'ALS IK ZO DOORGA, STA IK STRAKS OP WEMBLEY' 2 „Klopt. Het volk moet zich met je identi ficeren, maar de knopen moeten niet van je overhemd springen. Ik wil een goede conditie hebben om twee, drie uur voluit te gaan op het podium. Dus train ik twee, drie keer in de sportschool." „Het was de plaat die iedere zanger nodig heeft. Zoals Marco Borsato Dromen zijn bedrog had en René Froger Alles kan een mens gelukkig maken. Er zijn straks fans die alleen naar de Ziggo Dome komen voor Jij liet me vallen. De juiste plaat op het juiste moment." „Toen ik een jaar of 6 was, werd mijn zus al ziek. Zij was 13. Het was kantje boord. We hebben daarna altijd rekening gehou den met het ergste. Ze droeg een gen waardoor haar lichaam altijd kanker cellen aanmaakte. De dood reisde als het ware mee. Het is een wonder dat Kim uiteindelijk 41 jaar is geworden." „Door door te gaan. Als ik thuisblijf, de gordijnen dichtdoe en met een fles whisky op de bank blijf zitten, ga ik naar de klote. Kim was en is een voorbeeld voor me. Zij had meer levenslust en door zettingsvermogen in haar pink dan ik in mijn hele lijf. Zoveel tegenslag, zoveel pijn en verdriet, maar altijd vrolijk en vol energie." Tino Martin valt stil. De zanger vecht even tegen de tranen. Vertelt dan trots over de begrafenis. „Kim werkte bij de politie. Ze kreeg een escort van driehon derd collega's. Van Leidschendam naar de begraafplaats. Dwars door Den Haag. Alles afgezet. Kruispunten, tunnels, wegen. Op de begrafenis wilde ik niet zelf zingen, mijn zus wilde dat ook niet. We hebben gespeecht. Als eerste mijn moeder. Dat was aangrijpend. Ook ik heb gespeecht. Niet het gemakkelijkste op aarde, maar het was het laatste dat ik kon doen. Vertellen hoe mooi zij was." „Je staat niet meteen weer op de bühne. Tijd voor jezelf nemen. Bevrijdingsdag in Zaandam was mijn eerste optreden. Moeilijk. Maar ik ben een smartlappen- zanger. Acht van de tien liedjes gaan over ellende. Wij hebben van huis uit een soort oerkracht. Als ik de knop niet om zet, kan ik wel een jaar thuisblijven. Ik heb een paar keer moeten slikken. Onder andere bij mijn duet Laat me leven, met Gerard Joling. Mensen zingen altijd mee, maar hoe ze daar meeleefden... Een steunbetuiging, zo voelde het." „Sowieso met twee nummers. Forever Young, dat Beyoncé met Jay-Z gecoverd heeft, en Love is a Message van MFSB. Dat was al gepland. En ik zou het mooi vin den om een groot portret van haar te tonen, maar daarover beslis ik op het laat ste moment. Ik wil niet dichtklappen. „Toeval of niet, maar morgen zit ik met vertegenwoordigers van het Ronald McDonald Huis. Uit eigen ervaring weet ik wat mensen daaraan hebben. We gaan praten over het ambassadeurschap. Dat wilde ik twee, drie jaar geleden al, maar het is toen niet van de grond gekomen." „Organisaties doen dat niet zomaar. En dat is logisch." „Nee, zo zie ik dat niet. Ze willen echt iemand leren kennen, een betrokken iemand. Wie ben ik om dan te zeggen: o, ben ik nu wel goed genoeg? Ik vind het een eer dat ze bij me zijn teruggekomen." „Geluk en succes zijn relatief geworden, maar ik geniet zeker van de dingen. Een vol Ziggo Dome, dat kan en mag gewoon niet wennen. Gelukkig hoor ik het ook van grote jongens als Frans Bauer. Die kijkt na 55 keer Ahoy ook nog steeds naar zijn eigen beeltenis op de gevel." „Jazeker, samen met André Hazes. Het was jarenlang Marco Borsato, Guus Meeuwis, De Toppers en Frans Bauer die goed waren voor Ahoy, Ziggo Dome, de Arena. Nu zijn het Dré en Tino." „Doorzetten, en het goede team om me heen. Ik doe het niet alleen, hè. Ik heb een manager, tourmanager, chauffeur en per- sonal assistent, iemand voor social media, een tekstschrijver. Maar ik ben niet ver anderd. Al in die strandtent wilde ik één ding: zingen en onder de mensen zijn. Dat is nog zo. Het is dat er in de Ziggo Dome anderhalve meter tussen het pu bliek en mij zit, maar ik voel me straks weer in die strandtent. Een gezamenlijk feestje. Ik weerspiegel het volk. Ik ben niet dun, niet dik, niet knap, niet lelijk. Ik ben een van hen." „Nou, als ik in dit tempo doorga, sta ik straks op Wembley. Nee, zonder gekheid: het zal een hele prestatie worden om dit vast te houden. Ik wil blijven dromen. AF AS Live, twee keer Ziggo Dome, de Arena. Ik wil blijven doorgroeien. Dat mensen nog steeds mijn zaal in rennen, of zoals jij, alles over me willen weten." „Met Kim woon ik nu twee jaar samen. Ze komt uit de horecawereld. Haar vader heeft een paar zaken in Amsterdam dus je maakt haar niet snel iets wijs. Een druk leven, maar gelukkig houden we allebei ook van huisje, boompje, beestje. Een beestje hebben we al, met onze hond KC. En op het huisje hebben we net een bod gedaan. In Vinkeveen, aan het water. Als dat doorgaat hebben we over een week of vier de sleutels en kunnen we ons neste len. En ja, we willen ook graag kinderen." „Nou, trouwen doen we liever niet op de traditionele manier. Geen witte jurk en zo, liever een feestje voor vrienden en familie. Om het leven te vieren. En elkaar." 41 z z X UI I z Een volkszanger met een sixpack is niet te verkopen, zijn de woorden van je manager. Bij je vierde single was het raak. Jij liet me vallen werd een gouden plaat. Het ging snel: in 2015 de meest geboekte artiest van het jaar, twee Edisons, je stond in Heineken Music Hall, Ziggo Dome en Carré. Tegelijk kreeg je privé het grootste verlies in je leven te verwerken. Twee maanden terug overleed zij aan de gevolgen van botkanker. Hoe ga je om met het gemis? En dan komt het moment dat je weer moet optreden... Ga je haar in Ziggo Dome eren? Waarom niet? Nu je bekend bent en je zus is over leden, kan het blijkbaar wel. Is dat niet een beetje wrang? Leef je bewuster? Voel jij je aanvoerder van een nieuwe generatie volkszangers? Hoe verklaar je je succes? Waar sta je over vijf jaar? En privé? Ga je nog op je knieën voor een huwelijksaanzoek? lil te 3 3 Q UI III cs magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81