daar is hij, dat is hem!" II 5 'Hij moest de knoop doorhakken' k weet nog goed dat ik Roeland voor het eerst zag, op een swingavond. We lachten naar elkaar, raakten aan de praat en namen eikaars leven door. Ik vond hem relaxed, eerlijk, rustig en bescheiden, en ook nog eens heel knap. H De echte namen van Mirjam en Roeland zijn bij de redactie bekend. Wil je ook geïnterviewd worden over jouw relatie? magazine@persgroep.nl CA O 3 H CA .2 ca 2 lU UI tt UI O z s magazine 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83