Bezield door stripboeken Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Tegelijkertijd is zijn favoriete stripwinkel in Eindhoven failliet en Jos, fervent stripverzamelaar, ziet een mogelijkheid. Als hij de postbus en de oude stripboeken overneemt, kan hij een stripwinkel openen voor een fractie van het geld dat een werkplaats als goudsmid kost. Jos waagt het erop. Wordt het een fiasco, denkt hij, dan kan hij altijd nog als goud smid werken. Het blijken onnodige zorgen, want binnen twee jaar loopt het storm bij Eppo Stripspeciaalzaak. Zijn jongere broer Mari komt bij hem in dienst en tegen woordig biedt ook zoon Tom versterking in de winkel, samen met Mare Timmermans, expert op het gebied van comics. Het smidsgereedschap, eens zijn reserveplan, staat al decennia onaangeraakt in de garage, en dat is prima. Al in zijn kinderjaren keek Jos likkebaardend naar de kleurrijke kaften van nieuw stripavonturen. Nu heeft hij een winkel vol. Meters aan boeken staan in zijn winkel uitgespreid, van Vlaamse en Franse avonturen tot Amerikaanse superheldenstrips en Japanse manga. „Het is bijna niet te be vatten hoeveel goede strips er zijn", zegt hij. „Van humor tot avontuur en sciencefiction, je kunt ellenlange lijsten maken." Een persoonlijke favoriet kiezen vindt hij moeilijk, maar voor één serie houdt hij altijd een zwak: „Kuifje blijft uniek. Het is ongelo felijk hoe Hergé een verhaal kon maken dat je jarenlang kunt blijven herlezen zonder dat het irriteert of verveelt." Dat de rode raket uit Raket naar de maan voor de deur pronkt, is dan ook geen toeval. Jos houdt van zijn werk, hoewel hij zich regelmatig de benen uit het lijf loopt om verzamelaars aan het juiste stripboek te helpen. „Klanten en verkopers, we zijn allemaal geestverwan ten in deze winkel. We houden allemaal van stripboeken. Je moet die bezieling hebben om hier te werken." 41 VTim- -K0ÜHDE5H-" 909 ItMAKfUV Teksl SAMUELBOM Foto JOOST HOVING Jos Huddleston Slater (66) staat in 1978 voor een keuze. Na jaren leren is hij eindelijk volleerd goudsmid, maar een eigen zaak openen kost een fortuin. Stripwinkel Eppo, Kleine Berg 33, Eindhoven magazine 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73